HP przedstawia nowoczesne, zrównoważone rozwiązania w zakresie druku

HP przedstawia nowoczesne, zrównoważone rozwiązania w zakresie druku stworzone z myślą o szybko rozwijających się firmach

Nowa seria HP Color LaserJet z tonerem TerraJet zapewnia energooszczędne, skalowalne i wysokowydajne drukowanie
w hybrydowych miejscach pracy

 

W pigułce:

 • Toner TerraJet oferuje do 27% mniejsze zużycie energii[i], a w jego opakowaniu wykorzystuje się
  o 78% mniej plastiku[ii].
 • Nowa seria HP Color LaserJet to gwarancja szybszego drukowania i intensywnych kolorów.
 • Nowa seria HP Color LaserJet Enterprise zapewnia wydajność pełnowymiarowej kopiarki przy niewielkich rozmiarach.

 

Warszawa, 27 kwietnia 2023 r. – Podczas konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie firmy, HP zaprezentowało nowe rozwiązania stworzone dla przedsiębiorstw każdej wielkości: HP Color LaserJet 4200/4300 oraz HP Color LaserJet Enterprise 5000/6000 i X500/X600. Wszystkie nowe drukarki z serii HP Color LaserJet wykorzystują, zaprojektowany w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju, toner HP nowej generacji, który zużywa do 27 proc. mniej energii, a w jego opakowaniu wykorzystuje się nawet do 78 proc. mniej plastiku. Wysoce wydajne rozwiązania HP w zakresie druku pomagają rozwijającym się firmom zmaksymalizować produktywność i zminimalizować trudności typowe dla hybrydowych miejsc pracy.

Elastyczne modele pracy są coraz bardziej powszechne, a firmy każdej wielkości wykorzystują je jako sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie utalentowanych pracowników. Niemniej jednak, priorytetem dla firm pozostaje utrzymanie wydajności w rozproszonych zespołach – informuje Mateusz Wasilewski, OPS Contry Category Manager. Seria Color LaserJet 4000 została zaprojektowana z myślą o małych firmach, aby pomóc maksymalizować ich wydajność poprzez łatwe, niezawodne i profesjonalne drukowanie.
W miarę rozwoju biznesu naszych klientów, urządzenia Color LaserJet Enterprise 5000/6000 umożliwiają osiągnięcie wyższych poziomów produktywności i skalowalności.

 

 

4200/4300

 

X5000/X6000

 

TerraJet

 

Odpowiedzialne drukowanie z myślą o planecie

Podczas tegorocznej konferencji Amplify™ Partner Conference, HP po raz pierwszy zaprezentowało nowe drukarki oraz oparty na innowacyjnej technologii toner HP TerraJet, które umożliwią jeszcze bardziej zrównoważone i produktywne drukowanie. TerraJet zużywa do 27 proc. mniej energii podczas drukowania, a w produkcji opakowania tonera wykorzystuje się do 78 proc. mniej tworzyw sztucznych. Nie wpływa to jednak na jakość – nowa technologia wykorzystana w HP TerraJet to wysokiej jakości wydruk pełen szczegółów, zapewniający do 20 proc. więcej kolorów[iii]. Wkłady HP TerraJet to gwarancja mniejszego śladu węglowego (w porównaniu do wcześniejszych modeli z tej kategorii) i są obecne w nowych rozwiązaniach dla firm każdej wielkości: od małych przedsiębiorstw po wielkie korporacje.

 

Większa produktywność dla mniejszych biznesów

Zniechęcenie pracownika do częstej zmiany miejsca zatrudnienia i przekonanie go pozostania w obecnej pracy to rosnące wyzwanie dla wielu organizacji. Eksperci przewidują, że problem tylko się nasili, w miarę wchodzenia na rynek pracy najstarszych przedstawicieli pokolenia Z. Chcąc przyciągnąć i zatrzymać najbardziej utalentowanych pracowników, blisko 60 proc. małych firm wprowadziło zmiany wprowadzające większą elastyczność modelu pracy. W efekcie coraz więcej zatrudnionych ma możliwość wykonywania swoich obowiązków w trybie hybrydowym. Jednocześnie, połowa małych firm boryka się z problemami związanymi z zarządzaniem technologią w hybrydowym środowisku pracy. Przy czym dla 91 proc. małych firm, drukowane dokumenty wciąż stanowią podstawę prowadzenia ich działalności[iv].

