Plextor. Nowe dyski SSD i PlexTurbo 3.0

Podczas tegorocznych targów Computex, w ofercie marki Plextor pojawią się nowe modele dysków SSD i dedykowane dla nich oprogramowanie.
W dniach 2-6 czerwca w stolicy Tajwanu, Tajpej, odbędą się targi Computex 2015. Plextor zaprezentuje szereg nowości, w tym ultra wydajne napędy serii M7e przeznaczone dla graczy i entuzjastów.
Seria Plextor M7e wykorzystuje magistralę PCIe 2.0 x4 i bazuje na nowym kontrolerze Marvell 88SS9293 oraz kościach pamięci Toshiba Toggle A19 MLC NAND flash. Przekłada się to na ponad dwukrotny wzrost wydajności w stosunku do klasycznych dysków SSD SATA III. Poza modelami dedykowanymi dla złącza M.2, na Computex 2015 spodziewany jest również pokaz napędów w edycji gamingowej, z adapterem PCI Express. W Tajpej zadebiutują również nowe dyski SSD z flagowej serii M6, wykorzystujące interfejs SATA III. Cechuje je bardzo dobry stosunek ceny do wydajności, uzupełnią więc ofertę marki Plextor w segmencie budżetowym (value). Specyfikacja dysków zostanie ujawniona w dniu premiery.
Computex 2015 to nie tylko premiery sprzętowe. Wraz z kolejną odsłoną technologii PlexTurbo 3.0, optymalizacja pracy dysku SSD za pomocą pamięci RAM będzie jeszcze efektywniejsza. Pojawi się wsparcie dla więcej niż jednego napędu. Zupełnie nowe oprogramowanie PlexVault dla użytkownikom możliwość ograniczenia dostępu do wybranych plików. Wrażliwe dane będzie można przechowywać na ukrytej partycji. Narzędzie PlexCompressor wprowadzi inteligentną kompresję danych i pozwoli oszczędzić miejsce na dysku SSD. Mechanizm kompresji został zaprojektowany w taki sposób, by utrzymać wysoką sprawność napędu i zapewnić stabilną pracę komputera.
Na stoisku marki Plextor odbędzie się szereg pokazów na żywo. Goście będą mogli zapoznać się między innymi z możliwościami dysków SSD dedykowanych dla graczy. Na komputerze wyposażonym w napęd M7e, można będzie zagrać w gry w rozdzielczości 4K.

Źródło: Informacja prasowa