Recenzja nawilżacza powietrza firmy Stadler Form model Robert

Czy w okresie zimowym zdarzyło się Wam po przebudzeniu odczuwać suchość w nosie? Czy nie pokasływaliście ze względu na suche gardło? Myślę, że takie sytuacje miały miejsce niejednokrotnie. Zapewne wiele razy kładliście ręcznik na kaloryferze z kiepskim skutkiem i zastawialiście się dlaczego pomieszczenie jest tak kiepsko nawilżone. Postanowiliśmy sprawdzić jaki efekt w nawilżaniu powietrza oferuje firma Stadler Form, która wypuściła na rynek nawilżacz o nazwie Robert. Czy warto zainwestować w nawilżacz i oczyszczacz powietrza? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższej recenzji.

robert1

Urządzenie dotarło do nas w oryginalnym opakowaniu dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem podczas transportu. Pudełko wyposażono w plastikową rączkę ułatwiającą przenoszenie urządzenia z miejsca na miejsce. Poza nawilżaczem znajdziemy w opakowaniu instrukcję, również w języku polskim.

robert2

Specyfikacja:

Oczyszczacz powietrza – dane techniczne:  Stadler form Robert
Pobór energii od7 do 30 W
Zasilanie: 230 V / 50 Hz
Pojemność zbiornika: 6,3 l
Poziom hałasu: 27-56 dB(A)
Wydajność nawilżania: 550 g/h
 Max powierzchnia pomieszczenia m2: 80 m2
Max powierzchnia pomieszczenia m3: 210 m3
 Regulacja poziomu wilgotności (higrostat): Tak
Filtry: Tak
 Srebrna Elektroda: Tak
Automatyczne wyłączanie po opróżnieniu zbiornika: Tak
 Sterowanie: Elektroniczne ( dotykowe)
Jonizacja: Nie
Możliwość stosowania olejków zapachowych: Tak
Wyjmowany zbiornik na wodę: Tak
 Funkcje dodatkowe:  4-stopniowa regulacja prędkości
 Funkcje dodatkowe:
 Wymiary: 321 mm x 471mm x 235 mm
  Waga: 8,2 kg
 Gwarancja: 2 lata

Wymiary urządzenia to 321mm x 471mm x 235mm, a jego waga to 8,2 kg. Sprzęt jest dosyć ciężki i wymaga trochę siły, aby przenieść go z jednego pomieszczenia do drugiego.

Robert to urządzenie w kolorystyce czarno-białej. Kabel zasilający umocowany został na stałe i nie jest bardzo długi. Wykonany z materiałów wysokiej jakości, bardzo dobrze dopasowano elementy do siebie i jest to również ładny sprzęt, który będzie pełnił funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu, w którym go postawimy. Z przodu umieszczono logo producenta, na górze mamy bardzo prosty panel sterowania, z tyłu natomiast znajduje się cały mechanizm urządzenia: pojemnik na wodę,  zasobnik wody, zestaw tarcz, kostka jonizująca. Aby nawilżacz zaczął działać należy nalać zimnej wody, podłączyć urządzenie do zasilania, wybrać interesujący nas program i to wszystko.

robert3

Dotykowy panel sterowania jest prosty w użytkowaniu i nie wymaga wiele czasu by ustawić interesujące nas funkcje.

Robert wyposażony został w technologie odparowania (codziennie paruje z niego do 31,2 l wody) i zapewnia niski poziom poboru energii (od 7 do 30 W). Urządzenie sprawdza się dobrze w pomieszczeniach mieszkalnych do 80 m2. Poza nawilżeniem, dzięki kostce jonizującej oczyszcza powietrze z kurzu, pyłków i innych nieczystości. Ponadto Robert posiada dozownik, dzięki któremu istnieje możliwość stosowania olejków zapachowych.

robert5

Testy wykonaliśmy w warunkach domowych, w jakich urządzenie będzie pracować na co dzień. Początkowo ustawiona została interesująca nas wilgotność i w momencie kiedy ona spadała poniżej ustawionej opcji  urządzenie włączało się i pracowało przez okres około 1-2 minuty. Czuć było delikatną mgiełkę unoszącą się z urządzenia. Sprzęt działa bardzo cicho i nie zakłóca naszego spokoju.

robert6

Kolejny test został przeprowadzony w sypialni, gdzie śpią dwie dorosłe osoby i dziecko. W trybie nocnym nawilżacz pracował kilka nocy. Powietrze było wyraźnie lżejsze i bardziej komfortowo nam się oddychało. Nie mieliśmy pozatykanych nosów i uczucia chrypki po przebudzeniu. Alergiczny maluch kaszlał też zdecydowanie mniej. Urządzenia w nocy nie było praktycznie słychać co działa zdecydowanie na jego plus. Po cyklu 12 godzinnej pracy Robert był w stanie nawilżyć pomieszczenie do poziomu ponad 50%.robert4

 

Podsumowanie:

Urządzenie firmy Stadler Form to sprzęt warty uwagi. Bardzo ładny wygląd, wysoka jakość wykonania, elementy które nie sprawą problemu, aby uruchomić urządzenie, niskie zużycie prądu i niewielki pobór wody. Dodatkowo duże nawilżenie powietrza i cicha praca urządzenia to same plusy Roberta.
Minusem jest dosyć krótki kabel zasilający i cena, która nie jest niska (1998 zł). Jest to jednak inwestycja na lata i przy zapewnieniu nawilżenia na poziomie powyżej 50% warto zastanowić się nad kupnem tego sprzętu.

ocena9

wujekpoleca