Na nadgarstku aktywnych

Wielofunkcyjne multisportowe zegarki z GPS to charakterystyczny widok na rękach osób prowadzących zdrowy i aktywny styl życia.

Liczba kroków i kalorii spalonych w ciągu dnia, pokonany dystans czy czas spędzony na intensywnej aktywności fizycznej. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, czy też dopiero planujesz zadbać o formę, pomiar aktywności jest doskonałym sposobem na znalezienie motywacji do aktywniejszego spędzania czasu. To jednak bardziej zaawansowane funkcje zegarków sportowych sprawiły, że tak wiele aktywnych osób nie wyobraża sobie regularnych i efektywnych treningów bez ich użycia.

Podstawa to pomiar tętna. Informacje na temat jego wartości pozwalają świadomie planować aktywność i osiągnąć pożądane efekty. Zaawansowane urządzenia, takie jak na przykład Garmin Forerunner 645 Music, mają jeszcze większe możliwości. Ten dedykowany biegaczom zegarek pozwala zmierzyć kluczowe parametry, których można użyć do analizy wydajności.Po połączeniu z odpowiednim czujnikiem (znajdującym się np. w pasku do pomiaru tętna) zmierzyć można rytm, długość kroku, bilans i czas kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe i odchylenie od długości, które służą do szczegółowej oceny formy.
Co więcej zegarek może pełnić rolę trenera, którego zabiera się ze sobą na każdy bieg. Wystarczy wgrać do niego plany treningowe lub pojedyncze treningi z określonym czasem trwania i intensywnością każdego z etapów – np. 10-minutową rozgrzewką, której celem będzie osiągnięcie pierwszej strefy tętna – a zegarek krok po kroku poprowadzi użytkownika przez kolejne ćwiczenia. W przypadku urządzeń Garmin można nawet skorzystać z gotowych planów treningowych dla różnych dyscyplin (bieg, kolarstwo lub triatlon) i dystansów (maraton, półmaraton, 10km, triatlon olimpijski).

R_fenix5x_HR_1000.56

Multisportowe zegarki GPS mogą przydać się także tym, dla których aktywny styl życia to nie tylko trening, ale i podróże, piesze wędrówki i wszelkiego rodzaju inne formy aktywności na świeżym powietrzu. Dla przykładu Garmin Fenix 5X to wyjątkowy model, który poza funkcjami treningowymi, nadgarstkowemu pomiarowi tętna, wbudowanym profilom dla różnych rodzajów aktywności czy zaawansowanym statystykom, ma również fabrycznie zainstalowane kolorowe mapy topograficzne i funkcje nawigacyjne. Czytelne wskazówki, funkcja planowania podróży powrotnej czy możliwość wgrania zaplanowanej wcześniej trasy sprawiają, że jest to doskonałe narzędzie w czasie wypraw w nieznane.

Multisportowe zegarki GPS towarzyszą wielu osobom w codziennych treningach i aktywnościach. Być może na początku drogi ku zdrowemu stylowi życia, wykorzystanie wszystkich zaawansowanych funkcji nie jest możliwe, ale stopniowa nauka odczytywania i wykorzystywania informacji dostarczanych przez tego typu urządzenia, może pomóc w poprawie formy i osiąganiu coraz lepszych wyników. Szeroka gama urządzeń sprawia zaś, że bez problemu znaleźć można takie, którego funkcje i możliwości dopasowane będą do naszego stylu życia.

Źródło: informacja prasowa.