Kinowy dźwięk od Creative Stage 360 – idealna propozycja na Mundial 2022

Dziś chcę przybliżyć Creative Stage 360 – idealny zestaw, dzięki któremu stworzycie swoje własne kino domowe!

Stage 360 dotarł do mnie w dużym, charakterystycznym dla marki pudełku:

1

Tył opakowania:

2 Zawartość opakowania została starannie zabezpieczona przed potencjalnymi uszkodzeniami w transporcie – sprzęt został otulony grubym styropianem. W środku znajdujemy głośnik Stage 360, subwoofer, pilot, kable AC, przewód optyczny a także dokumentację.

3

Głośnik został wykonany w podłużnym kształcie, prawie w całości w kolorze czarnym – wyjątkiem jest logo umiejscowione na frontowej części urządzenia. Wymiary głośnika to 565 x 88 x 75 mm.

8

Pod logo głośnik wyposażono w cztery przyciski – włączający/wyłączający, zmniejszający głośność, zwiększający głośność a także SOURCE. Pierwszy przycisk ma dodatkową funkcję – jego dwukrotne naciśnięcie uaktywnia parowanie Bluetooth.

 

16

Boki głośnika są gładkie i nie zostały wyposażone w żadne funkcje:

9

Od spodu Stage 360 został wyposażony w dwie antypoślizgowe nóżki, dzięki którym urządzenie będzie stabilnie stało wszędzie, gdziekolwiek zechcemy je postawić.

11

12

Z tyłu głośnika znajdujemy wejścia takie jak – HDMI (ARC – podłączamy do telewizora), 2 porty HDMI 2.0, wejście optyczne, wejście sub out, servise USB.

10

Jeżeli mówić o subwooferze to oczywiście jest sporo większy od głośnika ale równie smukły. Również został wykonany w kolorze czarnym. Z przodu u góry widnieje logo CREATIVE. Jego wymiary to: 115 x 250 x 422 mm.

4

 

5

Od spodu subwoofer został wyposażony w 4 antypoślizgowe nóżki.

67

Do zestawu dołączony jest pilot zasilany bateriami  (nie ma ich w zestawie). Pilot jest mały, wykonany w kolorze czarnym i lekki. Z jego pomocą nie musimy podchodzić do głośnika by regulować poziom głośności odtwarzanego dźwięku czy zmieniać źródło dźwięku. Przycisk MODE na dole pilota oferuje nam 4 tryby dźwiękowe: music, movies, night a także wide. Pierwszy tryb to oczywiście tryb muzyczny, movies- filmowy. W trybie night bas zostaje zredukowany a dialogi są wyraźniej słyszalne. Tryb wide poszerza scenę.  Za regulację odsłuchu w dalekim i bliskim polu odpowiadają przyciski NEAR (gdy korzystamy z głośnika w odległości 1 metra) i FAR (gdy korzystamy z głośnika w odległości większej niż 1 metr). Przycisk oznaczony jako BASS oczywiście odpowiada za regulację poziomu basu (zakres +5, -5). Trochę brakuje mi możliwość połączenia się z Stage 360 za pomocą pilota od TV.

