Oczyszczacze powietrza Stadler Roger 2 doceniane na świecie

Warszawa, 27 czerwca 2022 r. – szwajcarska marka Stadler Form powstała z myślą o tworzeniu efektywnych w działaniu i efektownych pod względem wzornictwa urządzeń do poprawy jakości powietrza. Jednymi z najnowszych produktów w polskiej ofercie firmy są oczyszczacze powietrza z rodziny Roger 2. Niezależne instytucje na całym świecie doceniają jakość ich działania oraz design.

 Powietrze, którym na co dzień oddychamy ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Szwajcarska marka Stadler Form doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę. Firma skupia się na tworzeniu efektywnych w działaniu urządzeń do poprawy jakości powietrza, które swoim wzornictwem wzbogacają wnętrza. Tacy są też najnowsi reprezentanci marki – oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2 – które zdobyły uznanie niezależnych instytucji.

ECARF Seal of Quality

Ten powstały w 2006 roku certyfikat jest przewidziany dla produktów i usług, które zostały w pełni dostosowane do potrzeb alergików. Nad odpowiednią weryfikacją produktów czuwa zespół złożony z 15 wiodących, międzynarodowych naukowców. Opracowali oni kryteria oceny takich grup produktów jak kosmetyki, odkurzacze, czy właśnie urządzenia do poprawy jakości powietrza. Wytyczne te są regularnie aktualizowane, aby odzwierciedlały najnowsze odkrycia naukowe oraz występujące czynniki zewnętrzne. Produkt otrzymuje Certyfikat, gdy można udowodnić poprzez audyty lub badania, że kryteria zostały spełnione.

Airmid Healthgroup

Oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2 zostały również pozytywnie zweryfikowane przez niezależną jednostkę badawczą – Airmid. Jest to wiodąca organizacja biomedyczna zajmująca się badaniami kontraktowymi, w tym dokonywaniem audytów produktów i usług. Celem instytucji jest zapobieganie rozprzestrzeniania się chorób, które są następstwem występowania w powietrzu szkodliwych substancji i drobnoustrojów. W tym celu Airmid Healthgroup stworzył multidyscyplinarny zespół specjalistów z zakresu mikrobiologii, alergologii i immunologii. Testy laboratoryjne tej instytucji wykazały m.in., że oczyszczacze z gamy Stadler Form Roger 2 usuwają z powietrza do 99,9% wirusów grypy A w ciągu 60 minut. Co więcej, badania Airmid Healthgroup udowodniły, że urządzenia te skutecznie walczą z koronawirusami. Oczyszczacz Stadler Form Roger 2 testowane były przez 60 minut w specjalnej komorze o objętości 28,5 m3. Do testu został użyty wirus MS2[1], który jest drobnoustrojem podobnym do SARS-CoV-2.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego

Marka Stadler Form przetestowała oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2 również na terenie Polski. Urządzenia te mogą pochwalić się atestem (sygnatura: B-BK-60212-0392/21) Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Jednostka ta została powołana jako naukowe i laboratoryjne zaplecze służby zdrowia. Instytut od samego początku był projektowany według dalekosiężnej wizji Ludwika Rajchmana (pierwszego dyrektora PZH w latach 1918-1932 i późniejszego współtwórcy UNICEF) jako nowoczesna jednostka obejmująca swoją działalnością ekspercką podstawowe domeny zdrowia publicznego.

Od swojego debiutu na polskim rynku, kilka miesięcy temu, oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2 zdobyły uznanie w licznych recenzjach dziennikarskich oraz wygrały w prestiżowym teście porównawczym tego typu urządzeń.

 Design najwyższej próby

Za design produktów marki Stadler Form odpowiada zespół uznanych, szwajcarskich projektantów, na którego czele stoi Matti Walker. To właśnie on jest bezpośrednio odpowiedzialny za projekt oczyszczaczy powietrza Stadler Form Roger 2. Seria tych urządzeń w kilka miesięcy po premierze otrzymała prestiżowe wyróżnienie – nagrodę German Design Awards 2022.

 Bracia Roger 2

W skład tej rodziny produktowej wchodzą trzy urządzenia, które powstały z myślą o pracy w pomieszczeniach o powierzchni 33, 66 i 104 metrów kwadratowych (nazwane odpowiednio: Roger little 2, Roger 2 oraz Roger big 2). Dzięki wbudowanym sensorom stale badają jakość powietrza, aby dostosować pracę do aktualnych warunków. O wynikach tych pomiarów urządzenia informują kolorem podświetlenia umieszczonej na ich froncie diody: niebieski to dobra jakość powietrza, pomarańczowy umiarkowana, a czerwony zła.

Skuteczność pracy urządzeń osiągana jest dzięki dwuetapowej filtracji. Pierwszą elementem, na który napotykają dla zanieczyszczenia jest zmywalny, tekstylny filtr wstępny z wbudowaną funkcją zapewnienia higieny – Sanitized. Jego zadaniem jest zatrzymanie większych cząsteczek. Pozwala również on przedłużyć żywotność drugiego elementu – filtra Dual Filter. Jego zadaniem jest usunięcie z powietrza szkodliwych substancji chemicznych i drobnoustrojów. Filtr ten stanowi połączenie dwóch rodzajów filtracji – HEPA oraz aktywnego węgla.

Najmniejszy z modeli – Roger little 2 – w ciągu godziny wymieni trzykrotnie powietrze w pomieszczeniu, do którego został zaprojektowany (33 m²). Jego kompaktowe wymiary sprawiają ponadto, że można go łatwo przenosić między pomieszczeniem.

Modele Stadler Form Roger 2 oraz Roger big 2 posiadają moduł Wi-Fi i mogą być obsługiwane z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji Smart Living – Smart Life.

Największy w gamie model – Stadler Form Roger big 2 doskonale poradzi sobie na dużych powierzchniach – do 104 metrów kwadratowych. W jego przypadku zastosowano dwa filtry wstępne oraz dwa opatentowane filtry Dual Filter.

Powstała w 1998 r. marka Stadler Form skupia swoją działalność na produktach, których zadaniem jest poprawa jakości powietrza. Ich cechami charakterystycznymi są efektywność działania oraz design. W tym zakresie może pochwalić się kilkudziesięcioma nagrodami i atestami. Podejście to przypadło do gustu Polakom, którzy chętnie wybierają produkty tej szwajcarskiej marki. Stadler Form obecny jest w Polsce od 10 lat za sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora – firmy DLF Sp. z o.o. z Gdyni.

[1] Z uwagi na podobne do wirusów ludzkich właściwości, wirus MS2 znajduje często zastosowanie w testach oczyszczaczy powietrza zamiast wirusów o podobnych wymiarach. Przy średnicy około 25 nm wirus ten jest blisko 5 razy mniejszy od wirusa SARS-CoV-2 (jego średnica to 120 nm). Skuteczność redukcji mniejszych wirusów MS2, pozwala wnioskować, że większe wirusy redukowane są co najmniej w tym samym stopniu.

 

Źródło: Informacje prasowe