Laurastar i zrównoważona moda

Łączy ich perfekcja, zamiłowanie do wysokiej jakości oraz zainteresowanie ekologią. Marka Laurastar oraz znany, szwajcarski projektant mody Kevin Germanier podjęli właśnie globalną współpracę. Niebawem powstanie seria urządzeń Laurastar w specjalnej kolorystyce zaprojektowanej przez tego artystę.

 


Absolwent elitarnej szkoły mody Central Saint Martins, Kevin Germanier założył własną markę w 2018 roku. Od tego czasu pod szyldem „Germanier” tworzy kreacje m.in. z odzyskanych tkanin, cekinów i koralików. Na czerwony dywan ubiera takie gwiazdy jak Tracee Ellis Ross, Kristen Stewart, Taylor Swift i Björk. Propaguje zrównoważone podejście do mody i zasadę zero waste, zgodnie z którą stara się niczego nie marnować. W swoich kolekcjach wykorzystuje m.in. końcówki materiałów i odrzucone przez innych kryształki. Sam przyznaje, że podejście eko w dzisiejszych czasach nie jest trendem a koniecznością. Zrównoważony rozwój, ochroną środowiska i sprawiedliwy handel to wartości, które są bliskie również marce Laurastar. Głównym zadaniem systemów do prasowania, parownic czy generatorów pary Laurastar jest zatrzymanie piękna ubrań na dłużej. Za swoje nowoczesne rozwiązania marka została nagrodzona wieloma wyróżnieniami w dziedzinie innowacji (np. Oscara Innowacji czy „Technology” Innovation Award). Owocem współpracy projektanta Kevina Germanier z marką Laurastar będzie kolekcja urządzeń Laurastar Smart. Projektant będzie twórcą kolorystyki sprzętów z tej gamy.
Systemy do prasowania, generatory pary czy parownice, które wykorzystują Ultradelikatną Suchą Parę są od dawna chętnie wykorzystywane przy pokazach mody ze względu na wyjątkową jakość. Znani projektanci powierzają swoje dzieła delikatnym, a przy tym niezawodnym urządzeniom do prasowania Laurastar, które potrafią podkreślić urodę, kształt i połysk najbardziej wymyślnych kreacji. Szybko rozprostowują zagniecenia, które często pojawiają się w ostatniej chwili. Nadają się do prasowania nawet bardzo delikatnych tkanin, takich jak: aksamit, atłas czy tiul.
Ultradelikatna Sucha Para (DMS), stosowana w urządzeniach Laurastar to mieszanina pary wodnej, poddana działaniu wysokiej temperatury, która zamienia się w parę przegrzaną, nazywaną suchą. Para wydostająca się z żelazka jest w 100 proc gazem i nie zawiera żadnej cząsteczki wody w stanie ciekłym. Dzięki całkowitemu braku wilgotności wyprasowana tkanina jest od razu sucha i perfekcyjnie układa się na modelkach. Do szybkich poprawek i odświeżania strojów podczas pokazów sprawdzają się parownice Laurastar. Dzięki nim nie musimy nawet zdejmować ubrań z wieszaka, gdyż para w krótkim czasie dociera do dużej powierzchni tkaniny. Tradycyjne prasowanie może w niektórych przypadkach doprowadzić do uszkodzenia delikatnych tkanin, spowodować ich wyświecenie lub przedwczesne rozciąganie, czego unikniemy w przypadku Ultradelikatnej Suchej Pary (DMS).

 

 

Źródło: Informacje prasowe