Rozwiązanie idealne dla alergików – odkurzacz do materacy z lampą UV

Ponad 50% Polaków to osoby uczulone na roztocza i alergeny. Najwięcej czynników uczulających gromadzi się w domu – to tam występuje najlepsze środowisko dla ich rozwoju. Za największe źródło alergenów uważa się łóżko, tapicerki na sofie, poduszki dekoracyjne i zasłony. Co ciekawe, to właśnie w materacu, na którym codziennie śpimy, znajdują się aż 2 miliony roztoczy. Jak poradzić sobie z tym niewidocznym przeciwnikiem?

Odkurzanie materaców i tapicerki zwykłym odkurzaczem może sprawić, że pozbędziesz się kurzu jedynie z wierzchniej warstwy zanieczyszczeń, ale nie usuniesz roztoczy i alergenów znajdujących się w głębszych warstwach materiału. Innym skuteczniejszym rozwiązaniem może być regularne pranie i czyszczenie chemiczne mebli tapicerowanych, ale jest to czasochłonny i kosztowny proces. Na szczęście na rynku są dostępne specjalne urządzenia do czyszczenia materacy, za pomocą których z łatwością pozbędziesz się drobnoustrojów i sierści zwierząt, a także odświeżysz materiał.

Aż 10 razy więcej alergenów gromadzi się w łóżku niż w kurzu na podłodze

Pozornie mogłoby się wydawać, że regularne odkurzanie podłogi i dywanów oraz usuwanie kurzu na półkach wystarczy, aby zachować dom w czystości odpowiedniej dla alergików. Jednak aż 10 razy więcej alergenów i drobnoustrojów znajduje się w materacu, na którym śpimy. Dlatego zaraz obok klasycznego odkurzacza w domu alergików powinno pojawić się urządzenie do materacy, które można znaleźć np. w ofercie Hoover – odkurzacz Ultra Vortex posiada certyfikat Brytyjskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Co sprawia, że odkurzacz do materacy tak skutecznie pozbywa się alergenów?

Urządzenie przeznaczone do gruntownego czyszczenia materacy i mebli tapicerowanych sprawdzi się na każdej powierzchni z materiałem – odświeżysz nim np. poduszki, pościel czy zasłony.

HOOVER_odkurzacz Ultra Vortex _ MBC500UV 011

Dzięki bardzo wysokiej mocy 500 W, Ultra Vortex dociera nawet do najgłębszych warstw materiału. Dodatkowe 3 programy pozwalają na 100% skuteczności:

  • tryb lampa UV – lampa UV-C usuwa aż 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy oraz zapobiega ponownemu rozmnażaniu się drobnoustrojów. Co więcej, lampa świetnie sprawdza się do sterylizacji materacy, poduszek i pościeli;
  • tryb odpylania – czyści powierzchnie wymagające szczególnej ostrożności;
  • tryb trzepania – specjalna turboszczotka obraca się aż 4200 razy na minutę, dzięki czemu dociera do głębokich włókien tkaniny.

Funkcjonalne rozwiązania w urządzeniu dodatkowo ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Ultra Vortex nie posiada standardowego worka, ale specjalny zbiornik na kurz, w którym wykorzystano technologię cyklonową. Do zbiornika jest zasysane powietrze wraz z zanieczyszczeniami, a następnie jest ono wprowadzane w ruch wirowy, cząsteczki zanieczyszczeń zostają od niego skutecznie oddzielone i odpadają na dno pojemnika, nie wracając na zewnątrz urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma również gwarancję, że urządzenie zachowa wysoką wydajność pracy i dużą moc odpylania.

Sam zbiornik zaprojektowany jest tak, by dodatkowo eliminować konieczność kontaktu z kurzem. W łatwy sposób – za pomocą jednego prostego ruchu – możesz zdjąć pojemnik i opróżnić go w bezpieczny oraz higieniczny sposób.

Źródło: informacja prasowa.