Recenzja Seagate Personal Cloud

Seagate zaprezentował nam nowe urządzenie dla użytkowników domowych jakim jest Seagate Personal Cloud, które już jest dostępne na rynku w Polsce. Sprawdźmy zatem jak się sprawuje.
Zawartość opakowania:

Urządzenie otrzymaliśmy w kartonowym pudełku, w środku znajdziemy sam produkt Seagate Personal Cloud, skróconą instrukcje obsługi, kabel ethernet oraz zasilacz z dwoma przejściówkami.IMG_0615

IMG_0616

Dane techniczne:

Typowa waga 2180g
Szerokość 235.15mm
Długość 234.0mm
Pojemność 3TB

Opis:
Po otwarciu opakowania podłączamy nasze urządzenie zgodnie z instrukcją obsługi(choć tak naprawdę ona nie jest nam do niczego potrzebna). Następnie system instaluje sterowniki urządzenia. W celu uruchomienia chmury wystarczy wejść w Komputer następnie w zakładkę Sieć i wybieramy z Magazynu PersonalCloud. W tym momencie otworzy się nam okno przeglądarki WWW gdzie skonfigurujemy Seagate Personal Cloud. Konfigurowanie chmury odbywa się w trzech etapach pierwszy z nich to Powitanie w kreatorze konfiguracji gdzie użytkownik musi zapoznać się z warunkami firmy Seagate.1

Warto zwrócić uwagę na ciekawą rzecz podczas pierwszej konfiguracji Seagate, automatycznie sprawdzi on aktualna wersje oprogramowania, jeżeli ukaże się nowsza wersja oprogramowania to sam ją zainstaluje.

W kolejnym etapie znajdują się ustawienia właściciela, po uzupełnieniu formularza następuje wysyłka kodu na podany wcześniej adres mailowy. W celu aktywowania konta wprowadzamy w oknie konfiguracji kod, który został wysłany na adres mailowy.

2W ostatnim etapie jest podsumowanie utworzonego przez nas konta. Cała konfiguracja urządzenia trwa dosłownie 5 minut.

3

Seagate wprowadził do oferty dla użytkowników prywatną chmurę internetową, a dokładnie obsługuje te same funkcje co typowy NAS jednak jak widać jest bardziej łatwy w obsłudze i konfiguracji.

Korzystając z urządzeń podłączonych do sieci domowej, możemy zamontować dysk sieciowy i korzystać z Personal Cloud jak z zainstalowanego w komputerze dysku. Poza domem również połączymy się z chmurą i nadal będziemy posiadać dostęp do danych. Seagate w taki sposób opracował działanie tego dysku aby obsługa jak i konfiguracja tego urządzenia była prosta.

IMG_0624

Patrząc na wymiary dysku w żaden sposób nie przypomina on typowego NAS-a różni się przede wszystkim gabarytami. Obudowa urządzenia została wykonana z błyszczącego plastiku dzięki temu nadaje mu elegancki wygląd.IMG_0622

Przyjrzyjmy się bocznej ścianie prezentowanego modelu, został umieszczony tam port USB 3.0 drugi port został umiejscowiony z tyłu w wersji USB 2.0 obok niego znajduje się port RJ45, gniazdo zasilania oraz włącznik urządzenia.IMG_0614

 

IMG_0611

Spód obudowy został pokryty plastikową siatką, która odpowiedzialna jest za odprowadzenie ciepła z dysku.

IMG_0620

Automatycznie przechowuje i tworzy kopie zapasowe swoich treści w centralnej lokalizacji ze wszystkich urządzeń. Używając Seagate Media na urządzeniu przenośnym możemy przesyłać strumieniowo pliki multimedialne z Personal Cloud na urządzenia Apple TV i Chromecast oraz wybrane modele telewizorów LG. Urządzenia Samsung Smart Hub mają zainstalowaną aplikację Seagate Media do bezpośredniego odtwarzania z Personal Cloud. Możliwe jest także bezpośrednie przesyłanie strumieniowe do urządzeń zgodnych ze standardem DLNA, takich jak Xbox 360, Xbox One i PS3. Możemy kopiować pliki na urządzenie Personal Cloud za pomocą Eksploratora Windows lub Findera na komputerze Mac, a następnie uzyskać dostęp do nich z dowolnego urządzenia.

Oprogramowanie Seagate Dashboard chroni i tworzy kopie zapasowe plików cyfrowych na komputerze i urządzeniach przenośnych. To proste w obsłudze oprogramowanie do obsługi kopii zapasowych oferuje dwie opcje tworzenia kopii zapasowych: zaplanowane lub ciągłe w folderze publicznym albo prywatnym.

Nasz prezentowany model został wyposażony w port o standardzie 1Gb/s umożliwiający spore możliwości.

Podczas wykonywania testu prędkość odczytu wyniosła 54,2 MB/s natomiast prędkość zapisu oscylował się w granicach 59,3 MB/s. Urządzenie podczas pracy nie nagrzewa się, natomiast kładąc rękę na obudowie czujemy drgania pracy dysku.
Podsumowanie:

Seagate Personal Cloud to urządzenie które z pewnością znajdzie spore grono odbiorców ponieważ nie należy do drogich urządzeń. Umożliwia łatwy i wygodny dostęp do danych z dowolnego miejsca. Czy polecimy to urządzenie? Zdecydowanie tak bo cenimy sobie wygodę z bezpieczeństwem.

Cena: 700 zł

Nasza ocena:

ocena9Sprzęt do testów dostarczył:

seagate

wujekpoleca