Słuchawki Creative WP-450 Bluetooth z mikrofonem – test

Czy niewielkie gabarytami słuchawki Bluetooth mogące służyć jako zestaw słuchawkowy mogą zaoferować nam dobrej jakości dźwięk i być przy tym praktyczne? Sprawdzimy to na przykładzie słuchawek Creative Labs WP-450.

3
Słuchawki kupujemy w tekturowym pudełku, wewnątrz którego znajdujemy również przewód do ich ładowania oraz czarny woreczek służący jako etui do transportu i przechowywania. Przewód do ładowania posiada z jednej strony złącze Micro USB, które wsuwamy w gniazdo ładowania słuchawek, a z drugiej strony standardowe złącze USB dzięki któremu słuchawki możemy naładować każdym urządzeniem wyposażonym w gniazdo USB.

Same słuchawki prezentują się znakomicie. Wyposażone są w zawiasy dzięki którym można je złożyć i wsunąć do wspomnianego wcześniej woreczka w celu przetransportowania. Zawiasy te są stabilne i trwałe. Składając i rozkładając słuchawki nie musimy się obawiać o to, że je uszkodzimy. Pałąk słuchawek jest tak zaprojektowany, że nosząc je na głowie nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Łatwo jest go wyregulować, a same słuchawki pewnie trzymają się na głowie. Muszle nauszne wyłożone są miękkim skóropodobnym materiałem i nie męczą uszu nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu słuchawek. Nic nie uciska i nic nie ciąży.
1
Wszystkie przyciski sterujące słuchawek umieszczone są na prawym nauszniku. Możemy odbierać i kończyć połączenia telefoniczne, pauzować i wznawiać odtwarzanie muzyki, zmieniać głośność oraz przełączać utwory. Wszystkie te przyciski znakomicie współpracowały z wbudowanym w telefon odtwarzaczem multimedialnym, na którym testowałem słuchawki. Dodatkowo były łatwo wyczuwalne pod palcami i już po chwili używania zlokalizowanie ich nie stanowiło problemu. Wielki plus dla producenta za wygodę użytkowania.

5
Gniazdo ładowania słuchawek znajduje się na lewym nauszniku. Czas ładowania w gnieździe USB komputera wynosi około 50 minut,a wbudowany akumulator zgodnie z zapewnieniami producenta ma wystarczyć na 8 godzin słuchania muzyki. Mi wystarczył na 10 godzin. Bardzo miłe zaskoczenie tym bardziej, że konkurencyjne produkty oferują znacznie krótszy czas pracy niż 8 godzin.

Wielką zaletą WP-450 jest wbudowany, niewidoczny mikrofon pozwalający na używanie słuchawek jako zestawu do prowadzenia rozmów. Na tym polu słuchawki też sprawdziły się znakomicie. Dźwięk był czysty – rozmówca słyszał mnie głośno i wyraźnie.

4
Jeśli chodzi o zasięg działania słuchawek to w przestrzeni gdzie nie ma przeszkód muzykę w dobrej jakości można było słuchać w odległości aż 11 metrów.

Co do jakości dźwięku generowanego przez 34 milimetrowe przetworniki zastosowane w słuchawkach to jest ona bardzo dobra. Basy są miłe dla uszu, wystarczająco głębokie, a przy tym nie ma efektu dudnienia. Wysokie i średnie dźwięki odtwarzane są bez najmniejszych problemów. Co bardzo istotne mimo, że słuchawki działają w technologi bezprzewodowej to nie słychać w nich żadnych męczących uszy szumów. O jakość dźwięku dba zastosowana w tych słuchawkach technologia aptX.

2
Podsumowanie

Słuchawki Creative Labs WP-450 w codziennym użytkowaniu sprawdzają się znakomicie. Dzięki technologii bluetooth i ukrytemu mikrofonowi jesteśmy wolni od denerwującej plątaniny kabli. Nie ma problemu z nawiązaniem połączeń bluetooth czy to z telefonem czy notebookiem. Czas pracy na poziomie 10 godzin to wynik bardzo dobry, a zastosowana technologia aptX zapewnia nam brak opóźnień przesyłanego sygnału oraz wspaniałą jakość dźwięku. Wartością dodaną przy tych wszystkich walorach użytkowych słuchawek jest to, że prezętują się one bardzo elegancko.

Cena
Od 411 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpoleca