Kingston ValueRAM DDR4 SO-DIMM – moduły pamięci ze wsparciem dla procesorów Intel Xeon D-1500

Kingston zapowiada rozszerzenie swojej oferty produktowej o pamięci ValueRAM DDR4 przeznaczone głównie do niedużych serwerowni oraz komputerów przenośnych. Nowe moduły będą dostępne w sprzedaży w dwóch różnych wersjach pojemnościowych do wyboru – 4 oraz 8GB. Pamięci Kingston ValueRAM 2133MHz DDR4 ECC SO-DIMM są w pełni kompatybilne z procesorami Intel Xeon D-1500. Firma Kingston Digital Europe Co LLP jest filią Kingston Technology Company Inc., niezależnego światowego lidera na rynku pamięci.

Procesory Intel Xeon D-1500 to podzespoły zaprojektowane specjalnie z myślą o bardzo wymagających użytkownikach, mikro serwerowniach, systemach sieciowych oraz systemach pamięci masowych. Nowe moduły Kingston ValueRAM DDR4 2133MHz ECC SO-DIMM charakteryzują się zarówno bardzo niskim poborem prądu, jak i wysoką wydajnością. Dzięki temu są one w stanie zapewnić użytkownikowi optymalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w komputerach mobilnych, jak i zaawansowanych zastosowaniach serwerowych.

W przypadku serwerowni, odpowiednie dobranie poszczególnych komponentów odgrywa kluczową rolę. Z kolei oszczędności, jakie niesie ze sobą zastosowanie energooszczędnych podzespołów są nieporównywalnie większe niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Dlatego też Kingston zdecydował się na opracowanie specjalistycznych modułów pamięci, które będą w stanie zaoferować jeszcze większe możliwości niż wprowadzone do sprzedaży w drugiej połowie 2013 roku modele ValueRAM DDR3.

Pamięci Kingston ValueRAM 2133MHz DDR4 ECC SO-DIMM będą dostępne w sprzedaży w dwóch wersjach pojemnościowych do wyboru – 4 oraz 8GB. Co ważne, moduły zostaną objęte dożywotnią gwarancją producenta oraz bezpłatnym wsparciem technicznym.

Kingston DDR4 ECC SO-DIMMs
Numer seryjny     Pojemność
KVR21SE15S8/4 4GB DDR4-2133 ECC SODIMM 1Rx8 1.2V
KVR21SE15D8/8 8GB DDR4-2133 ECC SODIMM 2Rx8 1.2V

Źródło: Informacja prasowa.