Nowe urządzenia HP Color LaserJet 4200/4300 bazują na serii LaserJet Pro, którą od lat darzą zaufaniem klienci z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, ze względu na ich wysoką wydajność
i nieskomplikowane zarządzanie. Seria 4200/4300 to gwarancja przełomowej wydajności. Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, urządzenia umożliwiają maksymalizację produktywności, dzięki szybkiemu, dwustronnemu drukowaniu i skanowaniu w kolorze. Modele z serii 4200/4300 są wyposażone
w zaawansowane narzędzia do zarządzania urządzeniami zdecentralizowanymi, a także w wiodące
w branży zabezpieczenia HP Wolf Security, wbudowane i wstępnie skonfigurowane, a tym samym gotowe do natychmiastowego działania. Wszystkie te funkcjonalności dowodzą, że seria 4200/4300 została zaprojektowana, aby ułatwić procesy związane z drukowaniem i umożliwić firmom dalszy rozwój.

 

Najważniejsze cechy modelu HP Color LaserJet 4200/4300:

 • Dzięki szybszemu o 25 proc. procesowi druku[v], firmy mogą wyposażyć swój zespół w technologię umożliwiającą większą produktywność.
 • HP Smart Admin Dashboard umożliwia przeglądanie, kontrolowanie i zarządzanie wszystkimi drukarkami wielofunkcyjnymi w ramach jednego ekranu.
 • Urządzenie pomaga wyróżnić się na rynku, dzięki wysokiej jakości kolorowym wydrukom.
 • Wkłady z tonerem HP TerraJet zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach HP Color LaserJet Pro serii 4200/4300, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko i poprawić jakość działania
  w porównaniu z poprzednią generacją:

  • Zużycie energii mniejsze do 27 proc.[vi],
  • Obecność tworzyw sztucznych we wkładzie zredukowana do 28 proc.[vii],
  • Ilość plastiku w opakowaniu wkładu zmniejszona do 71 proc.[viii].

 

Skalowalne rozwiązania dla hybrydowego miejsca pracy

Wraz z rozwojem małych firm i rosnącymi potrzebami w zakresie drukowania, klienci poszukują urządzeń, które wpasują się w potrzeby ich zmieniającego się miejsca pracy, harmonogramów i dynamiki. Dzięki szerokiemu portfolio wiodących w branży rozwiązań, HP może pomagać klientom z małych firm
w zwiększaniu skali działalności w momencie, gdy ich potrzeby zaczynają być coraz bardziej kompleksowe. Urządzenia HP Color LaserJet Enterprise 5000/6000 i X500/X600 zostały stworzone z myślą
o nowoczesnym, hybrydowym biurze i zapewniają produktywność i wydajność kopiarki A3 w cenie A4. Dzięki nim klienci mogą dostosować urządzenia do swoich potrzeb bez zmniejszania mocy, wydajności czy bezpieczeństwa.

 

Najważniejsze cechy urządzeń HP Color LaserJet Enterprise 5000/6000 i X500/X600:

 • Możliwość dostosowania urządzenia do potrzeb klienta dzięki konfiguracji obsługi papieru, podajnika ADF, opcji wykańczania i wyjątkowej szybkości – wszystko to zapewnia elastyczność działania.
 • Zaprojektowane z myślą o byciu centrum produktywności i procesów, dzięki wbudowanym
  w urządzenie możliwościom cyfrowej edycji umożliwiającymi podkreślanie, redagowanie
  i oznaczanie treści bez dostępu do komputera – a wszystko to z największą w branży prędkością, oferowaną przez kolorowe drukarki laserowe A4[ix].
 • Jeszcze szybsza i bezproblemowa digitalizacja dzięki opcji HP EveryPage z funkcją Reverse and Retry, która zwiększa integralność dokumentu – bez pomijania stron w czasie skanowania oraz zmniejszając liczbę błędnych podań dzięki automatycznemu odzyskiwaniu.
 • 80 proc. typowych kwestii serwisowych jest obsługiwanych w czasie krótszym niż 5 minut[x].
 • HP Wolf Security chroni urządzenie, wykrywając i dostosowując się do najnowszych zagrożeń, dzięki czemu zapewnia najbezpieczniejsze na rynku drukowanie[xi].
 • Wkłady z tonerem HP TerraJet zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach HP Color LaserJet Enterprise serii 5700 i MFP serii 5800, aby pomóc zmniejszyć ich wpływ na środowisko i poprawić jakość działania w porównaniu z poprzednią generacją:
  • Redukcja ilości plastiku wykorzystanego w produkcji opakowania wkładów do 78 proc.[xii].
  • Zwiększenie zawartości plastiku pochodzącego z recyklingu do 35 proc.[xiii].

