Kolejna generacja profesjonalnych lornetek żeglarskich od firmy Nikon

Nikon z przyjemnością przedstawia kolejną generację profesjonalnych lornetek żeglarskich. Wprowadzając na rynek nową lornetkę GLOBAL COMPASS 7x50CF WP, firma ponownie podnosi poprzeczkę w tej kategorii produktowej.

Model GLOBAL COMPASS 7x50CF WP to dalsze rozwinięcie koncepcji połączenia lornetki i kompasu, z wykorzystaniem nowocześniejszych technologii. Oferuje on kompas, umożliwiający dokładne wyznaczanie kierunków świata bez względu na lokalizację – zarówno na półkuli północnej, jak i południowej.

Wszystkie parametry techniczne, w tym wodoszczelność, solidna konstrukcja porropryzmatyczna, wysoki komfort odczytu namiaru kompasowego oraz nowoczesny układ optyczny, zapewniają jeszcze większą jakość niż aktualnie oferowany przez firmę model lornetek COMPASS 7x50CF WP. Podobnie jak ich cieszące się uznaniem poprzedniczki, dzięki obiektywom o średnicy 50 mm i zaawansowanym, wielowarstwowym powłokom antyodblaskowym, lornetki GLOBAL COMPASS 7x50CF WP charakteryzują się doskonałą jasnością obrazu, a także szerokim polem widzenia. Najwyższej jakości optyka nie musi kosztować fortuny: ten wyjątkowy i wysoce profesjonalny żeglarski sprzęt optyczny cechuje atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Dodatkowo w zestawie znajduje się praktyczny i przydatny pasek pływający, który zapobiega zatonięciu lornetki GLOBAL COMPASS 7x50CF WP.

Zastosowany w lornetce kompas bazuje na oryginalnej konstrukcji Suunto. Firma Suunto została założona w 1936 r., gdy fiński biegacz na orientację, a zarazem inżynier, Tuomas Vohlonen, opracował metodę masowej produkcji napełnionych płynem kompasów. Od tamtego momentu firma Suunto odgrywa wiodącą rolę w projektowaniu oraz innowacjach w dziedzinie zegarków sportowych, komputerów do nurkowania oraz przyrządów sportowych, z których korzystają poszukiwacze przygód na całym świecie.

Najważniejsze cechy:

  • Żeglarski standard powiększenia 7x, oferujący szerokie pole widzenia, tak ważne przy śledzeniu innych jednostek pływających, znaków nawigacyjnych oraz innych sygnałów, nawet przy wzburzonym morzu.
  • Wbudowany kompas z podświetleniem oraz skala do mierzenia wielkości lub odległości, jeśli znana jest jedna z tych wartości.
  • Szerokie i jasne pole widzenia.
  • Szybki i prosty w obsłudze centralny system ustawiania ostrości.
  • Wodoszczelna (do 1 m przez 5 minut) i odporna na zaparowanie konstrukcja, dzięki zastosowaniu uszczelnień o-ring i wypełnieniu azotem.
  • Duży komfort objęcia wzrokiem całego pola widzenia, nawet w przypadku osób noszących okulary, za sprawą dużego odsunięcia źrenicy wyjściowej.
  • Soczewki i pryzmaty pokryte wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi zapewniają jasny obraz.
  • Odporność na uderzenia i wygodny chwyt dzięki pokryciu gumą ochronną.
  • Pasek pływający w zestawie.
  • Kompatybilność ze statywami poprzez zastosowanie opcjonalnego adaptera TRA-2 lub TRA-3.

Źródło: Informacja prasowa.