iRobot Roomba e5 – efektywność oznaczona na nowo

iRobot, lider w dziedzinie tworzenia robotów domowych, informuje o przemierzę robota odurzającego Roomba e5. Ten wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej autonomiczny robot odkurzający posiada szereg innowacyjnych technologii, które pomogą w codziennym utrzymaniu czystości w domu.

Kluczowe cechy robota odkurzającego Roomba e5:
5-krotnie zwiększona siła ssania1, aby zwiększyć efektywność pracy oraz wysoce efektywny filtr, który zamknie w szczelnym zbiorniku robota zabrudzenia, sierść jak również niewidzialny ludzkim okiem brud.
Zaawansowany, 3-stopniowy system sprzątania. Zastosowano w nim dwie szczotki z bieżnikowaną, gumową powłoką, które efektywniej podnoszą zabrudzenia z wszelkiego rodzaju podłóg.
Wirująca szczotka boczna. Została zaprojektowana tak, aby efektywnie wymiatać zabrudzenia z przestrzeni przy krawędziach i w rogach pomieszczeń oraz na ścieżce poruszania się robota.
Zestaw inteligentnych czujników. W oparciu o zbierane przez nie dane, robot podejmuje ponad 60 decyzji na sekundę, aby inteligentnie i efektywnie nawigować w warunkach domowych, nawet pod meblami.
Czujniki systemu Dirt Detect. Informują one robota Roomba e5 o występowaniu szczególnie zabrudzonych przestrzeni np. tych przy wejściu do domu, aby robot poświęcił im więcej uwagi i dokładnie je czyścił.
Zmywalny pojemnik na zabrudzenia. Pozwala na umycie pod bieżącą wodą zbiornika z wszelkich zabrudzeń, które się w nim osadziły.
Robot odkurzający Roomba e5 samodzielnie zadokuje w swojej stacji po każdym cyklu sprzątania, aby naładować akumulator i pozostać gotowym do pomocy.

Roomba e5 została zoptymalizowana pod względem zbierania zabrudzeń, aby pomóc w utrzymaniu czystości podłóg każdego dnia. Jak każdy model w gamie Roomba, również najnowsze dziecko marki pracuje w oparciu o opatentowany, 3-stopniowy system sprzątania. W przypadku modelu Roomba e5 specjalnie zaprojektowana wirująca szczotka boczna stale zagarnia w kierunku głowicy czyszczącej zabrudzenia, również te zgromadzone wzdłuż krawędzi i w rogach. Osadzone na ruchomej głowicy dwie przeciwbieżnie obracające się szczotki z bieżnikowaną, gumową powłoką podnoszą brud, aby wraz z pomocą systemu ssania o 5-krotnie większej mocy2 zamknąć je w szczelnym zbiorniku robota. Ten ostatni został wyposażony w wysoce efektywny filtr i zyskał możliwość dokładnego wyczyszczenia pod bieżącą wodą. Znakiem rozpoznawczym robotów odkurzających Roomba jest ich zaawansowana nawigacja oraz szereg systemów optymalizujących ich pracę. Dzięki nim roboty te dokładnie pokrywają sprzątaną powierzchnię, a np. systemem wykrywania obszarów silnie zabrudzonych (Dirt Detect) dba o to, aby Roomba poświęciła więcej uwagi przestrzeniom, które tego wymagają. Po zakończonej pracy Roomba samodzielnie zadokuje w swojej stacji, aby naładować akumulator i pozostać gotową do pracy.

iRobot_Roomba_e5 (1)

Dodatkowo Roomba e5 wykorzystuje moduł łączności bezprzewodowej. Dzięki temu za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne (iRobot HOME) możemy np. nadać harmonogram pracy na każdy dzień tygodnia, a samo oprogramowanie robota będzie na bieżąco i bez ingerencji użytkownika aktualizowane i optymalizowane.
Dzięki przeszło 25-letniemu doświadczeniu w konstruowaniu i ulepszaniu robotów domowych (odkurzających czy mopujących) iRobot posiada efektywne urządzenia na każdą kieszeń.

Robot odkurzający Roomba e5 będzie dostępny w sugerowanej cenie katalogowej 2 499 zł.

Źródło: informacja prasowa.