Fotele nowej generacji od QUERSUS

Firma QUERSUS – producent foteli komputerowo-biurowych – przedstawia serię foteli stworzonych z myślą o graczach i ich komforcie. Linie EVOS – E300 i GEOS – G700 to fotele nowej generacji o futurystycznym wyglądzie, zaprojektowane z wykorzystaniem autorskich rozwiązań firmy QUERSUS. Solidne mechanizmy regulacji oraz wypełnienie z wytrzymałej, zimnej pianki czynią je wygodnymi i bezpiecznymi dla użytkowników.

Fotele QUERSUS zostały zaprojektowane w Europie z wykorzystaniem opatentowanej przez polską firmę konstrukcji. Jej podstawę stanowi stelaż wzmocniony metalową płytą oraz siedzisko, w całości odlane z zimnej pianki. Jest to nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu powierzchnia fotela jest równa i mniej podatna na odkształcenia. Linie EVOS i GEOS to również nowoczesne wzornictwo. Proste linie, będące odejściem od znanych do tej pory okrągłych kształtów, nadają fotelom nieszablonowy wygląd przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii i wygody. Fotele obszyto odporną na ścieranie ekoskórą ze starannie wykończonymi szwami. Dodatkowo zakładana na oparcie miękka poduszka pod głowę wykonana została z pianki memory reagującej na ciepło i nacisk ciała.

QUERSUS to efekt naszej długoletniej pracy w branży foteli komputerowych i biurowych” – powiedział Miłosz Leśniak, współwłaściciel firmy. „Korzystając z naszych doświadczeń, przy projektowaniu linii EVOS oraz GEOS położyliśmy nacisk na wykorzystanie lepszych mechanizmów oraz materiałów od tych, które oferuje konkurencja. Osobiście kontrolowaliśmy każdy etap produkcji, starając się sprostać wymaganiom najbardziej wymagających graczy. Dzięki temu obie serie to zupełnie nowa generacja foteli – wytrzymalszych i bezpieczniejszych dla kręgosłupa” – dodał Miłosz Leśniak.

Wygoda i bezpieczeństwo

W konstrukcji foteli polskiej firmy wykorzystano zaawansowane mechanizmy, które umożliwiają dostosowanie poszczególnych elementów do wymagań użytkowników. Podłokietniki 4D posiadają cztery kierunki zmiany ustawienia, tak aby zminimalizować obciążenie barków i kręgosłupa. Montowany pod fotelem mechanizm synchro pozwala na płynne i proporcjonalne odchylenie oparcia wraz z przechyleniem siedziska. Możliwa jest również regulacja oparcia na wysokości odcinka lędźwiowego. Fotele QUERSUS są proste i wygodne w montażu. Siedzisko z oparciem łączy tylko jeden element wykonany z solidnej, wzmocnionej stali. Dodatkowo fotele polskiej firmy zostały odpowiednio wyważone, tak aby możliwe było swobodne odchylenie oparcia bez obawy o utratę równowagi.

porownanie

Linia EVOS

Linia EVOS została stworzona dla graczy poszukujących fotela komputerowego wykonanego z wysokiej jakości materiałów. Model E300 jest dedykowany użytkownikom mierzącym do 180 cm wzrostu. Wysokie oparcie i krótkie siedzisko wraz z wieloma możliwościami regulacji zapewnia komfort nawet podczas długich godzin grania. Fotel ma ergonomiczny kształt dzięki lekko wyprofilowanym bokom, a geometryczne przeszycia i ozdobne wycięcia nadają mu futurystycznego wyglądu.

Linia GEOS

Linia GEOS to komfortowe i solidne fotele dostosowane do wielogodzinnego korzystania z komputera. Model G700 został stworzony z myślą o wyższych użytkownikach, powyżej 175 cm wzrostu. Fotel jest masywny, z głębszym siedziskiem. Mocno profilowane boki dopasowują się do sylwetki, sprzyjając zachowaniu prawidłowej pozycji. Całość dopełnia prosta, elegancka forma.

MyQUERSUS

Obie linie oferują szeroki wybór kolorystyki bocznych wstawek – od klasycznej czerni po jaskrawą żółć lub czerwień. Dla bardziej wymagających użytkowników dostępna jest także możliwość personalizacji zagłówka – MyQUERSUS. Samodzielnie zaprojektowane hasło lub prosta grafika są naszywane na poduszkę przy pomocy haftu komputerowego. Dla fanów e-sportu dostępna jest edycja specjalna z logo drużyny e-sportowej Fnatic.

Cena i dostępność

Fotele z serii GEOS – G700 są już dostępne na stronie quersus.com w cenie detalicznej wynoszącej 1599 zł. Fotel E300 z serii EVOS będzie dostępny na stronie producenta w listopadzie w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 1299 zł. Więcej informacji na stronie quersus.com oraz na Facebooku.

Źródło: informacja prasowa.