Ruckus Wireless – duży wzrost małych komórek

Ruckus Wireless, Inc. (NYSE: RKUS) ogłosił, że jego technologia 802.11ac będzie zintegrowana z zewnętrznymi i wewnętrznymi produktami Flexi Zone typu „small cell” firmy Nokia Networks.
Ruckus i Nokia Networks prezentują kompleksowe rozwiązania, które pomogą operatorom efektywnie sprostać gwałtownym wzrostom ilości przesyłanych danych.
Szybko zwiększająca się liczba użytkowników mobilnego internetu i połączonych z siecią urządzeń i usługi takie, jak streaming wideo czy bogate w multimedia serwisy społecznościowe powodują, że ilość przesyłanych danych gwałtownie wzrasta. Dodawanie kolejnych, konwencjonalnych komórkowych stacji bazowych jest zwykle czasochłonne i kosztowne. W związku z tym., aby zmniejszyć obciążenia istniejącej infrastruktury, operatorzy mobilnych sieci komórkowych (MNO) coraz częściej poszukują efektywnych kosztowo i bardziej elastycznych rozwiązań wykorzystujących małe komórki.
Dzięki integracji technologii Ruckus z Flexi Zone Nokia Networks, dostawcy usług otrzymali specjalnie zaprojektowane, elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie typu „small cell”. To propozycja przygotowana dla dostawców usług internetowych, którzy szukają sposobu na przeniesienie obciążeń z głównej infrastruktur do sieci, zainstalowanej na poziomie ulicy lub wewnątrz budynków – zarówno, jeśli chodzi o indywidualnych klientów, jak i przedsiębiorstwa.
„W trakcie, gdy operatorzy wciąż wykorzystują licencjonowane spectrum do obsłużenia zwiększającego się ruchu, stało się jasne, że integracja usług Wi-Fi klasy operatorskiej w rozwiązaniach ‘small cell’ to odpowiednie, przyszłościowe podejście do rozwiązania tego problemu, nawet w najbardziej zaawansowanych sieciach komórkowych” – powiedział Greg Beach, wiceprezes ds. Product Management w Ruckus Wireless. „W miarę jak dostawcy usług przenoszą punkt ciężkości w kierunku obsługi obszarów o wysokim natężeniu ruchu oraz instalacji wewnętrznych i szukają sposobów na zwiększenie pojemności i zasięgu infrastruktury, coraz większy jest biznesowy sens małych komórek”
Małe komórki (“small cells”) to w pełni wyposażone, bezprzewodowe stacje bazowe krótkiego zasięgu, wykorzystywane jako uzupełnienie dużych wieży typu „macrocell” w telefonii komórkowej. Takie rozwiązania mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, oferując szereg możliwości. Zapewniają większą pojemność i zasięg sieci, z powodzeniem wykorzystywane w usługach 3G i 4G. Stacje bazowe Nokia Flexi Zone łączą technologie LTE lub 3G i Wi-Fi w samokonfigurujących się jednostkach, odpowiadając na problemy, które napotkają operatorzy sieci.
Nowe rozwiązanie „small cell” Ruckus/Nokia Networks będzie dostępne komercyjnie w pierwszej połowie 2015 r. Oferuje one, po raz pierwszy, najlepsze technologie komórkowe i Wi-Fi, dając operatorom zainteresowanym integracją małych komórek z istniejącymi sieciami możliwość tworzenia bardziej efektywnych heterogenicznych usług sieciowych, dzięki którym mogą szybciej i łatwiej skalować pojemność sieci i jej zasięg.
Małe komórki, duże oczekiwania
Zwiększenie pojemności i efektywności sieci to dwa problemy, które nurtują operatorów sieci mobilnych na całym świecie. Zwiększa się wykorzystanie inteligentnych systemów bezprzewodowych, które pozwalają im na szybkie powiększenie pojemności i optymalizację ruchu w systemach Wi-Fi, zintegrowanych z dotychczasową infrastrukturą 3G i 4G.
Zgodnie z ostatnio opublikowanym raportem Dell’Oro Advanced Research Report on Small Cells (Styczeń 2015) rynek rozwiązań „small cell” do 2019 roku wzrośnie 10-krotnie i osiągnie wartość ponad 5 miliardów dolarów, co stanowić będzie ponad 10 proc. wszystkich wydatków na sieci macro i małych komórek.
„Oczekujemy, że małe komórki będą miały głęboki wpływ na branżę telekomunikacyjną, pozwalając na rozwiązanie problemów z pojemnością sieci, których doświadczają dostawcy usług i ich klienci na całym świecie. Nasze pionierskie wysiłki z wprowadzeniem technologii Wi-Fi do produktów ‘small cell’ Nokia Networks proaktywnie odpowiadają na ten problem, dostarczając innowacyjne rozwiązanie operatorom na całym świecie” – podsumował Greg Beach.

Źródło: informacja prasowaC3FA3210-C559-4F71-9D42-97B6DEC46BFA

Artykuł w dziale: News