1819

DANE TECHNICZNE

Konfiguracja systemu
listwa dźwiękowa, System 2.1, Głośniki komputerowe
Typ złącza
Wyjście HDMI (HDMI 2.0, HDCP 2.2, ARC), Wejście HDMI 1 (HDMI 2.0, HDCP 2.2), Wejście HDMI 2 (HDMI 2.0, HDCP 2.2), Wyjście subwoofera, Wejście zasilania, Wejście optyczne (Toslink)
Wymiary
Głośnik typu soundbar: 565 mm x 88 mm x 75 mm, Subwoofer: 115 mm szer. x 250 mm gł. x 422 mm wys.
Długość kabla
Przewód zasilający: 1,5m (59 cali), Kabel subwoofera: około 2m; na stałe połączony z subwooferem, Przewód optyczny: 1,5m
Waga
Subwoofer: 3,4 kg, Głośnik typu soundbar: 1,7 kg
Temperatura podczas pracy
0—40°C
Moc wyjściowa
Głośnik typu soundbar: 60 W RMS, Subwoofer: 60W RMS, Całkowita moc systemu: do 120 W RMS (moc szczytowa 240 W)
Przetworniki
Subwoofer: 5,25 cala (o długim skoku membrany), Głośnik typu soundbar: 2 x 2,25 cala x 3,85 cala (Racetrack)
Pasmo przenoszenia
50–20,000 Hz
Częstotliwość robocza Bluetooth
2402–2480 MHz
Zasięg działania urządzeń Bluetooth
do 10 metrów, (pomiar na otwartej przestrzeni. ściany i elementy konstrukcyjne mogą wpływać na zasięg urządzenia.)
Wersja Bluetooth®
Bluetooth 5.0
Obsługiwane profile Bluetooth
A2DP (transmisja bezprzewodowa, stereo, Bluetooth)*
*Profil stereo Bluetooth (A2DP) umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku stereo w pełnym zakresie do innych urządzeń Bluetooth. Informacje dotyczące obsługi przez dane urządzenie (notebook, komputer stacjonarny lub urządzenie przenośne) technologii Bluetooth AD2P można znaleźć w dokumentacji lub witrynie internetowej producenta.
Obsługiwane kodeki
SBC
Kolor
Czarny
Pilot zdalnego sterowania
Na podczerwień

WYMAGANIA SYSTEMOWE

Windows

 • Bluetooth z obsługą profilu A2DP stereo
 • Wyjście HDMI

System operacyjny Mac

 • Bluetooth z obsługą profilu A2DP stereo
 • Wyjście HDMI

iOS

 • iOS 11 i nowsze wersje
 • Bluetooth z obsługą profilu A2DP stereo

Android

 • 7.0 i nowsze wersje
 • Bluetooth z obsługą profilu A2DP stereo

PS4 / Xbox One S/X

 • Wyjście optyczne

PS5 / Xbox Series S/X

 • HDMI

Telewizor

 • HDMI, HDMI (ARC)

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

 • Creative Stage 360
 • Subwoofer
 • Pilot zdalnego sterowani
 • Kable AC
 • Przewód optyczny
 • Skrócona instrukcja obsługi
 • Broszury z informacjami na temat gwarancji

GWARANCJA

2-letnia ograniczona gwarancja na sprzęt

PLIKI DO POBRANIA

Instrukcja obsługi / Informacje dotyczące bezpieczeństwa

Podłączając głośnik do telewizora należy wykorzystać kabel HDMI ( w wersji 1.4 lub nowszej – starsze niestety nie będą pasowały- musicie wyposażyć się w swój kabel bo niestety brakuje go w zestawie), podłączając go do portu telewizora oznaczonego jako ARC. Należy się upewnić, że głośnik jest aktualnie w trybie TV (ARC) – zorientujemy się, że tak jest gdy na wyświetlaczu pojawi się symbol ,,TV”. W ustawieniach naszego telewizora należy się upewnić, że TV jest ustawiony na głośniki zewnętrzne a funkcja ARC jest na pewno aktywna, natomiast wyjście dźwięku powinno być ustawione na PCM.

17

Stage 360 to sprzęt, który oferuje kinowy dźwięk i realistyczną symulację otoczenia w mieszkaniu bądź domu. Gwarantuje nam to wyposażenie zestawu w technologię Dolby Atmos.
Muszę zaznaczyć, że sprzęt gra bardzo dobrze nawet nie włączając tego efektu. Testując urządzenie byliśmy bardzo mile zaskoczeni – dźwięk był czysty, basy mocne – dobrze zaznaczone.

