Recenzja DataTraveler® microDuo 3.0

Światowej klasy producent pamięci komputerowych zaprezentował nam kolejny ciekawy model jakim jest Kingston Data Traveler microDuo 3.0. Czy ten o to model znajdzie swoich odbiorców? Co cechuje ten produkt od pozostałych pamięci przenośnych? Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedzi właśnie w tej o to lekturze.

Zawartość pudełka:
Otrzymany do testów model został zapakowany w plastikowe przezroczyste opakowanie a wewnątrz niego znalazł się model DTDUO3 o pojemności 32GB. Na tylnej części opakowania znalazły się podstawowe informacje o produkcie.

IMG_3122Specyfikacja techniczna:

Pojemność 32 GB
Interfejs USB 3.0
Prędkość odczytu (maksymalny) 70 MB/s
Prędkość zapisu (maksymalny) 15 MB/s
Szerokość 16,6 mm
Wysokosć 28 mm
Grubość 8,6 mm

Platforma Testowa:

platforma_testowa

Pamięć flash DataTraveler® microDuo firmy Kingston została wykonana z metalu, natomiast górna część konstrukcji z suwakiem została pokryta plastikiem, która jest odpowiedzialna za zabezpieczenia wejścia microUSB przed uszkodzeniami. W celu odbezpieczenia wejścia microUSB wystarczy rozsunąć suwak od części metalowej. Na plastikowej osłonie znalazło się logo producenta, a na pozostałej części pendrive znalazły się podstawowe informacje o produkcie. Kingston pomyślał o wszystkim, a mianowicie na tylnej części pendrive znalazł się zaczep, dzięki temu, nie musimy się obawiać, że zgubimy pendrive.IMG_3130IMG_3132

Prezentowany model zapewnia dodatkowa przestrzeń do przechowywania w postaci małego i wygodne urządzenia do tabletów i smartfonów, które obsługują funkcję USB OTG(On-The-GO). Standard USB OTG umożliwia bezpośrednie podłączenie urządzeń mobilnych do obsługiwanych urządzeń USB. Dzięki zastosowanej funkcji można używać portów microUSB, które zazwyczaj odpowiedzialne są za ładowanie urządzeń mobilnych, jako portów rozszerzeń obsługujących do 32 GB dodatkowej przestrzeni. DT microDuo to urządzenie małe, lekkie i łatwe w transporcie, a jego gustowny kształt stanowi ozdobę każdego urządzenia mobilnego.

IMG_3146

IMG_3149

Oferowany model DTDUO jest idealnym sposobem dla osób, które nie posiadają w smarfonach bądź tabletach wejścia gniazda microSD a chcą za wszelką cenę powiększyć rozmiar swojej przestrzeni dyskowej. Jedną z kolejnych zalet jest to, że DTDUO pozwala na transfer plików, zdjęć, filmów, bez konieczności podłączania kabla do komputera. Nowy gadżet Kingstona dostępny jest w wersjach 8 GB, 16 GB, 32 GB lub 64 GB.

IMG_3151

Test:

Do przeprowadzenia testów użyliśmy dwóch programów, pierwszy to AS SSD Benchmark, drugi to Crystal Disk Mark. Testy przeprowadzone zostały na USB 3.0.

AS SSD Benchmark:

Zapis Seq: 17,21 MB/s

Odczyt Seq: 41,56 MB/s

Crystal Disk Mark:

Zapis Seq: 13,93 MB/s

Odczyt Seq: 43,36 MB/s

DTDUO3 wypada w testach słabo patrząc na zapis jak i odczyt sekwencyjny, dodatkowo podczas pracy pendrive się nagrzewa, że czasami nie jesteśmy w stanie dotknąć urządzenia.

Podsumowanie:

Pamięć flash DataTraveler® microDuo to ciekawy gadżet, który jest wyposażony w dwa złącza USB. Jedno to standardowe, dające możliwość podłączenia do komputera, natomiast drugie microUSB pozwalające na podpięcie pendrive’a do smartfona. Atutami pamięci jest pięcioletnia gwarancja, bezpłatna pomoc techniczna i legendarna niezawodność produktów firmy Kingston.

Cena:

ok 60 zł

Ocena:

ocena8