Mocne nowości od iRobot

Użytkownicy robotów sprzątających powinni mieć pewność, iż urządzenia te są tak inteligentne, że nie zrobią bałaganu, zakończą swoją pracę bez zakłóceń i posprzątają zgodnie z oczekiwaniami. Dlatego iRobot wprowadza do oferty nowe modele Roomba serii j9. Są to najinteligentniejsze i najpotężniejsze modele pioniera rynku domowej robotyki i stanowią rozwiązanie problemów, na jakie napotykają konstrukcje konkurencji. Za sprawą stacji ładująco-czyszczącej z systemem automatycznego opróżniania zbiornika i uzupełniania wody z płynem (Clean Base AutoFill) marka wchodzi na nowy poziom automatyzacji. iRobot prezentuje ponadto aktualizację systemu operacyjnego iRobot OS 7.0, która dostarcza kolejnych efektywnych rozwiązań, jak Dirt Detective i SmartScrub.

 

Wykorzystując zaawansowane możliwości nowego laboratorium testowego, iRobot stworzył w 2023 roku kompleksową metodologię testów. Skupiają się na najistotniejszych cechach robotów domowych: skuteczności sprzątania, niezawodności procesu, automatyzacji pracy i jakości wykonania. Szeroko zakrojone, wewnętrzne testy w realnych warunkach ujawniły typowe problemy produktów konkurencji. Są to m.in. dywany poplamione brudnymi nakładkami mopującymi, których robot nie unosi wystarczająco wysoko, ryzyko utknięcia z uwagi na brak zdolności rozpoznania i ominięcia przeszkód, czy niezdolność uczenia się z wykonanych misji, czy aktualizacji. iRobot łącząc przemyślaną konstrukcję i inteligentne oprogramowanie, stawia czoła tym codziennym wyzwaniom, by zapewnić doskonałe efekty pracy.

iRobot zdaje sobie sprawę z faktu, iż użytkownik chce zaufać robotowi. Wierzyć, że ten wykona swoją pracę w sposób jak najbardziej zautomatyzowany. Jeżeli urządzeniu zdarza się często utykać w danej przestrzeni, gubić orientację w terenie, czy brudzić dywany mokrymi nakładkami mopującymi, to wtedy zaufanie klienta do produktu spada,” mówi Colin Angle, prezes i CEO iRobot. “Nowy model Roomba Combo j9+ mierzy się z wadami konkurencyjnych produktów, korzystając z doskonałej inżynierii oraz inteligencji systemu operacyjnego iRobot OS, aby zapewnić przemyślane i efektywne rozwiązania. Został zaprojektowany tak, by można było ufać, że wykonają swoją prace w najlepszy możliwy sposób.”

 

Robot Roomba Combo j9+ – więcej mocy, inteligencji i autonomii, niż kiedykolwiek

Najnowszy reprezentant marki został zaprojektowany do czyszczenia wszelkich rodzajów podłóg z niezrównaną precyzją. Posiada 4-stopniowy system sprzątania z 2, specjalnie zaprojektowanymi szczotkami z gumową powłoką, aby zapewnić 100% więcej mocy ssącej oraz systemem szorowania z użyciem siły docisku. Co ważne, w przeciwieństwie do innych robotów odkurzajaco-mopujących, które podnoszą moduł mopujący w niewielkim zakresie (jeżeli w ogóle), nowy model od iRobot został wyposażony w moduł wykrywania podłóg miękkich D.R.I. (Dry Rug Intelligence). Dzięki niemu ramię mopujące unosi się na wierzch robota, aby nie pobrudzić i nie zamoczyć wykładzin czy nawet dywanów z długim włosiem.

Zaawansowana technologia systemu operacyjnego iRobot OS pozwala na dokładne mapowanie przestrzeni w domu 7 razy szybciej wraz z sugestiami nazw pomieszczeń. Nowy model Roomba Combo j9+ rozpoznaje i efektywnie manewruje wokół takich przeszkód jak buty, przewody, plecaki, ubrania, „niespodzianki” zwierząt domowych i wiele innych, dając użytkownikom pewność, że właściwie wykona i ukończy swoją pracę.

Dzięki technologii Dirt Detective, Roomba Combo j9+, przewiduje potrzeby w zakresie sprzątania, automatycznie dostosowując ustawienia pracy dla każdego pomieszczenia z osobna. Dodatkowo misja rozpocznie się od najbardziej zabrudzonej powierzchni, bazując na informacjach z poprzednich cyklów sprzątania, więc użytkownicy w praktyce nie muszą planować pracy robota. Mopowanie uporczywych zabrudzeń optymalizuje technologia SmartScrub – robot porusza się na zmianę w tył i przód oraz dociska nakładkę do podłoża.

