Recenzja routera Archer D5

Do naszej redakcji trafił jeden z najnowszych modeli firmy TP-LINK Archer D5. To nie jest zwykły router bowiem pracuje on w dwóch zakresach o częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz. Jest więc to nowoczesny bezprzewodowy router z obsługą standardu 802.11ac, posiadający również wbudowany modem ADSL2+.

Zawartość opakowania:

Router dotarł do nas w kartonowym niebieskim pudełku. Po otwarciu pudełka dostrzegamy wytłoczkę papierową wyprofilowaną pod kształt prezentowanego wyrobu. Wszystko to zostało staranie zapakowane. Wewnątrz wytłoczki znalazł się:

  • router Archer D5

  • spliter ADSL

  • kabel RJ45

  • 2 kable RJ11

  • płyta CD

  • instrukcja obsługi

  • 3 antenki

  • zasilacz

P1040061

Specyfikacja techniczna:

specyfikacjaarcherd5

Przejdźmy zatem do prezentowanego modelu. Na tylnej części routera znajdziemy przełącznik gigabitowy (4 porty), złącze telefoniczne modemu, włącznik zasilania, włącznik sieci WiFi, przycisk RESET, trzy złącza do których można przykręcić antenki oraz dwa wejścia USB w standardzie USB 2.0. Zabrało jedynie obsługi USB 3.0.

P1040072 P1040076P1040083

Na frontowej części routera znajdują się diody, które oznaczają: dostęp do sieci LAN, stan sieci Wi-Fi, dostęp do Internetu, stan ADSL oraz zasilanie urządzanie.

P1040101P1040111P1040110

Po uruchomieniu routera możemy się do niego zalogować wpisując w przeglądarce odpowiedni adres oraz podając dane do logowania. Informacje te, znajdują się pod spodem urządzenia na naklejce.

Pod spodem routera została zastosowana plastikowa szachownica przez która odprowadzone jest całe ciepło z urządzenia.

P1040093

Po zalogowaniu się do urządzenia pokaże nam się szereg opcji do konfiguracji: ustawienia sieci (tworzenie sieci dla gości, dla domowników, harmonogram włączenia), w opcjach USB (podłączenie dysku i drukarki), firewall, kontrola rodzicielska, kontrola pasma, IPTV, DDNS i wiele innych opcji. Produkt dostarczany jest z płytą CD zawierająca program Easy Setup Assistant umożliwiając nam w prosty sposób, skonfigurowanie połączenia z Internetem, sieci bezprzewodowej i jej zabezpieczenia. Dzięki niemu nawet niedoświadczony użytkownik może w ciągu kilku minut skonfigurować swoją domową sieć. Dodatkowym atutem routera jest funkcja automatycznego wykrywania prawidłowego typu połączenia, co jeszcze bardziej ułatwia i przyśpiesza proces konfiguracji połączenia z Internetem.P1040067

Archer D5 firmy TP-LINK obsługuje połączenia bezprzewodowe w standardzie 802.11ac o 3 razy większej prędkości niż dostępne połączenia w standardzie 802.11n. Dzięki wyższej wydajności i bezpieczeństwu standard 802.11ac jest świetnym sposobem na zwiększenie wydajności domowej sieci. Router rozgłasza dwie oddzielne sieci bezprzewodowe w pasmach 2.4GHz(prędkością do 300Mb/s) i 5GHz(prędkością do 867Mb/s), dzięki temu zapewniając nam bardzo wysoką wydajność połączeń bezprzewodowych.P1040064

Gigabitowy port LAN/WAN umożliwia nam szybkie i niezawodne przesyłanie dużych ilości danych takich jak strumieniowe transmisje wideo w jakości HD.

Prezentowany model pozwala nam również na nawiązania połączenia z Internetem poprzez Port ADSL, dostarczając nam przy tym możliwość korzystania z różnorodnych łącz internetowych.

Korzystając z dwóch wielofunkcyjnych portów USB 2.0 użytkownicy mogą udostępniać multimedia oraz drukarkę w domowej sieci.

Podsumowanie:

TP-Link Archer D5 to produkt godny polecenia, który posiada w sobie sporo możliwości, dlatego też jeżeli zależy Tobie na zbudowaniu szybkiej i bezpiecznej sieci to warto zastanowić się nad kupnem modelu Archer D5.

Cena:

od 340 zł

Ocena:

ocena9

Sprzęt do testów dostarczył:

tp-link-logo