Kamera D-Link Smart Full HD Wi‑Fi DCS‑8325LH

W dzisiejszym odcinku przedstawimy bliżej kamerę D-Link Smart Full HD Wi-Fi DCS‑8325LH. 

Urządzenie przyszło do nas w niewielkim niebiesko-białym pudełku. Przód opakowania przedstawia wizualizację kamerki i kilka informacji o niej. Dowiadujemy się na przykład, że współpracuje ona z Google Assistant, Alexa a także IFTTT.

20200305_144927 (Kopiowanie)

Na odwrocie opakowania zostały wymienione podstawowe funkcje urządzenia.

20200305_144945 (Kopiowanie)

Opakowanie zawiera kamerę DCS – 8325LH, adapter MicroUSB, zestaw montażowy, instrukcję instalacji urządzenia.

20200305_151204 (Kopiowanie)

 Kamerka jest prawie w całości wykonana w kolorze białym, poza frontową częścią – ta jest czarna. Materiał, z którego została wykonana jest śliski i przyjemny w dotyku – będzie się go dobrze czyścić.

20200305_151228 (Kopiowanie)

Z prawej strony na nóżce łączącej kamerkę z podstawą umiejscowione zostało srebrne logo D-Link.

20200305_151238 (Kopiowanie)

Z lewej strony kamerki umiejscowione zostało wejście na kartę microSD.

20200305_151409 (Kopiowanie)

Z tyłu górnej części kamerki a także jej spodzie umiejscowione zostały otwory wentylacyjne, które służą chłodzeniu urządzenia a także przycisk RESET.

20200305_151436 (Kopiowanie)

20200305_151534 (Kopiowanie)

Z tyłu nóżki, na której stoi kamerka znajdujemy miejsce podłączenia Power Adaptera micro USB.

20200305_151546 (Kopiowanie)

Od spodu na nóżce znajdują się dwa otwory, dzięki którym zawiesimy kamerkę w dowolnym miejscu na ścianie. Nóżkę podrywają również dwa paski antypoślizgowe w kształcie półkola, dzięki którym urządzenie będzie pewnie się trzymało każdej powierzchni. Dodatkowo znajdziemy w tym miejscu także MAC ID, Code PIN, informację o produkcji w Chinach a także informację o certyfikacie CE – producent deklaruje, że wyrób spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej, dotyczących bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia a także środowiska.

20200305_151243 (Kopiowanie)

Specyfikacja techniczna:

Rodzaj kamery
Wewnętrzna
Połączenie
Bezprzewodowe
Matryca
2 megapiksele
Przetwornik obrazu
1/2.7″ 2 megapixel progressive scan CMOS
Rozdzielczość
1920 x 1080 (16:9)
Obiektyw
3 mm

F2.0

Stałoogniskowy

Angle of View (H/V/D)
126° / 63° / 151°
Mechaniczny filtr podczerwieni
 TAK
Tryb nocny (diody IR)
 TAK
Zasięg nocnego doświetlenia IR
5 m
Dwukierunkowe audio
 TAK
Wbudowany mikrofon
 TAK
Wbudowany głośnik
 TAK
External Card Slot
MicroSD SDHC SDXC (max 256 GB)
Aplikacja mobilna
mydlink
Access via mydlink web portal
 TAK
Funkcje
Amazon Alexa & Google Assistant

Gniazdo na kartę MicroSD

IFTTT & mydlink Automation

Nagrywanie obrazu w chmurze

ONVIF

Format wideo
H.264
Mobile Stream
 TAK
Cyfrowe przybliżenie
4x
Wykrywanie ruchu
 TAK
AI Motion Detection
Boundary-Crossing Detection

Multi-Zone Detection

Person Detection

Priority Zone Detection

Wykrywanie dźwięku TAK

Nagrywanie zdarzeń TAK

Konfiguracja:

Konfiguracja za pomocą mydlink  dla systemów iOS oraz Android jest banalnie prosta, zajmie nam dosłownie kilka minut. Za pomocą aplikacji mydlink mamy możliwość szybko i sprawnie skonfigurować urządzenie a potem korzystać z dostępu do obrazu z tabletu czy telefonu – urządzenia, które jest połączone z internetem, z dowolnego miejsca w którym aktualnie się znajdujemy. Poniżej galeria krok po kroku:


Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom kamery D-Link Smart Full HD Wi-Fi DCS‑8325LH:

Wykrywanie dźwięku i ruchu – kamera została wyposażona w funkcje natychmiastowych powiadomień. Kiedy tylko kamera wykryje jakiś ruch, przesyła nam natychmiast informację na nasz smartfon. Mamy możliwość od razu sprawdzić za pomocą podglądu na żywo, czy w obserwowanym pomieszczeniu nie zdarzyło się coś niepożądanego. Jeżeli chodzi o dźwięk – kamerka posiada wbudowanemu mikrofonowi, który rejestruje dla nas czysty i klarowny dźwięk.

