iRobot Braava – nowy robot od mokrej roboty

DLF Sp. z o.o. autoryzowany importer i dystrybutor produktów iRobot w Polsce wprowadza do oferty nowy model robota mopującego Braava 390T. Robot ten opiera swój sposób poruszania się o najnowszy system nawigacji iAdapt 2.0, dzięki czemu jest w stanie efektywnie utrzymywać czystość podłóg twardych. Braava 390T może pracować w jednym z dwóch trybów – na sucho czyszcząc do 93 m² oraz na mokro do 32 m².

iRobot Braava 390T

Roboty mopujace Braava dostępne są na polskim rynku od 2013 roku. Powstały z myślą o dostarczeniu efektywnego rozwiązania w zakresie szybkiego mopowania podłóg twardych. Obecnie znajdujący się w ofercie model 390T zyskał udoskonalony system poruszania się iAdapt 2.0, który współpracuje z systemem nawigacji NorthStar. Dzięki temu rozwiązaniu robot jest w stanie rozpoznać miejsca, w których już sprzątał oraz te, do których powinien się jeszcze udać. Na wyposażeniu robota znajdziemy m.in. stację Turbo ładowania, która znacznie skraca czas ładowania robota.

iRobot Braava 390T - interimhero

Cechą charakterystyczna mopujących iRobotów jest ich niezwykle cicha praca, która nie przeszkodzi domownikom podczas oglądania telewizji czy nawet snu. Braava 390T skutecznie czyści wszelkiego rodzaju podłogi twarde (terakota, drewno, laminat itp.) omijając powierzchnie z materiału (wykładziny, dywany itp.), jak również wszelkiego rodzaju uskoki i schody, wykrywając je. Po skończonej pracy robot powróci do miejsca, w którym ją rozpoczęła.

Braava 390T sprowadza czynność mopowania podłogi do umieszczenia ściereczki na głowicy czyszczącej oraz wyboru jednego z dwóch dostępnych trybów pracy:

 • Tryb zamiatania (praca na sucho) – robot przeciera podłogę wzdłuż prostych, równolegle sąsiadujących ze sobą linii używając suchej ścierki, która skutecznie zbiera włosy, kurz i inne zabrudzenia.
 • Tryb mopowania (praca na mokro) – używając wilgotnej ściereczki, robot porusza się w krótkich sekwencjach. Kreśląc „jodełkę” jedzie w jedną stronę, cofa się nieznacznie, aby wykonać ruch w drugą stronę. Braava powtarza ten ruch na ścieżce przebiegającej wzdłuż prostych, równoległych ze sobą linii.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu efektywności pracy Braava 390T posiada w zestawie dwie głowice czyszczące. Jedną z nich jest głowica Pro-Clean, która posiada zbiornik na płyn myjący oraz dozownik (sączek) pozwalający na równomierne jego dawkowanie podczas całego cyklu sprzątania. Znajdująca się w zestawie stacja Turbo ładowania pozwala naładować akumulator robota (NiMH, 2000 mAh) w dwie godziny.

iRobot Braava 390T dostępny jest w sugerowanej cenie katalogowej 1.499 zł.

W zestawie z iRobotem Braava 390T znajdują się następujące części i akcesoria:

 • Kostka nawigacyjna NorthStar wraz z bateriami
 • Multifunkcyjna głowica czyszcząca
 • Głowica czyszcząca Pro-Clean
 • 2 ściereczki z mikrofibry do pracy na sucho
 • 2 ściereczki z mikrofibry do pracy na mokro
 • Zasilacz
 • Stacja Turbo ładowania
 • Dodatkowy sączek głowicy Pro-Clean
 • Instrukcja obsługi i szybki start

Źródło: Informacja prasowa.