Honor 8 – smartfon pełen energii

Kontakt ze znajomymi, słuchanie ulubionej muzyki, oglądanie filmów w internecie –to wszystko robimy dziś na swoim smartfonie. Dlatego tak ważne jest, aby bateria telefonu była naprawdę wydajna. Honor 8, nowy flagowiec od Huawei, został wyposażony w pojemną baterię 3000 mAh wspieraną przez technologię Smart Power 4.0, która maksymalizuje czas działania smartfona i pozwala na szybkie uzupełnienie mocy.

Twórcy nowego Honora 8 postawili na bardzo wydajną baterię, żeby smartfon mógł służyć nam przez cały aktywnie spędzany dzień.Specjalny system9V/2A gwarantuje przyrost energii do poziomu 47% w 30 minut, a 10 minut ładowania wystarczy na2 godziny rozmów lub 6 godzin słuchania muzyki. Urządzenie zapewnia prawie dwa dni umiarkowanego użytkowania i prawie 1,5 dnia intensywnej pracy.Nie trzeba cały czas martwić się o ładowarkę bez względu na to czy spędzamy aktywnie czas na wycieczce w górach, jedziemy w długą podróż czy przed nami ciężki dzień w pracy. Honor 8 został też wyposażony w kilka inteligentnych systemów zarządzania energią, dzięki którym można dodatkowo wydłużyć czas jego działania.

Menedżer telefonu

Jest to specjalna aplikacja oferująca opcje oszczędzania energii. Na ekranie głównym wybierz pozycję Menedżer telefonu, a następnie Zostało XX%. Pokaże się ekran Menedżer baterii.

 honor8

Optymalizacja jednym dotykiem

 • Na ekranie Menedżer baterii wybierz pozycję Optymalizuj. Zostanie wyświetlona lista funkcji, które najbardziej zużywają energię.
 • Dotknij pozycji Optymalizuj przy nazwie funkcji, by ją wyłączyć. Jeśli chcesz włączyć z powrotem daną funkcję, wybierz Odzyskaj.
 • Dotknij Otwórz w celu wyświetlenia listy chronionych aplikacji. Chroniona aplikacja pozostaje uruchomiona w tle i zużywa energię nawet wtedy, gdy ekran jest wyłączony. Przesunięcie wyłącznika obok nazwy aplikacji włącza i wyłącza jej ochronę.

Zamykanie energochłonnych aplikacji

 • Na ekranie Menedżer baterii dotknij pozycji Aplikacje energochłonne. Wyświetlona zostanie lista wszystkich aplikacji działających w tle od ostatniego ładowania. Jeśli chcesz zamknąć wszystkie znajdujące się na liście aplikacje, wybierz Wszystko, a następnie Zamknij.
 • Jest też możliwość automatycznego zamykania aplikacji pochłaniających energię baterii. Na ekranie Menedżer baterii wybierz ikonę ustawień w prawym górnym rogu i uaktywnij opcję Zamknij energochłonne aplikacje.

Plan zasilania

Na ekranie Menedżer baterii wybierz pozycję Plan zasilania. Do wyboru są następujące plany:

 • Normalny: Nieznacznie dostosuj wykorzystanie procesora i sieci, aby zwiększyć wydajność (zalecane przy grach i filmach).
 • Inteligentny: Automatycznie optymalizuj wykorzystanie procesora i sieci (zalecane w codziennym użytkowaniu).
 • Ultra-oszczędny: Zachowaj tylko podstawową obsługę połączeń głosowych i wiadomości tekstowych (zalecane przy niskim poziomie baterii). Ten plan ma szczególne znaczenie wtedy, gdy spodziewasz się ważnego telefonu, a bateria jest bliska wyczerpania.

Tryb oszczędzania energii ROG

Firma Huawei w Honorze 8 zaimplementowała autorskie rozwiązanie – tryb oszczędzania energii ROG. Zmniejsza on rozdzielczość ekranu, by przedłużyć żywotność baterii. Sprawdza się najlepiej podczas grania i oglądania filmów.

By włączyć tryb ROG, na ekranie Menedżer baterii wybierz pozycję Włączanie oszczędzania energii ROGi potwierdź poprzez Włącz. Rozdzielczość ekranu zostanie zmniejszona do 720×1280.

Wyłączanie zbędnych funkcji

Jeśli twój telefon jest bliski wyczerpania, a nie możesz go aktualnie podłączyć do ładowarki, warto zastosować się do poniższych wskazówek. Przedłużą one czas działania telefonu.

 • Przeciągając palcem z góry w dół ekranu otwórz panel powiadomień. Wybierz kartę Skróty i wyłącz niepotrzebne, a zużywające energię funkcje, jak Bluetooth, Wi-fi, transfer danych.
 • Będąc na ekranie głównym wybierz pozycję Ustawienia, a następnie Wyświetlacz. Wyłącz wygaszacz ekranu, wskaźnik powiadomień, a dodatkowo zmniejsz jasność ekranu i czas jego uśpienia.
 • Na ekranie Ustawienia wybierz Dźwięki i wyłącz opcję Wibruje przy dzwonieniu.

Dostępność w Polsce

Honor 8 to najnowszy flagowiec w ofercie Huawei. Urządzenie wyróżnia się podwójnym aparatem, ulepszonym czytnikiem linii papilarnych z funkcją Smart Key 2.0, oraz wydajnym procesorem Kirin 950. Całość zamknięta została w designerskiej szklanej obudowie składającej się z 15 warstw, które w unikalny sposób tworzą refleksy świetlne.

Smartfon na polskim rynku jest dostępny w cenie 1999 PLN. Dostępne kolory to: Midnight Black i Pearl White. Jesienią smartfon znajdzie się w ofercie salonów sprzedaży i u operatorów również w kolorze Sapphire Blue.

Źródło: Informacja prasowa.