Rośnie popyt na rozwiązania AMD dla notebooków

Firma AMD (NASDAQ: AMD) poinformowała dziś o rosnącym popycie na szóstej generacji procesory mobilne AMD PRO Serii A, o czym świadczy m.in. ich zastosowanie w dwóch nowych konstrukcjach laptopów HP (NYSE: HPQ), nowe duże wdrożenia korporacyjne oraz coraz szersze wykorzystanie technologii AMD FreeSync™ w notebookach i monitorach HP.

Szóstej generacji procesory AMD PRO A, które efektywnie łączą procesor, układ graficzny, sprzętowe zabezpieczenia oraz mechanizmy przetwarzania wideo w jednym układzie SoC, będą teraz napędzać dwa nowe laptopy HP ProBook serii 600. Wybierając 14-calowy HP ProBook 645 i 15,6-calowy HP ProBook 655 firmy mogą wyposażyć pracowników w wysoce konfigurowalne i niezwykle efektywne kosztowo notebooki, zapewniając rozbudowane możliwości współpracy oraz profesjonalne funkcje. Nowe laptopy HP z procesorami AMD PRO Serii A z wbudowanym znakomitym układem graficznym AMD Radeon™, systemem Windows 10®, niezawodną pamięcią DDR3 oraz osprzętem klasy profesjonalnej, oferują użytkownikom najwyższy komfort pracy.

„Cieszy nas zacieśniająca się współpraca z HP, czego przykładem jest zastosowanie naszych produktów w najnowszych konstrukcjach HP — powiedział Jim Anderson, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, Computing and Graphics Business Group, AMD. — Obserwujemy pozytywne reakcje konsumentów i branży na naszą szóstą generację procesorów Serii A, a niedawne zapowiedzi HP, w połączeniu z wykorzystaniem technologii AMD w międzynarodowych firmach oraz popularnością systemów AMD w sezonie świątecznym, potwierdzają siłę naszego produktu”.

HP_pro_1

„AMD i HP wprowadzają kolejne innowacje w sektorze biznesowym i konsumenckim, czego potwierdzeniem jest rosnąca popularność najnowszej generacji procesorów AMD — powiedział Steve Sinclair, wiceprezes, Commercial Notebook Product Management, HP. — Firmy mogą bez obaw wdrażać notebooki HP bazujące na procesorach AMD, ponieważ łączą one wsparcie dla starszych funkcji, zapewniających długoterminową stabilność infrastruktury w firmie, z nowoczesnym zabezpieczeniami niezbędnymi we współczesnym świecie biznesu. Konsumenci również korzystają na tych innowacjach dzięki laptopom, które oferują poszukiwane przez nich funkcje, takie jak długie działanie na baterii i responsywna karta graficzna”.

Szósta generacja procesorów AMD Serii A w przedsiębiorstwie

Popyt na wspólnie tworzone rozwiązania AMD i HP przejawia się w rosnącym wykorzystaniu tego sprzętu przez firmy na całym świecie. Na przykład ISS, międzynarodowa korporacja zajmująca się obsługą, wsparciem i ochroną nieruchomości użytku publicznego, która zatrudnia 511 000 osób w 77 krajach, niedawno wyposażyła pracowników w laptopy HP EliteBook z procesorami AMD PRO Serii A, aby ustandaryzować globalną działalność, zadbać o zrównoważony rozwój i zaszczepić innowacje w efektywnych biznesowo środowiskach biurowych.

Brink’s, globalny lider w dziedzinie usług podwyższonego bezpieczeństwa, który ma klientów w ponad 100 krajach, potrzebował rozwiązania IT oferującego wyjątkową stabilność oraz mobilność i znalazł je w laptopach HP EliteBook serii 700, również napędzanych procesorami AMD. Stabilność ma kluczowe znaczenie dla pracującego całą dobę personelu Brink’s, podobnie jak funkcje mobilne oraz wiodące możliwości zarządzania sprzętem, które zapewniają nieprzerwaną produktywność. Innowacyjna architektura procesorów AMD PRO Serii A pozwala na całodniowe działanie urządzenia na baterii[i] oraz oferuje moc i efektywność zoptymalizowaną pod kątem wymagań pracowników na całym świecie..

Wykorzystanie technologii AMD FreeSync™

Ponadto HP planuje dodać obsługę technologii AMD FreeSync do swoich konsumenckich laptopów HP Envy 15z wykorzystujących szóstą generację procesorów AMD Serii A. Technologia AMD FreeSync rozwiązuje problemy z komunikacją między procesorem a monitorem, aby wyeliminować zacinanie się animacji i „rozrywanie” klatek, co przekłada się na bardziej płynny obraz[ii]. HP przewiduje, że laptopy HP Envy 15z z technologią FreeSync będą dostępne w pierwszej połowie 2016 r., a w drugiej połowie roku planuje wprowadzić obsługę AMD FreeSync™ w całej linii laptopów konsumenckich napędzanych szóstą generacją procesorów AMD Serii A.

Osobiste i biznesowe notebooki HP z szóstą generacją procesorów AMD Serii A są już dostępne u dużych sprzedawców.

[i] AMD definiuje cały dzień działania na baterii jako ponad 8 godzin ciągłego użytkowania zmierzonego w teście Windows Idle.

[ii] FreeSync to technologia AMD, która eliminuje efekt zacinania się i (lub) „rwania” obrazu w grach i wideo poprzez wymuszenie częstotliwości odświeżania monitora równej częstotliwości generowania klatek przez kartę graficzną. Wymagany jest monitor, karta graficzna i (lub) procesor AMD APU Serii A zgodne ze standardem DisplayPort Adaptive-Sync. Wymagane są sterowniki AMD Catalyst™ 15.2 Beta (lub nowsze). Adaptacyjna częstotliwość odświeżania różni się w zależności od ekranu; informacje o możliwościach konkretnego monitora można uzyskać od jego producenta.

Źródło: Informacja prasowa.