„Użytkownicy chcą dokładnie wyczyszczonych podłóg oraz tego, aby ich dywany pozostały czyste i suche. Łącząc technologie SmartScrub oraz automatycznie podnoszonego ramienia mopującego, iRobot posiada jedyny produkt na rynku, który to zapewnia. Unoszący się moduł pełni funkcję osłony, która chroni podłogi miękkie przed zabrudzeniami” powiedział Barry Schliesmann, dyrektor ds. produktu w iRobot

 

Roomba Combo j9+ ze stacją Clean Base AutoFill

Clean Base AutoFill to stylowa konstrukcja, która zapewnia większe niż kiedykolwiek wsparcie dla robota odkurzająco-mopującego Roomba Combo. Magazynuje zabrudzenia nawet z 60 dni oraz uzupełnia płyn do mopownia podłóg nawet przez 30 dni. Zaprojektowana z najwyższą starannością, z najwyższej jakości materiałów, włącznie z imitującą drewno pokrywą wierzchnią. Clean Base AutoFill posiada przemyślane przegródki, które pozwalają wygodnie przechowywać zapasowe worki oraz nakładki mopujące. Co istotne, jest to również najcichsze tego typu rozwiązanie w gamie iRobot.

 

Roomba j9+ – #1 wśród robotów odkurzających

Najmocniejszy i najbardziej inteligentny robot odkurzający w gamie iRobot, Roomba serii j9 zaprojektowano tak, aby dokładnie czyścił większe domy lub te, w których mieszkają zwierzęta. Robot posiada 100% większą moc ssącą[4], dłużej działający akumulator[5] i może pochwalić się największą ilością rozwiązań, które powstały z myślą o właścicielach zwierząt. Dzięki technologii Carpet Boost, 3-stopniowemu systemowi sprzątania z 2 gumowymi szczotkami głównymi, oraz systemowi wykrywania rodzaju podłoża, roboty te automatycznie dostosowują moc ssącą do aktualnych warunków, aby np. zwiększyć ją na dywanie. Kiedy Roomba j9+ zakończy pracę, wróci do kompaktowej i eleganckiej stacji Clean Base. Oprócz naładowania robota, opróżni jego pojemnik z zabrudzeń, aby znalazły się w specjalnym, szczelnym worku, który wystarcza na nawet 2 miesiące. Roomba serii j9, podobnie jak odkurzająco-mopujaca siostra, wykorzystuje system Dirt Detective – analizuje poprzednie cykle swojej pracy, aby automatycznie ustalić, które obszary wymagają uwagi jako pierwsze oraz zoptymalizować dla każdego z nich takie ustawienia jak poziom mocy ssącej czy ilość przebiegów.

Napędzane mocą systemu operacyjnego iRobot OS oraz technologią inteligentnych map Imprint, nowe roboty Roomba Combo j9+ oraz Roomba serii j9, rozumieją więcej komend głosowych, niż jakikolwiek inny robot. Użytkownicy mogą sparować je z asystentami Alexa, Google Assistant i Siri, aby zlecić sprzątanie danych pomieszczeń lub w pobliżu określonych obiektów, jak kanapy, stoły lub kuchenka. Dzięki nawigacji PrecisionVision, Roomba Combo j9+ oraz Roomba serii j9 są również w stanie dokładnie zidentyfikować przedmioty, które się przed nimi znajdują, a jeśli jest to obiekt, którego powinny unikać, to omija go. Obejmuje to sznury, miski i zabawki dla zwierząt, kuwety, koty, psy czy pozostawione przez nie „niespodzianki”.

 

iRobot OS 7.0 – sprząta dom dokładnie tak, jak chcesz

Bazując na zwyczajach mieszkańców, uwarunkowaniach domu, a nawet porze roku, system operacyjny iRobot OS tworzy spersonalizowane sugestie sprzątania. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika i w razie potrzeby można nimi zarządzać w aplikacji iRobot Home. Kolejna aktualizacja wprowadza nowe rozwiązania – m.in. technologie Dirt Detective oraz SmartScrub, które debiutują wraz z robotami Roomba serii j9.

Odkąd przedstawiliśmy światu system operacyjny iRobot OS, kontynuujemy dostarczanie użytkownikom nowych funkcji, aby zyskiwali kolejne inteligentne rozwiązania, które sprawią, że robot sprząta według ich potrzeb,” powiedział Colin Angle. “iRobot wyróżnia swoje produkty na tle konkurencji wprowadzając jedyne w swoim rodzaju rozwiązania w zakresie oprogramowania. Dirt Detective sprawia, że nasze najbardziej zaawansowane roboty wiedzą, gdzie w naszym domu występują najbardziej brudzące się przestrzenie, aby znaleźć optymalny sposób sprzątania. Ten poziom inteligencji pozwala klientom całkowicie zapomnieć o planowaniu pracy wiedząc, że ich robot będzie sprzątał dokładnie tak samo, jak oni.”