 

Dostępność

Nowe urządzenia będą pojawiały się w sprzedaży u autoryzowanych Dystrybutorów i Partnerów HP
w Polsce w okresie maj–lipiec 2023 r. w zależności od modelu i dostępności. Więcej informacji
o urządzeniach HP Color LaserJet serii 4200/4300, HP Color LaserJet Enterprise 5000/6000 i X500/X600, TerraJet i HP Amplify, można znaleźć na stronie biura prasowego HP.

[i] Obliczenia HP są oparte na podstawie znormalizowanych danych ENERGY STAR® TEC z urządzeń HP, w których zastosowano wkłady TerraJet,
w porównaniu z ich poprzednikami. Więcej informacji na stronie: hp.com/TerraJet/energysaving.

[ii] Obliczenia HP są oparte na podstawie znormalizowanych danych ENERGY STAR® TEC z urządzeń HP LaserJet Pro i serii Enterprise, w których zastosowano wkłady TerraJet, w porównaniu z ich poprzednikami. Więcej informacji na stronie: hp.com/TerraJet/energysaving.

[iii] Tryb Premium oferuje więcej kolorów w porównaniu z trybem standardowym – możliwe różnice w zależności od serii wkładów. Więcej informacji na stronie: hp.com/TerraJet/colors.

[iv] Mayer, Sarah. “How Small Businesses Can Beat the Big Companies to Top Talent.” Entrepreneur, Entrepreneur, 1 Feb. 2023, https://www.entrepreneur.com/growing-a-business/how-small-businesses-can-beat-the-big-companies-to-top/442236.

[v] Obliczenia HP na podstawie prędkości ISO w rozmiarze letter w urządzeniach HP LaserJet Pro M454, M479, M4201/4202/M4203
i M4301/4301/4303.

[vi] Obliczenia HP są oparte na podstawie znormalizowanych danych ENERGY STAR® TEC z urządzeń HP, w których zastosowano wkłady TerraJet,
w porównaniu z ich poprzednikami. Więcej informacji na stronie: hp.com/TerraJet/energysaving.

[vii] Redukcja tworzyw sztucznych w przypadku wkładów TerraJet obliczona na podstawie masy wkładu w porównaniu z poprzednimi modelami. Więcej informacji na stronie: hp.com/TerraJet/plasticreductions.

[viii] Obliczenia HP są oparte na podstawie znormalizowanych danych ENERGY STAR® TEC z urządzeń HP LaserJet Pro i serii Enterprise, w których zastosowano wkłady TerraJet, w porównaniu z ich poprzednikami. Więcej informacji na stronie: hp.com/TerraJet/energysaving.

[ix] Badania własne HP, HP Proprietary research, 600 Series competition, 2022 r.

[x] Keypoint Intelligence ANON HP 2022 Comparative Serviceability FINAL CTR_090222.pdf

[xi] Najbardziej zaawansowane wbudowane funkcje zabezpieczeń HP są dostępne w urządzeniach HP Managed i Enterprise z oprogramowaniem sprzętowym HP FutureSmart w wersji 4.5 lub wyższej (na podstawie dokonanego przez przeglądu opublikowanych funkcji na luty 2023 r. konkurencyjnych drukarek w tej klasie). Tylko HP oferuje kombinację funkcji zabezpieczeń umożliwiających automatyczne wykrywanie, zatrzymywanie i odzyskiwanie po atakach z ponownym, samoregenerującym uruchomieniem, zgodnie z wytycznymi NIST SP 800-193 dotyczącymi cyfrowej odporności urządzeń. Lista zgodnych produktów znajduje się na stronie: hp.com/go/PrintersThatProtect. Więcej informacji można znaleźć na stronie: hp.com/go/PrinterSecurityClaims.

[xii] Redukcja tworzyw sztucznych w opakowaniach obliczona na podstawie wagi opakowania w porównaniu z poprzednimi modelami. Więcej informacji na stronie hp.com/TerraJet/plasticreductions.

[xiii] Na stronie hp.com/TonerRecycledContent można znaleźć informację o procentowej zawartości materiałów z recyklingu w poszczególnych oryginalnych tonerach marki HP.

 

Źródło: Informacje prasowe