Segway przedstawia nowe samobalansujące pojazdy elektryczne

Wiodący dostawca pojazdów elektrycznych rozszerza swoją ofertę o dwa nowe produkty – Segway miniLITE i miniPLUS – które wraz z obecnie dostępnym pojazdem miniPRO tworzą serię mini. Premiera nastąpi dzisiaj, podczas targów IFA w Berlinie.

– Naszym celem jest zmiana sposobu postrzegania kwestii podróży. Chcemy, aby przemieszczanie się były przyjemnym i wyjątkowym doświadczeniem. Skupiamy się na łatwym i ekologicznym dotarciu z punktu A do B – mówi Dennis Hardholt, prezes Segway Europe B.V. – Dzięki nowej serii mini nie tylko wprowadzamy nowoczesne pojazdy i technologię do codziennego życia, lecz także oferujemy produkty dla całych rodzin.

miniLITE – Segway miniLITE daje możliwość poruszania się z maksymalną prędkością 16 km/h. Jego zasięg po jednym ładowaniu wynosi około 18 km*. Pojazdem można precyzyjnie sterować za pomocą uchwytu kolanowego. Model miniLite jest wyposażony w światła LED umożliwiające personalizację oraz niezawodny system wykrywania, który chroni użytkownika przed upadkiem. Uchwyt kolanowy można także wykorzystać jako rączkę do łatwego przenoszenia pojazdu. Dzięki większym i szerszym kołom ten komfortowy lecz wytrzymały pojazd doskonale sprawdza się nawet na bardziej wymagających nawierzchniach, pozwalając użytkownikowi bez trudu zachować równowagę. miniLite to bezpieczniejsza i ciekawsza alternatywa dla elektrycznej deskorolki oraz idealny pomysł na prezent dla dzieci i nastolatków.

miniPLUS – Segway miniPLUS to najbardziej ekskluzywny pojazd z serii mini. Dzięki specjalnym funkcjom, takim jak tryb śledzenia Follow Me, który można zdalnie włączyć, pojazd staje się także nieocenionym towarzyszem podroży. Samobalansujący miniPLUS może rozwinąć maksymalną prędkość 20 km/h i przejechać do 35 km* po jednym ładowaniu. Ponadto, podobnie jak inne pojazdy z serii mini, można go spersonalizować światłami LED.

Lifestyle-image_mini

Inteligentne rozwiązania i nieprzerwana łączność
Aplikacja Ninebot by Segway umożliwia monitorowanie statystyk i pojazdów z serii mini. Pozwala ona łatwo sprawdzić prędkość, przebieg, stan akumulatora, jak również połączyć się z innymi użytkownikami, którzy znajdują się w pobliżu. Model Ninebot by Segway miniPRO znajduje się już w sprzedaży, natomiast Segway miniLITE i miniPLUS będą dostępne w czwartym kwartale 2017 r. W tym czasie podana zostanie także cena modeli. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.segway.com

KickScooter
Niedawno Segway ogłosił również wprowadzenie na rynek dwóch nowych pojazdów elektrycznych KickScooter o zwiększonych parametrach prędkości i zasięgu. Modele ES1 i ES1 są lekkie i wyposażone w system składania uruchamiany jednym dotykiem. Rozwiązania te umożliwiają zarówno sprawny dojazd do pracy, jak i przejażdżki dla przyjemności. Maksymalna prędkość wynosi 20 km/h dla ES1 i 25 km/h dla ES2. Można ją zwiększyć do 30 km/h za pomocą dodatkowego akumulatora. Pojazdy KickScooter zapewniają komfort jazdy dzięki takim opcjom jak tempomat, ABS i tylny amortyzator. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.segway.com

W Polsce wyłącznym dystrybutorem urządzeń Segway Consumer jest Ingram Micro. Produkty będą dostępne w sieciach: Media Expert, RTV EURO AGD, NeoNet oraz Matrix Media, Moleo.

Źródło: informacja prasowa.