Nowoczesne rozwiązania w odpowiedzi na potrzeby miłośników gotowania – 3 propozycje piekarników

Mistrzem gotowania nie staniesz się z dnia na dzień, ale w osiągnięciu tego celu pomoże Ci odpowiedni sprzęt – w tym dobry piekarnik. Nowoczesne rozwiązania wykorzystane w tym urządzeniu sprawiają, że dużo łatwiej upieczesz nawet najtrudniejsze danie i szybko poradzisz sobie z wyczyszczeniem sprzętu. Sprawdź propozycje 3 piekarników, które odpowiadają na potrzeby każdego miłośnika gotowania.

Wybór sprzętu AGD to wyzwanie nie tylko dla początkującego kucharza, ale również dla mistrza gotowania. Na jakie funkcje w tym urządzeniu warto zwrócić uwagę? Co może ułatwić czas spędzony w kuchni? Te 3 piekarniki posiadają rozwiązania, których szukają osoby zainteresowane pieczeniem.

1. Piekarnik z ekranem dotykowym i wbudowaną książką kucharską
Nowoczesne urządzenia mogą pokazywać, jak najlepiej przyrządzić ulubioną potrawę. Wykorzystane w nich technologie, w tym m.in. funkcja Wi-Fi, pozwalają podłączyć je do aplikacji na telefon lub sterować nimi na ekranie dotykowym zintegrowanych z kamerą HD. Takim urządzeniem jest piekarnik Candy Watch & Touch. Dzięki wykorzystaniu kamery zobaczysz pieczoną potrawę bez otwierania drzwiczek, a wbudowany tryb wideo z przepisami przedstawia, jak krok po kroku przygotować potrawę. Później wystarczy włożyć danie do piekarnika i włączyć START, a urządzenie samo wybierze odpowiedni program i poinformuje Cię, gdy obiad będzie gotowy.

2. Piekarnik z podwójnym systemem czyszczenia
Czyszczenie piekarnika, szczególnie z trudnych do usunięcia zabrudzeń, może zniechęcać do częstego pieczenia. Wykorzystane w sprzętach AGD funkcje czyszczenia pomagają zachować urządzenie w nieskazitelnej czystości. Pyroliza, czyli czyszczenie za pomocą wysokiej temperatury (500°C), wypala na popiół zaschnięte resztki żywności i tłuszczu – później wnętrze piekarnika wystarczy przetrzeć miękką ściereczką. W modelach Elite FCEK826XL lub Pop Evo FCPK626XL dostępne są dwa programy:
• ECO PYROCLEAN (program do regularnego czyszczenia niewielkich zabrudzeń, trwa 90 minut),
• SUPER PYROCLEAN (program intensywny, trwa 120 minut).
Inną funkcją jest czyszczenie za pomocą pary wodnej (w piekarnikach Candy funkcja AquaActiva). Gorąca para skutecznie zmiękcza zanieczyszczenia znajdujące się w piekarniku i ułatwia ich usunięcie. Cały proces trwa jedynie 30 minut. Na zakończenie wystarczy przetrzeć piekarnik delikatną ściereczką.

Candy_Elite FCEK826XL

3. Piekarnik z funkcją pary
Zdrowe gotowanie i pieczenie nie musi być trudne. Wystarczy znaleźć urządzenie, które ułatwi to zadanie. Ciekawym rozwiązaniem w nowych piekarnikach jest funkcja pary pozwalająca zachować więcej wartości odżywczych pieczonych potraw. Jest to połączenie gotowania na parze z tradycyjnym pieczeniem, dzięki czemu można uzyskać potrawy miękkie wewnątrz i chrupiące na zewnątrz. Piekarnik do zabudowy Candy FCPS815XL wyposażono w aż 4 funkcje pieczenia parowego. Co ciekawe, ten model posiada funkcję „pizza” dedykowaną miłośnikom włoskiej kuchni.

Nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w technologicznie zaawansowanych sprzętach AGD sprawiają, że gotowanie staje się prostsze i znacznie przyjemniejsze. Jeśli kupujesz lub wymieniasz dotychczasowy piekarnik, sprawdź powyższe propozycje.

Źródło: informacja prasowa.