Nagrody Good Design dla Stadler Form

dwa produkty szwajcarskiej firmy Stadler Form zostały wyróżnione za swoje wzornictwo nagrodą Good Design. Przyznawanym przez Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design wyróżnieniem mogą pochwalić się nawilżacz ewaporacyjny Oskar big oraz kompaktowy aromatyzer Jasmine.
Produkty marki Stadler Form od zawsze łączą w sobie najwyższą, podyktowaną szwajcarskim rodowodem jakość technologii oraz wyszukany design. Wszystko to sprawia, że nawilżacze, oczyszczacze, termowentylatory czy aromatyzery firmy wzbogacą klimat mieszkania nie tylko mechanicznie, ale również wizualnie. Od samego początku funkcjonowania firmy Stadler Form, jej produkty zdobyły na całym świecie kilkadziesiąt nagród za wzornictwo. W ostatnim czasie aromatyzer Jasmine oraz nawilżacz powietrza Oskar big zostały wyróżnione nagrodą Good Design, przyznawaną przez Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design.
Good Design Award

Przyznawana corocznie przez Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design, nagroda Good Design wyróżnia produkty charakteryzujące się wybitnym wzornictwem. Jej początki sięgają 1950 roku, co sprawia, że jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych nagród w swojej dziedzinie na świecie.

Podczas ostatnich obrad (październik 2014 r.) Jury przyjrzało się tysiącom produktów
z 48 państw i oceniło je pod względem innowacyjności, wzornictwa, kreatywności, jakości i technologii. Jednym z kluczowych kryteriów oceny jest pytanie – czy dany produkt jest w stanie wzbogacić ludzkie życie poprzez swój design. Takie są właśnie dwa wyróżnione produkty marki Stadler Form.

Oskar big – ewaporacyjny nawilżacz powietrza, zaprojektowany przez Matti Walkera, który swoją czystą formą idealnie oddaje funkcję urządzenia, poprawiającego atmosferę w domu. Na stronie Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design jest TUTAJ
Jasmine – aromatyzer, zaprojektowany przez Fabiana Zimmerli, który swoją formą nawiązuje do kielicha kwiatu. Bogata paleta barw umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie do klimatu pomieszczenia. Na stronie Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design TUTAJ

Źródło: informacja prasowa