Nawigacja samochodowa E700 – siedmiocalowe PND od NAVITEL

NAVITEL Poland, filia wiodącego dostawcy map i samochodowych rozwiązań nawigacyjnych, po udokumentowanym sukcesie sprzedażowym modelu E500*, wprowadza na rynek siedmiocalową nawigację PND E700, która względem poprzedniczki oferuje większy wyświetlacz lepszej jakości i przydatną kierowcom aut o tonażu powyżej 3.5 tony funkcję „Samochód ciężarowy” dostępną w Polsce i rozwijaną w mapach krajów całej Europy.

 

– Jak przystało na europejską markę każdy nasz kolejny produkt jest bardziej dopracowany, zarówno pod względem technologicznym, jak i designu. Nawigacja NAVITEL E700 plasuje się w segmencie medium level, ale rozbudowane funkcje oraz dożywotnio aktualizowane mapy całej Europy i Rosji pozwalają jej konkurować z urządzeniami klasy Premium. Ale i tu mamy dwie przewagi nad konkurencją – cena, która plasuje się na poziomie 399 zł oraz po raz pierwszy w historii rynku motoryzacyjnego tryb „Samochód ciężarowy” dostępny dla polskich kierowców i wdrażany w naszych mapach dla wszystkich państw Europy. Liczymy, że dzięki temu dotrzemy do właścicieli firm transportowych, którzy chcą mieć darmowe, offline’owe mapy precyzyjnie określające którymi drogami może poruszać się samochód ciężarowy czy dostawczy – argumentuje Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

 pnd_navitel_e700

Przyjrzyjmy się samemu urządzeniu. Wyjątkowo odporna na zarysowania i wstrząsy obudowa skrywa siedmiocalowy, dotykowy panel o rozdzielczości 800×480 pikseli i proporcjach 16:9. Urządzenie samo przełącza się w odpowiedni tryb „noc / dzień” ułatwiając kierowcy nawigowanie. Trasa wytyczana jest szybko i płynnie, a interfejs nawigacji pozwala widzieć punkty POI rozlokowane na mapie. Dostępny jest też widok budynków 3D, asystent pasa ruchu nieodzowny podczas dojazdu do rozbudowanych skrzyżowań, funkcja „Moje miejsca”, a także pasek trasy, który informuje o ruchu drogowym i szczegółach podróży. Najważniejszym jednak elementem są wgrane przez producenta mapy całej Europy i Rosji, aktualizowane dożywotnio co kwartał. Jeśli chodzi o mapę Polski obok wymienionych wyżej funkcjonalności do dyspozycji użytkownika jest obszerna baza stacjonarnych fotoradarów i pomiarowych odcinków prędkości oraz dwa niecodzienne głosy lektorskie prowadzące kierowców – wokal Ani Cieślak i Zbigniewa Urbańskiego. Wybierając się do któregokolwiek z 45 państw Europy czy do Rosji możemy być pewni, iż podróżujemy za darmo, gdyż nawigacja pracuje w trybie offline.  Przewoźnicy docenią na pewno fakt, że komunikaty głosowe dostępne są w 30 językach – to ukłon w stronę firm zatrudniających obcokrajowców.

W zestawie z nawigacją znajdziemy dedykowany uchwyt samochodowy oraz precyzyjny rysik do obsługi wyświetlacza.

*Według raportu GfK za maj i czerwiec model NAVITEL E500 był drugą najchętniej kupowaną nawigacją na rynku.

Źródło: Informacja prasowa.