Koniec problemów z niekompatybilnością

Przy obecnym poziomie skomplikowania sprzętów elektronicznych, niekiedy ciężko dopasować do siebie poszczególne urządzenia. Często taki brak współpracy występuje między monitorem a komputerem. Nie oznacza to jednak potrzeby zakupu nowych części: w takiej sytuacji wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni adapter, taki jak model 62726 od Delocka.

Skąd jednak bierze się problem niekompatybilności? Wszystko przez to, że nie wszystkie współczesne komputery posiadają wejście dla złącza od monitora VGA. Tu właśnie przydaje się konwerter, pozwalający podłączyć się do portu typu USB-C.

Jednak adapter powinien przydać się nie tylko użytkownikom komputerów stacjonarnych. W końcu posiadacze laptopów często korzystają z drugiego monitora w pracy. Produkt Delocka współpracuje z komputerami wyposażonymi w port USB typu-C z obsługą trybu alternatywnego Displayport. Jest to technologia obecna w Chromebookach, a także w MacBookach w postaci portu Thunderbolt 3.

Model 62726 to urządzenie typu plug&play, a więc wystarczy podpiąć do niego monitor i komputer natychmiast jest gotowy do pracy. Nie potrzeba do tego żadnego oprogramowania ani mierzenia się ze skomplikowaną obsługą.

Adapter 62726 kosztuje około 69 zł.

Cechy produktu:

– Złącze: USB Type-C™ męski > 15-pinowe żeńskie VGA

– Chipset: ST + Parade PS8617

– Port VGA z nakrętkami śrubowymi

– Specyfikacja Displayport 1.1a:

*Rozdzielczość do WUXGA 1920 x 1200 @ 60 Hz (w zależności od systemu i podłączonych urządzeń)

– Przesyłanie cyfrowego sygnału wideo

– USB Bus power

– Plug & Play

– 1 x rdzeń ferrytowy

– Wymagania systemowe:

– Windows 7/7-64/8.1/8.1-64/10/10-64, Windows 10 Mobile, Mac OS 10.9:

* Komputer osobisty lub laptop z wolnym portem USB Type-C™ oraz trybem alternatywnym

Displayport lub komputer osobisty z wolnym portem Thunderbolt™

Źródło: informacja prasowa.