Coraz częściej cenimy sobie zacisze domowe i spędzanie miło czasu w wygodnych ciuchach, w fotelu czy na kanapie. Często zamiast wyjścia do kina wybieramy oglądanie nowości filmowych w swoim przytulnym mieszkaniu. Ludzie zakupują coraz to większy ekrany telewizorów z dobrej jakości obrazem by poczuć się jakby byli w kinie ale nie zapomnijmy, że równie kluczowym elementem co obraz jest dźwięk. To właśnie dźwięk gwarantuje i buduje niepowtarzalny klimat.
Na szczęście CREATIVE wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniających się potrzeb użytkowników i stara się jak najlepiej odtworzyć swoimi produktami kinową atmosferę.
Starając się sprostać tym wymaganiom Creative wyposażył zestaw Stage 360 właśnie w technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Technologia tego dźwięku obiektowego, stworzona przez firmę Dolby Laboratories w kwietniu 2012r, została po raz pierwszy wykorzystana w filmie Merida waleczna wytwórni Pixar. Pierwszą instalację wykonano w Teatrze Dolby w Hollywood na potrzeby premiery filmu Merida waleczna w czerwcu 2012r. W praktyce oznacza to, że możemy odbierać dźwięk dosłownie jakbyśmy byli wewnątrz akcji. Niestety efektu nie jesteśmy w stanie sprawdzić w popularnym serwisie muzycznym You Tube, z którego wszyscy korzystamy na co dzień, nie mniej jednak wiele popularnych serwisów już obsługuje technologię Dolby Atmos – Netflix, Apple TV+, HBO Max, po Prime Video. W celu przetestowania tego efektu dźwiękowego posłużyliśmy się stroną internetową dolby.com. Poniżej załączam screeny z przeprowadzonego testu dźwięku w technologii Dolby Atmos:

O ile dźwięk Stage 360 jest na naprawdę wysokim poziomie w ogóle, to przy Dolby Atmos – staje się dźwiękiem w innym wymiarze – dosłownie. Rozchodzi się w pomieszczeniu, wypełniając je w całości i tworząc niesamowite wrażenia słuchowe. ,,Kino domowe” w tym przypadku nabiera dosłownego znaczenia. Rzeczywiście poczujecie się jakbyście osobiście byli w sali kinowej. Dźwięk Dolby Atmos 5.1.2 gwarantuje odczuwanie dźwięku w trójwymiarze więc każdy najmniejszy szelest trawy jest słyszalny jakby ktoś przechodził tuż obok nas, kapiąca woda zdaje się uderzać o podłogę obok naszej kanapy. Zestaw niezaprzeczalnie sprawdzi się w trakcie zbliżającego się Mundialu. Jeśli nie jesteście jeszcze przygotowani na to wydarzenie pod kątem sprzętu dźwiękowego – poważnie rozważcie propozycję Stage 360 od CREATIVE.

20

Producent zadbał o naszą oszczędność. Gdy nie używamy sprzętu przez ponad 24 godziny – przełącza się w tryb gotowości i samoczynnie wyłącza. Jeśli chcielibyśmy wyłączyć tą funkcję – przy wyłączonym soundbarze – wystarczy przytrzymać przycisk zasilania w sposób ciągły przez około 10 sekund i gotowe.

13

Podsumowanie:

Testowany dziś Stage 360 spisywał się podczas użytkowania znakomicie. Rozmiar głośnika – wykonanie go w przemyślany sposób – jego wysokość – sprawia, że osoby mające ograniczone miejsce będą w stanie ulokować go na nawet najniższej półce. Zarówno głośnik, jak i smukły subwoofer prezentują się stylowo a wykonanie ich w czarnym kolorze sprawia, że będą pasować do każdego wnętrza i do każdych mebli. Sprzęt umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku stereo w pełnym zakresie do innych urządzeń Bluetooth. Łączność bezprzewodowa 5.0 nie sprawia żadnych problemów – sygnał jest stabilny. Stage 360 to sprzęt, który oferuje kinowy dźwięk i realistyczną symulację otoczenia w mieszkaniu bądź domu. Gwarantuje nam to wyposażenie zestawu w technologię Dolby Atmos.
Muszę zaznaczyć, że sprzęt gra bardzo dobrze nawet nie włączając tego efektu. Testując urządzenie byliśmy bardzo mile zaskoczeni – dźwięk był czysty, basy mocne – dobrze zaznaczone. Moc wyjściowa zestawu to 120 W – 60W w soundbarze i 60W w subwooferze a pasmo przenoszenia: 50-20000Hz. Sprzęt jest według nas idealną propozycją dla osób ceniących swoją przestrzeń. Stage 360 z pewnością sprawi, że każdy wieczór filmowy, mecz czy gra – staną się niezapomnianymi i relaksującymi chwilami. Zestaw jest idealną propozycją na Mundial 2022! Stage 360 od CREATIVE jest dostępny na stronie producenta w cenie 999.00zł.

Produkt jest dostępny na Ceneo – od 900,00 zł

ocena10

 

Sprzęt do testów dostarczył:

logo creative

wujekpoleca