Recenzja kamery D-Link – DCS-8627 LH

D-Link  to bardzo dobrze znany Wujkowi producent sprzętów sieciowych, który z powodzeniem poszerza swoją ofertę o coraz to lepsze produkty. W dzisiejszym odcinku przedstawimy wam kamerę zewnętrzną DCS-8627 LH.

Kamera przyszła do nas w niebiesko-białym pudełku. Kolorystyka opakowania pozostaje niezmiennie ta sama. Są to charakterystyczne dla D-Link kolory, wybierane przez producenta od lat.

20210129_092401 (Kopiowanie)

Z tyłu opakowania zostało zawartych kilka informacji o urządzeniu, m. in: jest wyposażona w doświetlenie 400 lumenów, wykrywa osoby (system ten jest oparty na algorytmie sztucznej inteligencji) czy to, że jest odporna na warunki atmosferyczne – obudowa zgodna z IP65.

20210129_092426 (Kopiowanie)

W środku pudełka znajdziemy starannie zabezpieczoną i zafoliowaną kamerę a także inne elementy zestawu.

20210129_092652 (Kopiowanie)

Opakowanie zawiera: kamerę DCS-8627 LH, zasilacz + przejściówkę angielską, instrukcję obsługi, dwie trytytki, zestaw montażowy.

20210129_093023 (Kopiowanie)

Zajrzyjmy do specyfikacji technicznej urządzenia:

Rodzaj kamery
WewnętrznaZewnętrzna
Połączenie
Bezprzewodowe
Matryca
2 megapiksele
Przetwornik obrazu
1/2.9″ 2 megapixel progressive scan CMOS
Rozdzielczość
1920 x 1080 (16:9)
Advanced Light features
Built-in Siren
Obiektyw
2.7 mmF2.0stałoogniskowy
Angle of View (H/V/D)
123.8° / 65.4° / 150°
Mechaniczny filtr podczerwieni
 Tak
Tryb nocny (diody IR)
 Tak
Tryb nocny (doświetlenie LED)
 Tak
Zasięg nocnego doświetlenia IR
7 m
PIR(Passive Infrared)sensor
 Tak
Dwukierunkowe audio
 Tak
Wbudowany mikrofon
 Tak
Wbudowany głośnik
 Tak
External Card Slot
MicroSD SDHC SDXC (max 256 GB)
Power Consumption
8 W
Aplikacja mobilna
mydlink
Access via mydlink web portal
 Tak
Funkcje
Amazon Alexa & Google Assistantgniazdo na kartę MicroSDGoogle AssistantNagrywanie obrazu w chmurzeONVIF
Format wideo
H.264
Multi-Stream
 Tak
Mobile Stream
 Tak
Wykrywanie ruchu
 Tak
AI Motion Detection
Person Detection
Wykrywanie dźwięku
 Tak
Nagrywanie zdarzeń
 Tak

 

Kamera jest średnich rozmiarów, dosyć ciężka. Jednak w użytkowaniu waga raczej nie ma większego znaczenia. Wykonana została z gładkiego, przyjemnego w dotyku materiału (będzie się ją dobrze czyścić) prawie w całości w kolorze białym. Wyjątkiem jest frontowa część urządzenia – ta została wykonana ze śliskiego i błyszczącego, czarnego tworzywa.

20210129_093125 (Kopiowanie)

Kamerka wyposażona została w białą nóżkę, która jest połączona z urządzeniem za pośrednictwem obrotowej, przedłużonej główki wykonanej z błyszczącego, śliskiego materiału w kolorze srebrnym. Jeden bok jest biały, czysty – bez żadnych funkcji i napisów, natomiast z drugiej strony znajdujemy szare logo producenta ,,D-Link”.

20210129_093304 (Kopiowanie)

Z tyłu kamery wypisano drobną czcionką kilka informacji: model urządzenia, adres MAC, prąd wejściowy – 12V — 1A.

20210129_093356 (Kopiowanie)

Od spodu naszym oczom ukazuje się wbudowany głośnik a także szara gumowa zaślepka z malutkim fragmentem wystającym ponad powierzchnię kamerki, należy ją podważyć paznokciem aby przekonać się co znajduje się pod nią.

