E500 MAGNETIC – pierwsza nawigacja NAVITEL z uchwytem magnetycznym

Firma NAVITEL® zaprezentowała nową nawigację samochodową w swoim portfolio produktowym.Do urządzeń z serii „E” dołączył model E500 MAGNETIC, w którym zastosowano mocowanie magnetyczne z wbudowanym zasilaniem.W nawigacji zainstalowano również mapy 47 krajów europejskich działające offline z dożywotnią, darmową aktualizacją do czterech razy w roku.

NAVITEL E500 MAGNETIC wyposażony jest w 5-calowydotykowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 800×480.Stabilny uchwyt mocujący do szyby umożliwia łatwe i precyzyjne ustawienie sprzętu według upodobań kierowcy. Po zamontowaniu, nawigacja nawiązuje połączenie z satelitami i, gdy ustali aktualne położenie użytkownika, uruchomi mapy.Sercem urządzenia jest procesor Cortex-A7 o częstotliwości taktowania 800 MHz. Nawigacja pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE 6.0. Producent do dyspozycji użytkownika przeznaczył 8GB pamięci wewnętrznej oraz slot na karty microSD do 32 GB, który umożliwia instalację dodatkowych map lub przechowywanie plików multimedialnych.

E500magnetic_3

– Wprowadzenie modelu E500 MAGNETIC to rozpoczęcie nowej kategorii urządzeń PND w naszej ofercie,dzięki której ożywimy jeszcze bardziej rynek nawigacji w Europie. Zastosowanie uchwytu magnetycznego zwiększa wygodę kierowców korzystających z rozwiązań nawigacyjnych. Stabilna konstrukcja i prosty sposób demontażu urządzenia sprawią, że każda planowana podróż będzie przyjemnością. Dla firmy NAVITEL komfort użytkownika jest najważniejszy. Warto pamiętać, żeklienci nie ponoszą żadnych opłat za aktualizację naszych map przez długie lata – mówi Tobiasz Jankowski,CEO NAVITEL® EUROPE.

Użytkownik może przeprowadzić aktualizację urządzenia bądź dokonać zakupu dodatkowych pakietów map za pośrednictwem programu Navitel Navigator Update Center. Każda z nich obejmuje szczegółową infrastrukturę adresową i drogową.System nawigacyjny Navitel Navigator, zainstalowany w E500 MAGNETIC zawiera udogodnienia takie jak asystent pasa ruchu, wybór tras, FM transmiter,rozbudowaną bazę fotoradarów oraz punkty użyteczności publicznej. W zestawie z urządzeniem znajduje się uchwyt samochodowy, ładowarka samochodowa 12 V, kabel mini-USB, dedykowany pokrowiec, rysik, karta gwarancyjna i instrukcja obsługi.

NAVITEL E500 MAGNETIC pojawi się w regularnej sprzedaży w drugiej połowie lutego. Sugerowana cena urządzenia – 349 złotych.

Źródło: informacja prasowa.