Natec Turbot – test bezprzewodowej klawiatury z touchpadem

Klawiatury bezprzewodowe są coraz popularniejsze, Natec przygotował własny model z wbudowanym touchpadem, który może się podobać. Natec Turbot to lekka, mała, zgrabna klawiatura o wielorakim zastosowaniu. Zapraszam do recenzji.

Specyfikacja

 • Komunikacja: Bezprzewodowa 2,4 GHz
 • Interfejs: USB 2.0
 • Mechanizm klawiszy: X-scissors
 • Liczba klawiszy: 83
 • Wymiary: 355 x 129 x 11 mm
 • Maksymalny zasięg: 10m
 • Zasilanie: 2x AAA (baterie w zestawie)
 • Wymagania systemowe: Windows XP, Vista, 7, 8, 10, Android, Mac, kompatybilny z większością Smart TV OS
 • Gwarancja: 24 miesiące

Zawartość zestawu

 • Klawiatura Natec Turbot
 • Instrukcja obsługi
 • Baterie: 2 x AAA

Natec_Turbot_2

Klawiatura Natec Turbot wykonana jest w większości z tworzywa sztucznego, jedynie spód wraz z dolną krawędzią zrobiony został z metalu. Materiały są bardzo dobrej jakości, wszystkie elementy zostały bardzo dobrze spasowane, a całość jest bardzo solidna.

Natec_Turbot_3

Wszystkie krawędzie zostały zaokrąglone, dzięki czemu podczas użytkowania nic nie uwiera. Klawiszy jest 83, jest więc ich mniej niż w tradycyjnej, część klawiszy ma podwójną funkcję uruchamianą za pomocą przycisku „Fn”. Zamiast klawiatury numerycznej z prawej strony umieszczony został touchpad. Powierzchnia gładzika jest lekko chropowata, lewy przycisk jest znacznie dłuższy od prawego.

Natec_Turbot_4

Z tyłu urządzenia znajduje się przełącznik On/Off. Dzięki niemu możemy wyłączać klawiaturę, gdy jej nie używamy, tym samym wydłużając żywotność baterii.

Natec_Turbot_8

Od spodu Turbota wyposażono w pięć stopek antypoślizgowych, które dobrze spełniają swoje zadanie.

Natec_Turbot_9

Natec_Turbot_10

Znajdziemy tu także komorę baterii, oraz miejsce na moduł USB Wifi odpowiadający za komunikację klawiatury z urządzeniami zewnętrznymi.

Aby rozpocząć pracę z urządzeniem należy do komputera/smart tv podłączyć moduł USB Wifi. Następnie włączamy klawiaturę i natychmiast możemy rozpocząć pracę. Urządzenie wykrywane jest automatycznie i nie wymaga instalacji żadnych sterowników.

Natec_Turbot_5

Natec Turbot testowałem z komputerem PC, laptopami Asus K61IC, Dell 7577, Lenovo Y700, Xiaomi Mi TV Box oraz telewizorem Samsung UE40KU6400. W każdym przypadku klawiatura pracowała bezbłędnie. Nie było problemu z połączeniem, a zasięg zgodnie z danymi producenta wynosił 10 metrów, powyżej tej odległości połączenie było zrywane.

Natec_Turbot_6

Natec_Turbot_7

Na pochwałę zasługuje cicha praca klawiszy. Uzyskano to dzięki zastosowaniu mechanizmu X-scizzors. Skok klawiszy wynosi 1mm, a praca na nich jest bardzo komfortowa. Również touchpad pokazał się z dobrej strony, jest dokładny i bardzo dobrze reaguje na każdy dotyk.

Natec_Turbot_11

Podsumowanie

Klawiatura Natec Turbot jest ładna, solidnie wykonana i zapewnia wysoki komfort pracy. Niewielkie rozmiary, zintegrowany touchpad i cicha praca to jej niewątpliwe atuty. Przystępna cena zachęca do wypróbowania produktu. Ze swojej strony mogę polecić Turbota, zapewniam, że wart jest zakupu.

Cena
Od 115 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

Logo_NATEC