Gembird: gdy dysk SSD to za mało

Ramka na dysk od Gembirda umożliwi łatwą wymianę napędu DVD na dysk HDD lub SDD. To idealne rozwiązanie dla użytkowników laptopów, którym zależy na powiększeniu przestrzeni dyskowej o dodatkowe gigabajty pamięci.
Pamięć SSD staje się powoli standardowym wyposażeniem laptopów. Technologia szybkiego dostępu do danych jest szczególnie przydatna dla graczy, ale każdy użytkownik komputera odczuje przyspieszenie jego działania. Nowa technologia jest stosunkowo droga, a dyski instalowane w laptopach mało pojemne. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana coraz rzadziej dziś używanego napędu DVD na dodatkową pamięć. Tu z pomocą przychodzi adapter dysku 2,5”.
Gembird MF-95-01 jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Korzystając z adaptera bez większego problemu można umieścić w laptopie jeszcze jeden dysk 2,5″, dzięki czemu otrzymujemy dodatkową przestrzeń na pliki. Uniwersalny rozmiar ramki umożliwia jej montaż w większości przenośnych komputerów w zatoce 5,25”. Dzięki niskiej wadze nie obciąży ona dodatkowo sprzętu. Ponadto do jej zainstalowania nie potrzeba żadnych dodatkowych sterowników.
Cenę produktu ustalono na kwotę 73 zł.

MF-95-01

Cechy urządzenia:
– Do instalacji dysku HDD lub SSD 2,5” zatoce 5,25″ w laptopie
– Do użytku z pojedynczym dyskiem 2.5” SATA 22 pin HDD lub SSD
– Niezależny od systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji sterownika

Dane techniczne:
– Obsługuje wszelkie 2,5” SATA do 9,5 mm wysokości
– Pasuje do zatoki 5,25″ slim SATA wewnątrz komputera
– Wymiary: 130 x 127 x 9,5 mm
– Waga netto: 81 g

Wymagania systemowe:
– Wolna zatoka SATA 5,25 w laptopie

Źródło: Informacja prasowa.