PREMIERA RAZER CORTEX GAMECASTER

Razer™, światowy lider produkcji zintegrowanych urządzeń oraz oprogramowania dla graczy, ogłosił dzisiaj premierę Razer Cortex: Gamecaster, oprogramowania do live-streamingu stworzonego specjalnie z myślą o wymagających graczach. Wszyscy Użytkownicy Razer Cortex mogą od teraz z łatwością nagrywać i transmitować swoją rozgrywkę na kanałach takich jak Azubu, Twitch, czy YouTube Live.

Dzięki dyskretnej nakładce ekranu, która znika, gdy nie jest używana, gracze będą mieli w trakcie gry dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi i ustawień transmisji. Z kolei szybki dostęp do najpotrzebniejszych kombinacji klawiszy pozwoli im uruchomić system, nagrywać rozgrywkę lokalnie, przełączać kamerę internetową i zapisywać zrzuty ekranu bez potrzeby odrywania się od samej gry.

Razer Cortex: Gamecaster automatycznie optymalizuje ustawienia streamingu do ustawień komputera i łącza internetowego, aby działanie oprogramowania miało zaledwie minimalny wpływ na pracę urządzenia. Streamerzy mogą również konfigurować ustawienia samodzielnie, aby dostosować jakość transmisji do swoich potrzeb.

W stworzeniu tego efektywnego narzędzia, które pozwala graczom transmitować rozgrywki w czterech prostych krokach, pomogło aż dziesięć tysięcy beta testerów.

„Po intensywnych testach beta, dzięki którym uzyskaliśmy dogłębne i pomocne opinie naszych użytkowników, jesteśmy pewni, że Razer Cortex: Gamecaster jest najbardziej intuicyjnym narzędziem streamingowym na rynku,” powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Razer Cortex: Gamecaster zdobył już uznanie wielu graczy. To właśnie dzięki nim i ich pomocy udało nam się stworzyć to proste w obsłudze rozwiązanie.”

Razer Cortex: Gamecaster dostępny jest w dwóch wersjach. Każda z nich wyposażona jest w oprogramowanie Razer Cortex, z którego obecnie korzysta już ponad 11 milionów użytkowników. Darmowa wersja Razer Cortex: Gamecaster umożliwi graczom transmisję nagrania bez znaku wodnego w rozdzielczości do 720p, natomiast na obrazie o rozdzielczości wyższej niż 720p pojawi się dyskretny znak wodny z logiem Razera.

Poprzez aktywację płatnej licencji Pro gracze uzyskają dostęp do zaawansowanych funkcji premium takich jak między innymi: mniej obciążająca transmisja w wyższej jakości z kodekiem x264, pojawiające się na ekranie powiadomienia oraz wbudowany w grę czat Twitch ze wszystkimi swoimi narzędziami.

Subskrypcje do Razer Cortex: Gamecaster Pro będą dostępne w formie 3- i 12-miesięcznych licencji. Więcej informacji oraz darmowe oprogramowanie Razer Cortex znajduje się na stronie: http://www.razerzone.com/cortex.

Razer Cortex Boost

Darmowy Pro
Rozdzielczość transmisji 1080p (do 720p bez znaku wodnego) 1080p
Klatki na sekundę 30 60
Automatyczny ekran Zaraz wracam

(Przystosowalny)

Wbudowany obraz z kamery internetowej
Efekt zielonego tła kamery internetowej
Przystosowalne nakładające się obrazy
Wbudowany czat Twitch
Cena Za darmo 3-miesięczna licencja $14,95

Roczna licencja $39,95

O Razer Cortex:

Razer Cortex to darmowe oprogramowanie, które uruchamiając grę poprawia jej wydajność i staje się sercem rozgrywki. Dzięki Razer Cortex użytkownicy z łatwością mogą odkrywać najnowsze gry dostępne w najniższych cenach, ulepszyć wydajność rozgrywki na swoich komputerach, zapisać kopie zapasowe w chmurze i nagrać prowadzoną rozgrywkę.

Oprogramowanie Razer Cortex zawiera poniższe funkcje:

  • Deals – Porównywarka cen umożliwia użytkownikom znalezienie niższych cen ich ulubionych gier, powiadamiając ich o przecenach, wyprzedażach i promocjach w topowych sklepach internetowych. Funkcja dostępna na Razer Cortex, na stronie deals.razerzone.com, a także na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android:
  • Boost – Poprawia wydajność rozgrywki za pomocą znanych rozwiązań z Razer Game Booster zintegrowanych z Razer Cortex.
  • Save Game Manager – Automatycznie zapisuje kopie zapasowe gry w chmurze, na zawsze rozwiązując problem utraconych bezpowrotnie save’ów gry.
  • Gamecaster – Za pomocą jednego kliknięcia umożliwia transmisję rozgrywki na żywo do czołowych serwisów live-streamowych.

Więcej informacji o Razer Cortex i pełnej gamie funkcji oprogramowania: www.razerzone.com/cortex/

Źródło: Informacja prasowa