Pierwszy monitor PHILIPS z wysuwaną kamerą internetową

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, przedstawia pierwszy w swojej ofercie monitor z serii profesjonalnej z wysuwaną z obudowy kamerą internetową. 27-calowy model o rozdzielczości Quad HD został wyposażony w matrycę IPS oraz technologię  PowerSensor.

Poprawa bezpieczeństwa w użytkowaniu kamer internetowych

Monitor PHILIPS 272B7QPTKEB łączy w sobie wysoką jakość wyświetlanego obrazu oraz funkcję ochrony bezpieczeństwa podczas użytkowania wbudowanej kamery. W dzisiejszych czasach pomysłowość hakerów wydaje się nie mieć granic, a co za tym idzie, wzrasta zagrożenie przejęcia kontroli nad kamerą internetową użytkownika. W najnowszym modelu PHILIPS została zastosowana funkcja regulacji kamery z możliwością schowania jej w ramce monitora, gdy nie jest ona tymczasowo użytkowana.

Kamera internetowa umożliwia wygodną i szybką komunikację ze współpracownikami z dowolnego miejsca na świecie. Warto jednak pamiętać, że w przypadku, gdy dostęp do kamery zostanie przejęty przez hakerów, istnieje ryzyko powstania nieautoryzowanego i niekontrolowanego dostępu do firmy.

Wśród użytkowników Internetu wzrasta świadomość wystąpienia zagrożeń w sieci, szczególnie tych regularnie pracujących z kamera internetową. Rozwiązania zawarte w monitorze 272B7QPTKEB redukują obawy cyberataku. Kamera jest wysuwana podczas użytkowania, następnie zostaje schowana wewnątrz ramki, gdy nie jest już potrzebna, uniemożliwiając hakerom potencjalny dostęp do podglądu wnętrza biura za jej pośrednictwem – komentuje Albert Ulfman, Product Manager monitorów Philips EMEA w MMD.

Monitor dla profesjonalistów

Podobnie jak w innych modelach PHILIPS z serii profesjonalnej, monitor 272B7QPTKEB został wyposażony w funkcje wspomagające produktywność pracy użytkownika. Ultracienkie ramki maksymalizują powierzchnię wyświetlanego obrazu, daje to bardziej jednolitą przestrzeń roboczą w przypadku ustawienia obok siebie większej ilości monitorów. Rozdzielczość Quad HD (2560 x 1440) gwarantuje wysoką jakość obrazu oraz uzyskanie maksymalnej ilości detali dzięki użyciu źródeł o wysokiej przepustowości, takich jak DisplayPort czy też HDMI. Monitor pozwala na stworzenie połączenia łańcuchowego, które umożliwia podłączenie wielu urządzeń za pośrednictwem jednego typu złącza. Struktura okablowania z wykorzystaniem jednego połączenia DisplayPort zapewnia konfigurację systemu w bardziej uporządkowany sposób.

Wydajność przyjazna ekologii

Zastosowana w najnowszym monitorze PHILIPS, technologia PowerSensor wykrywa obecność użytkownika przed monitorem i obniża poziom jasności ekranu, gdy ten odchodzi od biurka. Dzięki innowacyjnym czujnikom zużycie energii jest utrzymywane na jak najniższym poziomie.  Zastosowana technologia może zmniejszyć koszty zużycia prądu nawet o 80%, przedłużając jednocześnie żywotność wyświetlacza. Ponadto monitor został wyprodukowany w 85% z tworzyw pochodzących z recyklingu.

Gama monitorów z wysuwaną kamerą zwiększy się jeszcze przed końcem tego roku, wzbogacając asortyment o m.in. 24-calowy model czy też o monitor o rozdzielczości UHD.

Model PHILIPS  272B7QPTKEB  będzie dostępny w sklepach od sierpnia 2016 roku.

Gwarancja i cena:

 Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora wynosi 3049 zł.

Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.

Specyfikacja techniczna:

Model PHILIPS 272B7QPTKEB
Typ panelu LCD IPS
Typ podświetlenia System W-LED
Rozmiar panelu 68,5 cm / 27 cali
Natywna rozdzielczość 2560 x 1440 @ 60 Hz
Kąty widzenia 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Maksymalna jasność podświetlenia 350 cd/m²
Kolory wyświetlacza 16,7 miliona kolorów (True 8 Bit)
Typowy współczynnik kontrastu 1 000 : 1
Funkcje poprawy obrazu SmartImage
Udogodnienia ·         Wbudowane głośniki 2 x 2W

·         Wbudowana kamera internetowa: 2.0 megapikseli, z mikrofonem i wskaźnikiem LED

·         Funkcje: SmartImage, Input, PowerSensor, Menu, Wyłącznik

·         Oprogramowanie SmartControl

·         Złączę na linkę Kensington

·         Montaż VESA (100 x 100 mm)

·         Obsługa funkcji Plug & Play: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Złącza obrazu oraz audio ·         USB: USB 3.0 x 3 (1 z funkcją szybkiego ładowania)

·         Wejście sygnału: VGA (analog), DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 x1, HDMI 1.4

·         Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

·         Wejście/wyjście audio: Wejście PC Audio, Wyjście na słuchawki

 

Certyfikaty i atesty ·         CE Mark, FCC Class B, SEMKO, cETLus, CU-EAC, TCO edge, TUV Ergo, TUV/GS, EPA, WEEE, UKRAINIAN, ICES-003

Źródło: Informacja prasowa.