IFA 2016 – HAMA prezentuje bezpieczne samobieżne deskorolki

Na stoisku HAMA na targach IFA 2016 obejrzeć można dwie absolutne nowości w ofercie firmy: elektryczne deskorolki Slalom Cruiser oraz Cross Cruiser. Urządzenia zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji – producent kompleksowo przetestował je pod kątem bezpieczeństwa i uzyskał certyfikaty rygorystycznych niemieckich instytucji, potwierdzających jakość i niezawodność produktu zaprojektowanego i wykonanego w całości w Niemczech.

Urządzenia nazywane elektrycznymi deskorolkami, hoverboardami czy mini-Segway’ami stały się w ostatnich miesiącach niezwykle popularne – niestety, wraz z ich rosnącą popularnością pojawiły się doniesienia o poważnych problemach technicznych, włącznie z przypadkami zapalania się modeli niskiej jakości. Dlatego też przystępując do projektowania swoich modeli z tego segmentu, inżynierowie HAMA najwyższy nacisk położyli właśnie na bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dwie nowe elektryczne deskorolki zostały zaprojektowane we współpracy z niemiecką firmą Wheelheels, która już od 2012 r. projektuje i testuje rozwiązania z zakresu indywidualnego transportu. Zaowocowało to stworzeniem unikalnych, wyrafinowanych technicznie produktów spełniających najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Urządzenia spełniają wymagania wszystkich niemieckich norm bezpieczeństwa, co potwierdzone zostało przez odpowiednie urzędy certyfikacyjne. W szczególności dotyczy to akumulatorów (firmy Panasonic), które zostały zaprojektowane tak, by były maksymalnie bezpieczne – osiągnięto to m.in. poprzez zastosowanie aktywnego miernika ciepła i kilkustopniowej ochrony przed przepięciami.

Slalom Cruiser oraz Cross Cruiser

Na stoisku HAMA na IFA 2016 obejrzeć można dwa modele deskorolek. Cross Cruiser to model większy, lepiej dopasowany do trudniejszych warunków – solidne, pompowane koła o średnicy 25,4 zapewniają stabilność i płynną jazdę nawet na nierównej powierzchni czy wzniesieniach o nachyleniu 15°. Dwa silniki o mocy 350W umożliwiają osiągnięcie szybkości do 15km/h, a litowo-jonowe akumulatory  firmy Panasonic (36V, 5.8Ah) pozwalają na nieprzerwaną jazdę do 18km i ładują się w ciągu 3 godzin. Malowana proszkowo aluminiowa konstrukcja (wysoka odporność na korozję), aktywny miernik ciepła, kilkustopniowy system ochrony przed przepięciami (szczególnie przy mocniejszych drganiach i w warunkach podwyższonej wilgoci), czujnik odcinający prąd w razie przegrzania urządzenia oraz audio-wizualny wskaźnik wyczerpania baterii zapewniają najwyższe bezpieczeństwo użytkowania. Jasne oświetlenie LED z przodu pozwala na jazdę nawet po zmroku. Model Cross Cruiser przeznaczony jest dla entuzjastów jazdy o masie ciała do 120kg, z kolei sam waży 12,5kg.

Hama Slalom Cruiser_lifestyle1.jpg

Drugi pokazywany na targach model, kompaktowy Slalom Cruiser, różni się od wielkością, wagą (10kg) i średnicą kół (16,5 cm), co czyni go idealnym pojazdem do manewrowania na niewielkich, przestrzeniach, wyboistych powierzchniach i w ciasnych zakrętach. To świetna alternatywa dla entuzjastów aktywnego spędzania wolnego czasu czy dojeżdżania do pracy/szkoły rowerem.  Oba modele pojawią się w ofercie firmy Hama do końca tego roku, a ich ceny oscylują wokół 579Euro za model Slalom Cruiser i 599Euro za model Cross Cruiser (w Polsce ceny będą niższe).

Źródło: Informacja prasowa