20210129_093217 (Kopiowanie)

Podważając zaślepkę przekonujemy się, że DCS-8627LH wyposażona została w wejście na kartę microSD (max pojemność – do 256 GB) a także przycisk RESET.

20210129_093233 (Kopiowanie)

Pod nóżką odchodzi od kamerki biały kabel, który należy połączyć z zasilaczem w celu uruchomienia sprzętu. Tutaj też znajdujemy dwa okrągłe otwory, za pomocą których zawiesimy urządzenie w dowolnym wybranym przez nas miejscu na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczenia, które chcemy chronić monitoringiem.

20210129_093242 (Kopiowanie)

Konfiguracja:

Konfiguracja za pomocą aplikacji Mydlink jest banalnie prosta, zajmie nam dosłownie kilka minut, poniżej galeria krok po kroku:

 

Po skonfigurowaniu naszej kamery i zainstalowaniu jej w miejscu przeznaczenia, możemy przejść do korzystania ze wszystkich jej funkcji za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji. Po włączeniu apki wyświetla się informacja jak dawno temu wyświetlaliśmy podgląd na żywo, poniżej znak play i ,,Widok”. Należy go wybrać, gdy chcemy uruchomić podgląd na żywo. W lewym górnym rogu obrazu widnieje data i godzina, model kamery. W lewym dolnym rogu – przycisk nagrywania a także przycisk wł/wył głośności. Prawy dolny róg – czarne logo ,,D-Link”. Po włączeniu pełnego ekranu w lewym dolnym rogu pojawia się nam opcja zrobienia zdjęcia podglądu a także możliwość nagrania materiału na telefonie, karcie pamięci albo w chmurze, mamy też do dyspozycji mikrofon a także uruchomienie alarmu, zmianę rozdzielczości – 720p a także 1080p.
Jeżeli chodzi o ustawienia urządzenia mamy tutaj wachlarz możliwości. Na pierwszy rzut – opcja wł/wył trybu prywatności. Co to znaczy? Jeżeli włączymy ten tryb – automatycznie wyłączamy podgląd na żywo, detekcję dźwięku, detekcję ruchu i wszelkie nagrania. Pozostaną one wyłączone, dopóki nie wyłączymy trybu prywatności.
Detekcja ruchu – możemy zaznaczyć obszar, który ma objąć detekcja – fragment obszaru lub jego całość, czyli maksymalny zasięg kamery. Wystarczy przeciągnąć punkt zakotwiczenia w dowolny narożnik aby zmienić rozmiar strefy. Dodatkowo poniżej możemy ustawić poziom czułości detekcji ruchu i osób.
Screenshot_20210213-153119_mydlink (Kopiowanie)
Dalej mamy możliwość wł/wył tryb nocny w kolorze, możemy ustalić limit czasu reflektora punktowego – zegar automatycznego wyłączania działa w trzech przedziałach czasowych: 30 sec, 60 sec i 90 sec; limit czasu syreny – tutaj mamy przedziały czasowe: również 30 sec, 60 sec, 90 sec; archiwizacja – możliwość nagrywania w chmurze albo na karcie SD, poniżej stan pamięci – ile procent już wykorzystano; możliwość wł/wył mikrofonu w kamerze; eliminacja migotania – 50Hz/60Hz, możliwość wł/wył diody LED stanu, możliwość wyznaczenia osoby kontaktowej – W tym miejscu można dodać numer telefonu, który będzie wybierany szybkim stuknięciem przycisku w powiadomieniu w celu nawiązania połączenia telefonicznego, kiedy coś zostanie wyzwolone. Można dodać maks. 2 wyznaczone osoby kontaktowe dla tego urządzenia. Poniżej tych wszystkich opcji znajdują się jeszcze ustawienia Wi-Fi, strefa czasowa, firmware, adres MAC.
W prawym górnym rogu aplikacji widoczna jest ikonka dzwonka i znaczka play. Po kliknięciu w nią przechodzimy do zakładki ,,Zdarzenia i wideo”. Dostępna jest tutaj oś czasowa z wybranymi dniami miesiąca, w których doszło do jakiegoś zdarzenia. U nas zostało uchwycone dwa razy zdarzenie wyłączania i włączania trybu prywatności a także włączenie z powrotem kamery zaraz po tym jak na chwilę została odłączona od zasilania.

