Nowy poziom sprzętu Hi-Fi – Hama przedstawia cyfrowy hybrydowy tuner cyfrowy DIT2010SR

Cyfrowe tunery radiowe to urządzenia cieszące się popularnością wśród osób, które doceniają wysokiej jakości odbiór radia za pośrednictwem FM/DAB/DAB+, radia internetowego lub transmisji strumieniowej z sieci. Dzięki nowemu cyfrowemu hybrydowemu tunerowi DIT2010SR od firmy Hama skorzystamy z zasobów ponad 20 tysięcy stacji radiowych oraz ponad 10 tysięcy podcastów, również bez podłączonego komputera.

Radio i podcasty pod ręką

Srebrny, ważący nieco ponad 3 kg hybrydowy tuner cyfrowy od Hamy pozwala odbierać cyfrowe stacje radiowe w jakości FM/DAB/DAB+ oraz radio internetowe za pomocą wymiennej antenie FM/DAB. Dzięki temu możemy cieszyć się kilkudziesięcioma tysiącami stacjami radiowymi i podcastami odbieranymi za pomocą łącza internetowego. Co ważne, możemy ich słuchać nawet, gdy komputer nie jest podłączony. Urządzenie umożliwia tworzenie własnych list ulubionych oraz dodawanie stacji za pomocą bardzo wygodnego interfejsu web „Frontier Silicon TM”. Co więcej, tuner pozwala na zapamiętanie aż 30 ulubionych internetowych stacji radiowych zupełnie niezależnie od portalu vTuner FM/DAB/DAB+.

Różnorodność połączeń

Tuner Hama DIT2010SR umożliwia wiele możliwości połączeń. Przede wszystkim urządzenie posiada złącze stereo RCA (cinch) oraz dwa wyjścia – cyfrowe optyczne oraz koaksjalne. Użytkownik może skorzystać także z wyjścia słuchawkowego z przodu oraz liniowego wejścia i wyjścia. Tuner wyposażony jest również w port USB A 2.0, który umożliwia odtwarzanie z nośników zewnętrznych. Aby urządzenie działało poprawnie, możemy połączyć je z komputerem za pomocą połączenia RJ45 Ethernet, a bezprzewodowemu połączeniu służy połączenie LAN za pośrednictwem zintegrowanej anteny WLAN. Połączenie to szyfrowane jest poprzez WEP, WPA i WPA2 (wraz z WPS). Urządzenie posiada wewnętrzny zasilacz.

Funkcje, które przypadną do gustu

Tuner Hama DIT2010SR pozwala na odtwarzanie i streaming z Internetu lub sieci domowej poprzez UPnP oraz Spotify Connect. Dzięki temu uzyskujemy możliwość korzystania z zasobów sieci oraz aplikacji bez ograniczeń za pomocą sieci WLAN i LAN. Urządzenie wspomagane jest przez aplikację do zdalnej kontroli „UNDOK”. Dzięki niej możemy również stworzyć swoisty multiroom podłączając kilka urządzeń audio. Natomiast kolorowy wyświetlacz LCD 2,8” pozwala na bezpośrednie śledzenie bieżących utworów lub informacji dotyczące granej obecnie stacji radiowej lub podcastu.

Tuner Hama DIT2010SR to urządzenie, które na pewno spodoba się każdemu fanowi cyfrowej jakości dźwięku i sympatykowi słuchania radia. Urządzenie jednak nie ogranicza się tylko do tego zadania. Podłączając komputer lub urządzenie mobilne możemy korzystać z dobrodziejstw cyfryzacji w szerokim spektrum. Tuner kosztuje 779 zł i jest dostępny za pośrednictwem strony www.hama.pl

Źródło: Informacja prasowa