Recenzja niezarządzanego swticha DMS-106XT

W dzisiejszej recenzji mam przyjemność przedstawić DMS- 106XT od doskonale znanego nam producenta sprzętów sieciowych – D-Link. Dokładniej mówiąc mowa o 6- portowym switchu (,,przełączniku”), czyli urządzeniu, które pełni rolę szerszego rozgłosu naszej sieci.

Urządzenie dotarło w średnich rozmiarów opakowaniu.

1

2

Po zdjęciu wierzchniej części opakowania naszym oczom ukazało się pudełko z logo producenta.

3

W zestawie znajdziemy switch D-Link a także dokumentację i zasilacz, nie otrzymujemy w zestawie kabla RJ-45.

4

Switch nie jest dużych wymiarów, prezentuje się ciekawie i innowacyjnie. Od góry widnieje logo producenta ,,D-Link” a poniżej umiejscowiono 6 diod.

5

Od spodu switch wyposażono w gumki antypoślizgowe, dzięki którym urządzenie nie będzie się przemieszczać w niepożądanych kierunkach.

6

Switch jest płaski, jego boki się poszerzają. Świetnie będzie się prezentował w każdym miejscu w domu czy biurze.

9

8

10

Tył switcha:

7

Zrzut ekranu 2023-11-02 182810

b

Dane techniczne

Rodzaj przełącznika
Niezarządzalny
Liczba portów
6 portów
Rodzaj portów
2.5GBASE-T Ethernet
Rodzaj portów uplink
10GBASE-T
Przepustowość przełączania
45 Gbps
Chłodzenie pasywne
 TAK
802.3az Energy-Efficient Ethernet support
 TAK
Montaż
Biurko
Obudowa
Metal
Ramki Jumbo
 TAK
MAC address
4K
Port-based QoS
 TAK
Smart Turbo Mode
TAK

Urządzenie prezentuje się bardzo ciekawie, zwłaszcza jego podświetlenie. Z pewnością urozmaici i wzbogaci każde wnętrze.

a

Switch nie zajmuje dużo miejsca, jest płaski. Powierzchnię łatwo jest oczyścić z kurzu i zanieczyszczeń.

Obudowa urządzenia została wykonana ze stopu aluminium w kolorze metalicznym szarym.

c

Testowany switch poza ciekawym wyglądem może pochwalić się również imponującymi prędkościami transmisji aż do 10Gb/s. Oznacza to, że może obsłużyć przepływ danych na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza jest to przydatne jeśli jest bardzo duże obciążenie np. w centrach danych. Pozostałe porty zostały wyposażone w interfejs sieciowy o przepływie 2,5Gb/s oferujące zrównoważoną wydajność.

Testowane urządzenie zostało wyposażone w tryb Turbo (Qos), który zapewnia nam zmniejszenie opóźnień przesyłanego strumienia. Uruchomienie trybu jest banalnie proste wystarczy na tylnym panelu przesunąć przełącznik i gotowe. Uruchomienie QoS jest zalecane w przypadku gdy z sieci korzysta wiele urządzeń lub jeśli połączenie internetowe jest zbyt wolne.

DMS-106XT sprawdzi się w przypadku codziennego użytku domowego albo w małej firmie i może pokierować ruchem do 45 Gb/s.

Standardy jakie wspiera testowane urządzenie to: IEEE 802.3 10BASE-T, IEEE 802.3u 100BASE-TX, IEEE 802.3ab 1000BASE-T, IEEE 802.3x Flow Control, IEEE 802.1p QoS, IEEE 802.3az Energy-Efficient Ethernet (EEE), IEEE 802.3bz 2.5G/5G Base-T oraz IEEE 802.3an 10G Base-T.

f

Dodatkowym atutem testowanego switcha jest fakt, że urządzenie to zużywa bardzo mało energii (max. 10,6 W) a przy obecnych cenach prądu na pewno ma to w dzisiejszych czasach duże znaczenie.

DMS 106XT to idealna propozycja dla kogoś, kto ma w swoim domu czy biurze urządzenia, które możemy tylko podłączyć poprzez kabel Rj-45.

d

Szczególnie dobrym rozwiązaniem switch będzie w przypadku potrzeby zwiększenia prędkości łączności z internetem. Switch sam wyreguluje również ruch pomiędzy TV czy dyskami zewnętrznymi. Urządzenie jest praktycznie samoobsługowe – wystarczy podłączyć pod nie te sprzęty, z których akurat korzystamy w naszym domu czy firmie.

Switch jest gotowy do pracy od razu po wyjęciu z pudełka bez konieczności konfiguracji a jego konstrukcja bez wentylatora zwiększa niezawodność i nie generuje irytującego hałasu.

Chociaż cena DMS 106XT nie należy do najniższych jednak jego desing i imponujące prędkości transmisji jakie może obsłużyć powodują, że jest wart swojej ceny.

Switch DMS 106XT jest dostępny na Ceneo od 882,00 zł.

ocena10

Sprzęt do testów dostarczył producent:

logo d link