t (Kopiowanie)

 

Ciekawą opcją, w którą została wyposażona kamera jest powiadomienie o wykryciu dźwięku stłuczonego szkła albo dźwięków do niego podobnych. U nas był to akurat wystrzał petardy. Kamera akurat znajdowała się w mieszkaniu, nie na zewnątrz. Mimo to wychwyciła niepożądany dźwięk i natychmiast wysłała powiadomienie na smartfon.

wykryto dźwięk stłuczonego szkła (Kopiowanie)

 

Przechodzimy do przykładowych filmów nagranych DCS-8627LH – w dzień i w nocy.

Obraz nagrywany kamerą DCS-8627LH jest wyraźny i precyzyjny. Oczywiście mowa o odległości do 7 metrów – do takiego filmowania została ona przeznaczona. Monitorować możemy pobliże naszego domu lub biura. W przypadku dalszej odległości oczywiście też sobie poradzi ale obraz nie będzie już tak idealnie wyraźny. Do dyspozycji mamy podgląd nocny w kolorze a dzięki doświetleniu 400 lumenów kamera oświetli dokładnie wszystko, co nagle znajdzie się w jej zasięgu. Moc tego oświetlenia jest tak duża, że nic nie ma szans się ukryć. Włączenie światła sygnalizuje sygnał dźwiękowy w postaci ,, kliknięcia”.

Jeżeli chcemy uchwycić daną scenę na zdjęciu – oczywiście mamy też taką możliwość. Wystarczy kliknąć na ikonę zdjęcia i kamera robi dla nas błyskawiczny zrzut aktualnego widoku a tym samym wyłapuje wszystko to, co chcemy uwiecznić albo to czemu chcemy się bliżej przyjrzeć.

IMG-20210214-WA0044 (Kopiowanie)

 

IMG-20210214-WA0043 (Kopiowanie)

 

Zdjęcia wykonane kamerką są wyraźne i szczegółowe nawet z dużej odległości. Umożliwia nam to wyposażenie w szerokokątny obiektyw 150°, Full HD 1080p przy 30 fps.

Podsumowanie:

DCS-8627LH  Jest odporna na warunki atmosferyczne a to za sprawą obudowy zgodnej z IP65 (wytrzyma bez najmniejszego problemu srogą zimę nawet do -25° C i bardzo upalne lato do 45° C). Wyposażona została w szerokokątny obiektyw 150 °, Full HD 1080p przy 30 fps, doświetlene 400 lumenów, podgląd nocny w kolorze, dwukierunkowy dźwięk, syrenę 100 dB. Kamera bez problemu wykryje osobę, która znajdzie się w jej zasięgu, usłyszy dźwięk tłuczonego szkła, wykryje każdy napotkany ruch i dźwięk a to wszystko za sprawą wbudowanemu algorytmowi sztucznej inteligencji. Dzięki temu, że kamera posiada wbudowane gniazdo kart microSD mamy możliwość zabezpieczyć  nagrane materiały i przechowywać je bezpiecznie na karcie pamięci. Możemy też wykorzystać drugi wariant – bezpłatne nagrywanie mydlink ™ Cloud. Dostęp do ustawień kamerki jest możliwy z poziomu łatwej w obsłudze i w pełni bezpłatnej aplikacji Mydlink. DCS-8627LH współpracuje z urządzeniami Mydlink, Amazon Alexa czy Google Assistant. Nowa kamera od D-Link została stworzona do filmowania przestrzeni wokół domu, biura czy też sklepu, chociaż można ją również wykorzystać jako kamerę wewnętrzną – kto nam zabroni? Wystarczy wtedy tylko wyłączyć reflektor odstraszający intruzów bo moc jego światła jest bardzo intensywna i może być to uciążliwe w warunkach mieszkalnych. Polecamy!

Cena: około 820 zł

ocena10