 

Dirt Detctive – planuje, przewiduje i dostarcza doskonałej efektywności sprzątania

Robot sprzątający powinien być na tyle inteligentny i wydajny, aby umiał właściwie planować swoją pracę – np. rozpoczynać od najbardziej brudzących się pomieszczeń, ale czyszczenie na mokro podłogi w łazience pozostawiał na koniec. Dzięki jedynej w swoim rodzaju rozwiązaniu technologii Dirt Detective najnowsze iRoboty, dokonują automatyzacji procesu sprzątania, bazując na wykonanych wcześniej misjach. Automatycznie nadają priorytety zwyczajowo bardziej brudzącym się miejscom i dostosowują ustawienia mocy ssącej, ilości przebiegów czy mopowania. Dirt Detective wprowadza:

  • Mapa oceny czystości: użytkownicy robotów Roomba serii j9 mogą sprawdzić w aplikacji iRobot Home ocenę stanu czystości poszczególnych pomieszczeń. System operacyjny iRobot OS bada wykonane już przez robota misje sprzątania, w tym miejsca aktywacji systemu sprzątania przestrzeni bardziej zabrudzonych, aby ocenić, które pomieszczenia wymagają więcej uwagi przy kolejnym procesie sprzątania.
  • Priorytet dla bardziej zabrudzonych pomieszczeń: dzięki Dirt Detective, Roomba Combo j9+ może ocenić, gdzie wykonać cykl odkurzania z mopowaniem, a gdzie jedynie odkurzania. Na podstawie tego, które pokoje były ostatnio sprzątane i jak szybko się brudzą, Dirt Detective automatycznie wyczyści najbrudniejsze z nich – te, które nie były sprzątane ostatnio lub wymagają większej uwagi. System ten sprawia również, że robot Roomba Combo j9+ w trybie odkurzania i mopowania wyczyści łazienkę jako ostatnią. Daje to pewność, że po zakończeniu takiego cyklu nakładka mopująca nie ma kontaktu z podłogami w innych pomieszczeniach.
  • Preferencje inteligentnego sprzątania: Dirt Detective tworzy personalizowany plan, bazując na charakterystyce danego pomieszczenia i rodzaju podłoża. Pozwala to na gruntowne sprzątanie obszarów o większym natężeniu ruchu. Dzięki temu Roomba serii j9 wie np., że powinna wykonać dwa przebiegi sprzątania w kuchni, zwiększyć moc na podłogach miękkich, a zmniejszyć ją na podłogach twardych. W przypadku mopowania pozwala to również na optymalizację pracy, poprzez dodatkowe szorowanie w miejscach, które tego wymagają.

 

SmartScrub – plamy mu nie straszne  

Niektóre obszary w domu wymagają głębszego czyszczenia, np. pełne śladów mokrych łap wejście do domu czy kuchenne płytki. Dzięki aktualizacji systemu operacyjnego iRobot OS 7.0, użytkownicy nowych modeli Roomba Combo serii j9 oraz znanych już Roomba Combo serii j7 mogą skorzystać z technologii SmartScrub. Dzięki niej robot w trybie mopowania będzie dosłownie szorować podłogę jeżdżąc tam i z powrotem, dociskając nakładkę mopującą do podłoża, aby wyczyścić zabrudzenia dwa razy lepiej.

 

iRobot a dane użytkownika, prywatność i bezpieczeństwo

Produkty iRobot oraz system operacyjny iRobot OS są wspierane przez zaangażowanie firmy w ochronę prywatności klientów i bezpieczeństwo danych. Firma stosuje najwyższe standardy szyfrowania danych, aby mieć pewność, że dane klientów pozostają prywatne i bezpieczne. Dane użytkowników są wykorzystywane wyłącznie w celu poprawy jakości i wydajności robota. Klienci mogą w dowolnym momencie zaktualizować swoje ustawienia w aplikacji, aby określić to, do jakich informacji marka iRobot może mieć dostęp. iRobot nie sprzedaje i nie będzie sprzedawał danych użytkownika.

Dowodem odpowiedniego podejścia marki iRobot do bezpieczeństwa danych użytkownika jest fakt, że jest pierwszą marką z branży robotów domowych, której produkty otrzymały certyfikat TÜV SÜD Cyber Security Mark.

 

Cena i dostępność

Nowe roboty pojawia się w ofercie 26 września w sugerowanych cenach katalogowych:

  • Roomba Combo j9+ – 6.449 zł
  • Roomba j9 – 3.699 zł
  • Roomba j9+ – 4.599 zł

Proces aktualizacji systemu operacyjnego iRobot OS do wersji 7.0 rozpoczął się w skali globalnej.

 

 

źródło: informacje prasowe