PKO Leasing Liderem Cyfrowej Transformacji

Gospodarcze Nagrody Roku 2023, przyznawane przez Federację Przedsiębiorców Polskich, są uhonorowaniem firm mających szczególne zasługi w rozwoju polskiej gospodarki.

• PKO Leasing został wyróżniony tytułem Lidera Cyfrowej Transformacji jako firma, która dla jury jest wzorem cyfryzacji i która wdraża innowacyjne rozwiązania, przy jednoczesnej dbałości o wszelkie aspekty prawne i społeczne.

• Tytuł Lidera Cyfrowej Transformacji to już kolejne wyróżnienie dla PKO Leasing podkreślające dynamiczny rozwój firmy w obszarze digitalizacji swoich usług.

Możliwość zdalnego zawierania umów leasingowych. Finansowanie zakupów w formie leasingu w sklepach stacjonarnych oraz kanale e-commerce w procesie trwającym zaledwie kilka minut. Finansowanie auta online na platformie Automarket.pl, w pełni zintegrowanej z internetowymi kanałami PKO Banku Polskiego. Szeroki zakres funkcjonalności Portalu Klienta do zdalnego zarządzania umowami leasingowymi klientów PKO Leasing. Zapewnienie kompleksowej obsługi w zakresie ubezpieczenia przedmiotów leasingu dzięki systemowi Dragon. To nie obietnice, ale konkretne, wdrożone rozwiązania, z których szybko, wygodnie i bezpiecznie mogą korzystać klienci. Federacja Przedsiębiorców Polski zwróciła uwagę na znaczenie tych działań dla rozwoju polskiej gospodarki i podczas Gali Gospodarczych Nagród Roku 2023 wyróżniła PKO Leasing tytułem „Lidera Cyfrowej Transformacji”.

Rozwój cyfrowych narzędzi w obszarze obsługi klienta i omnikanałowej dostępności oferty to dla PKO Leasing jeden z głównych priorytetów, realizowany konsekwentnie od kilku lat. Z nowoczesnych rozwiązań korzystają klienci, dla których zawarcie umowy leasingowej na odległość jest wygodniejsze. Zmiany te ustanawiają także nowe standardy obsługi klientów i odkrywają dużą rolę dla całej branży leasingowej w Polsce. Podczas uroczystej gali wręczenia Gospodarczych Nagród Roku 2023 przyznana PKO Leasing statuetka „Lidera Cyfrowej Transformacji” jest uznaniem dla doskonale postawionego sobie przez firmę celu digitalizacji usług, ale co więcej – także potwierdzeniem ogromnego znaczenia jego realizacji.

„Przyznane wyróżnienie to potwierdzenie naszych osiągnięć na polu cyfryzacji usług leasingowych. Cyfrowa transformacja PKO Leasing jest przemyślanym i dobrze skoordynowanym procesem, który przebiega w zgodzie z wymogami rynku i przepisów prawa. Jesteśmy dumni z faktu, że PKO Leasing jest postrzegany jako firma będąca wzorem cyfryzacji. Klienci oczekują nowoczesnych rozwiązań w leasingu, a cyfryzacja branży leasingowej, która jeszcze do niedawna opierała się na bezpośredniej relacji z klientem, to proces nieunikniony. Jako cała branża czekamy teraz na zmiany przepisów prawa, które umożliwią zawieranie umów w formie dokumentowej, bardzo pożądanej przez przedsiębiorców i stanowiącej krok milowy w stronę dostępności procesu” – mówi Paweł Pach, prezes zarządu PKO Leasing.

Gospodarcze Nagrody Roku 2023 Federacji Przedsiębiorców Polskich są prestiżowym wyróżnieniem dla firm, które szczególnie przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Nagrody są przyznawane w sześciu kategoriach: inwestycji, aktywizacji zawodowej, zrównoważonego rozwoju, innowacji i technologii, cyfrowej transformacji oraz małej przedsiębiorczości. Wyróżnienie „Lider Cyfrowej Transformacji” jest potwierdzeniem zaangażowania PKO Leasing w rozwój digitalizacji branży leasingowej, ale także ich wpływu na inne sektory polskiej gospodarki.

 

 

źródło: informacje prasowe