Recenzja dokanałowych słuchawek Brainwavz Delta

Słuchawki Brainwavz Delta to przedstawiciel niskiej półki cenowej. Producent postanowił zaoferować użytkownikom niedrogie słuchawki o bardzo dobrym współczynniku jakości do ceny. Czy zakup tego modelu to dobry wybór? Odpowiedź na to pytanie kryje się w poniższej recenzji.

Zawartość opakowania

 • słuchawki Brainwavz Delta
 • 3 pary silikonowych nakładek w różnych rozmiarach
 • nakładki Comply S-400
 • klips do ubrania
 • pasek z rzepem do spinania zwiniętego przewodu słuchawek
 • instrukcja obsługi wraz z kartą gwarancyjną

Specyfikacja

 •  przetwornik: dynamiczny 8 mm
 • impedancja: 16 Ohm
 • pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
 • czułość: 100 dB
 • pobór mocy: 20 mW
 • przewód: 1,3 m
 • wtyk pozłacany 3,5 mm
 • gwarancja: 12 miesięcy

brainwavz_delta_2

Opis

Słuchawki Brainwavz Delta zapakowane są w niewielkie pudełeczko z tworzywa sztucznego. Od frontu umieszczono zdjęcie słuchawek, dzięki czemu wiemy czego się spodziewać po rozpakowaniu. Wewnątrz poza słuchawkami znajdziemy akcesoria. Mimo niskiej ceny, producent dorzucił do słuchawek całkiem sporo dodatków.

brainwavz_delta_8

Do dyspozycji mamy trzy wielkości silikonowych nakładek, pozwalające dobrać odpowiedni rozmiar dla naszych uszu. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy tipsy premium, czyli pianki Comply S-400. Przydatny może okazać się także klips do ubrania. Jeśli zdecydujemy się na zwinięcie słuchawek, to ich przenoszenie może być łatwiejsze przy wykorzystaniu dołączonego paska z rzepem, którym możemy spiąć przewód, by się nie rozwinął i nie plątał podczas transportu.

brainwavz_delta_5

Słuchawki są koloru czarnego, wykończone z tyłu czerwoną nakładką z logiem producenta. Korpus słuchawki wykonany jest z aluminium, znajdziemy na nim oznaczenie kanału, standardowo literami L i R.

brainwavz_delta_7

brainwavz_delta_6

Ze słuchawek wychodzą cienkie przewody, na których umieszczony został ściągacz, poprawiający komfort noszenia. Dzięki niemu regulujemy na jakiej długości przewody mają być rozdzielone.

brainwavz_delta_11

Przewody wchodzą do czarnego, wykonanego z tworzywa sztucznego splittera, na którym znajdziemy wyżłobione logo Brainwavz.

brainwavz_delta_10

Z drugiej strony splittera wybiega już znacznie grubszy przewód, który zakończony jest wygiętą pod kątem, pozłacaną końcówką Jack 3,5 mm.

brainwavz_delta_4

Całość ma długość 1,3 metra.

brainwavz_delta_3

Mile zaskakuje jakość użytych materiałów i całość wykonania słuchawek. Wszystko zrobione zostało starannie i solidnie.

Wrażenia z użytkowania

Słuchawki Brainwavz Delta nie są specjalnie długie, przez co trzeba poświęcić chwilę na poprawne umocowaniu ich w uszach. Gdy uda nam się znaleźć właściwą pozycję trzymają się jej i nawet przy mocnych ruchach głową nie ma możliwości by ją zmieniły. Dzięki temu słuchawki bardzo dobrze nadają się do biegania, jazdy na rowerze czy treningu na siłowni. Ponieważ nie są długie, nie penetrują naszych uszu zbyt głęboko. Są dzięki temu bardzo komfortowe i nawet po długim czasie nie męczą ani nie sprawiają bólu. Dzięki ściągaczowi regulacja długości przewodów jest bardzo szybka, a sam ściągacz nie zmienia pozycji bez naszej ingerencji. Także klips mocujący przewód słuchawek do ubrania działa tak jak powinien. Długość przewodu jest w sam raz, by korzystać ze słuchawek podłączonych do telefonu w kieszeni, czy plecaku, a także by podłączyć je do laptopa na naszym biurku. Przewód jest dość elastyczny, ale na tyle sprężysty, że nie ma w zwyczaju się plątać.

brainwavz_delta_9

Przejdźmy do najważniejszego, czyli jak Delty grają. Testy wykonane zostały ze smartfonami: Honor 7, HTC 820, Samsung Galaxy S4, a także z laptopami Asus i Lenovo. Jakość dźwięku generowanego przez słuchawki jest zaskakująco dobra. Mimo, że mamy do czynienia z produktem budżetowym, to grają one świetnie. Dźwięk jest czysty i nie ma żadnych zakłóceń, czy trzasków. Wyraźnie przeważają wysokie tony, co nie zdarza się często w budżetowych słuchawkach. Są one czyste, wyraźne i potrafią wznieść się na wyżyny. W tego rodzaju słuchawkach wysokie tony są zwykle obcięte, a nacisk położony jest przede wszystkim na mocny, dudniący bas. Na szczęście Brainwavz Delta takie nie są. Bas jest przyjemny, mocny, ale nie nachalny. Jest wyraźnie zaznaczony, ale nie zagłusza pozostałych pasm. Trochę brakuje głośniejszego środka. Jest wycofany, przez co w niektórych utworach pada ofiarą wysokich tonów. Mocniejszy środek równoważyłby silne wysokie tony i mielibyśmy idealną równowagę, a tak pozostaje lekki niedosyt. W większości utworów poszczególne pasma tworzą jednak spójną całość, nie powinniśmy więc zbytnio marudzić.

Słuchawki mają bardzo fajną scenę, jest szeroka dzięki czemu poszczególne instrumenty są łatwe do zlokalizowania i wyłowienia. Brzmienie jest neutralne, ani ciepłe, ani zimne.

Słuchawki sprawdzają się z każdym rodzajem muzyki, czasem możemy trafić na specyficzny utwór, w którym będzie bardzo dużo wysokich tonów, za to środek będzie wycofany. Spotęguje to wtedy charakterystykę grania tych słuchawek, przez co w tym konkretnym utworze się nie sprawdzą. Ale są to sporadyczne przypadki. W zdecydowanej większości utworów sprawują się wyśmienicie.

brainwavz_delta_12

Podsumowanie

Brainwavz Delta to budżetowe słuchawki, którym ciężko będzie znaleźć przeciwnika w segmencie cenowym do 100 zł. Są świetnie wykonane, używa się ich komfortowo, a dźwięk jest bardzo dobrej jakości. Polecamy je wszystkim ceniącym sobie przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny.

Cena
Od 69 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

audiomagic-logo