Przechowywanie danych w chmurze – mamy do dyspozycji chmurę mydlink na karcie microSD w pamięci telefonu albo tabletu. Dzięki takiej możliwości nasze zdjęcia i filmy będą bezpiecznie zapisane i możemy spać spokojnie bez obaw o utratę danych.

Kompatybilność. Kamerka współpracuje z inteligentnymi urządzeniami domowymi my dlink, Amazon Alexa, Google Assistant, Google Home/Chromecast, a także IFTTT (If This Then That- opcja dająca możliwość np. samoczynnego włączenia świateł po wykryciu ruchu lub dźwięku).

Urządzenie wyposażone zostało w wysoką jakość rozdzielczości czyli Full High Definiton Security Videos obiektyw szerokokątny 151 ° o wysokiej jakości rozdzielczości 1080p HD przy 30 klatkach na sekundę. Obraz z kamery jest wyraźny i szczegółowy, z nawet czterokrotnym zoomem cyfrowym – niczego nie przeoczy.

Zarządzanie kamerą bezprzewodowo i najnowsze zabezpieczenia WPA3 dla ochrony naszej sieci. Mamy możliwość kontroli nad urządzeniem z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Dwukierunkowa transmisja dźwięku i zasięg do 5 m w trybie nocnym – dzięki diodom podczerwieni monitoring jest możliwy 24 godziny na dobę.

Wykrywanie wielostrefowe – mamy możliwość tworzenia stref w różnych obszarach pomieszczeń, w których chcemy wykryć ruch, takich jak: okna, drzwi czy miejsca w których przechowujemy kosztowne przedmioty. Możemy utworzyć także linię graniczną po przekroczeniu której otrzymamy natychmiastowe powiadomienie w tym samym momencie gdy coś lub ktoś ją przekroczy. Dodatkowo możemy ustalić strefę, która jest dla nas priorytetowa – kiedy ktoś wchodzi lub wychodzi z zaznaczonego obszaru – będziemy o tym natychmiast powiadamiani. Jest to idealne rozwiązanie gdy chcemy mieć na oku dzieci, zwierzęta domowe albo wybrane obszary poza domem.

Obraz nagrywany kamerką Smart Full HD Wi-Fi DCS‑8325LH jest bardzo dobrej jakości. Nagrywane filmy są wyraźne i szczegółowe. Dzięki diodom podczerwieni obraz nie traci na jakości nawet w całkowitej ciemności a więc możemy nagrywać zdarzenia 24 godziny na dobę. Jeżeli chodzi o podgląd na żywo – również nie znajdujemy tutaj żadnych zakłóceń. Obraz jest naturalny i szczegółowy. Ciekawą możliwością jest wykorzystanie mikrofonu w kamerce w celu przekazywania dźwięku do monitorowanego pomieszczenia. Jeśli obserwujemy np swoją pociechę, możemy za pośrednictwem smartfona powiedzieć coś dziecku i nasze słowa zostaną natychmiast odtworzone przez kamerę.

Przykładowy filmik wykonany kamerką w nocy:

 

Podsumowanie:

DCS‑8325LH jest kamerką niewielkich rozmiarów, która prezentować się będzie bardzo dobrze w każdym miejscu. Wygląda nowocześnie i stylowo. Ciekawy wygląd idzie w parze z jakością nagrywanego obrazu i funkcjonalnością urządzenia. Kamerka dysponuje takimi funkcjami jak: wykrywanie dźwięku i ruchu, mamy możliwość zarządzać kamerą bezprzewodowo i korzystać z najnowszego zabezpieczenia WPA3 dla ochrony naszej sieci, do dyspozycji jest dwukierunkowa transmisja dźwięku i zasięg do 5 m w trybie nocnym, wielostrefowe wykrywanie ruchu i dźwięku, nagrywanie w chmurze, kamerka współpracuje z inteligentnymi urządzeniami domowymi my dlink, Amazon Alexa, Google Assistant, Google Home/Chromecast, a także IFTTT. Zestaw nie zawiera karty microSD. Maksymalna pojemność karty z jakiej możemy skorzystać to 256GB. Minimalna przepustowość łącza musi wynosić 1.5 Mbps przy obrazie odtwarzanym na żywo i 3 Mbps w przypadku nagrywania w chmurze. D- Link oferuje produkt godny naszego polecenia, nie zawiedziecie się.

Cena: około  749zł

ocena10