Doświadcz prawdziwego realizmu muzyki dzięki Super X-Fi

Wyobraź sobie, że możesz doświadczyć wrażeń słuchowych, które oferują wielogłośnikowe zestawy wysokiej klasy na swoich słuchawkach. Dźwięk z wysokim realizmem, szczegółowością, oryginalną głębią, znany tylko ze sprzętu, który jest wyposażeniem profesjonalnego studia także w Twoim domu. To staje się możliwe, dzięki Super X-Fi, specjalnemu wzmacniaczowi, który był nagradzany przez wielu dziennikarzy i ekspertów dźwięku podczas targów CES.

Dźwięk w trybie holograficznym
Za sprawą odwzorowania kształtu głowy, dźwięk dzięki technologii Super X-Fi jest odbierany tak, aby pochodził z zewnątrz słuchawek. To tak, jakbyśmy słuchali muzyki przestrzennej, która nas otacza. Słuchawki “znikają”, a prezentowana technologia sprawia, że dźwięk otacza nas z każdej strony.

Dźwięk z zestawu słuchawkowego oszukiwał nas przez cały czas? Zdecydowana większość tworzonych dziś ścieżek audio przeznaczona jest dla głośników zewnętrznych. Jako użytkownicy słuchawek słuchamy takich utworów, a więc dźwięk jest przekazywany bezpośrednio do naszych uszu, tworząc klaustrofobiczną scenę dźwiękową. Oznacza to, że dźwięk wydaje się nienaturalnie uwięziony w naszych głowach. Akustycznie tak to nie powinno wyglądać. Czas na zmianę.

Super X-Fi pozwala doświadczyć innej jakości dźwięku
W rzeczywistości dźwięk jest przestrzenny, relaksujący i z tak zwaną głębią. Każdy postrzega dźwięk inaczej, w oparciu o swoje indywidualne, unikalne struktury twarzy i kształty ucha. Aby uzyskać naturalne wrażenia dźwiękowe, które są naprawdę dostosowane do indywidualności, dźwięk musi być wytwarzany w słuchawkach w oparciu o to, jak postrzegasz dźwięk w prawdziwym życiu. Super X-Fi został zaprojektowany tak, aby odwrócić efekt klaustrofobiczny, odsyłając źródło dźwięku na zewnątrz. Efektem docelowym jest naturalne brzmienie, takie jak w prawdziwym świecie.

Super X-Fi wykorzystuje skomplikowane algorytmy i intensywne obliczeniowo techniki do dopasowywania dźwięku do każdej osoby indywidualnie, dzięki zaawansowanemu procesowi Head and Ear-Mapping. W tym celu wystarczy zrobić trzy zdjęcia twarzy i uszu za pomocą telefonu. Parametry antropometryczne są wydobywane z cech głowy z wysoką precyzją, z wykorzystaniem wykrywania i analizy obrazu w czasie rzeczywistym. Procesor sztucznej inteligencji (AI) następnie wykorzystuje te parametry wraz z dynamiką docelowych słuchawek i syntetyzuje je za pomocą wielowymiarowej mapy pożądanej akustyki pomieszczenia. Następnie Super X-Fi odtwarza naturalną, ekspansywną scenę dźwiękową dla słuchawek, aby zapewnić magiczne wrażenia odsłuchowe wykonane indywidualnie dla niepowtarzalnej budowy ciała każdej osoby.

X-Fi 1

To może być większą rewolucją niż zastąpienie czarno-białej telewizji przez kolorową, którą znamy do dziś.

Certyfikowane słuchawki, aplikacja SXFI
Chociaż możesz używać każdego modelu słuchawek, zalecamy korzystanie z tych, które zostały certyfikowane do użytku z Super X-Fi, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia. Technologia Super X-Fi z certyfikowanymi słuchawkami zapewnia kompensację zmian w jakości dźwięku. Dzięki czemu dociera on do Twoich uszu zgodnie z zamierzeniami. Mowa między innymi o modelu Creative SXFI AIR.

SXFI to bezpłatna aplikacja, która pozwala spersonalizować Twój profil Super X-Fi. Ta personalizacja musi być wykonana tylko raz, we wszystkich urządzeniach Super X-Fi. Pozwala także na próbowanie Super X-Fi, odtwarzając utwory, które znajdują się lokalnie na twoich urządzeniach. SXFI dostępny jest na smartfony z Androidem, a także iOS.

Podłącz do PC, Mac aby uzyskać krystalicznie czysty dźwięk
SXFI AMP łączy się z urządzeniami poprzez USB Type-C. Możesz także używać odpowiednich konwerterów, aby podłączyć inne typy portów. Dzięki połączeniu USB z komputerem PC lub Mac, SXFI AMP pozwala na obsługę kinowej jakości dźwięku 5.1 i 7.1 podczas oglądania filmów czy grania w gry. Wbudowany układ SXFI przetwarza dźwięk cyfrowy zgodnie z profilem Super X-F.
SXFI AMP obsługuje słuchawki o wysokiej impedancji do 600 Ω, a więc nawet studyjne. Wykorzystuje 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy AKD o dokładności 128 dB. Zapewnia to maksymalną wierność dźwięku i nieskazitelną jakość, dając do 120 dB SNR i 0,0003% THD – z łatwością pokonując jedne z najdroższych wzmacniaczy słuchawkowych dostępnych obecnie na rynku.

Dostępność i cena
Sprzęt jest wyceniony na 149,99 USD można go kupić poprzez stronę www.sxfi.com
SXFI AMP jest obecnie sprzedawany w Singapurze. Dostawa na cały świat ma się rozpocząć w listopadzie 2018. Już 30 minut po uruchomieniu sprzedaży zamówiono 600 szt. tych urządzeń, to wyjątkowy wynik.

Specyfikacja techniczna
● Obudowa: wykonana z aluminium
● Wymiary: 9,7 x 17,5 x 67 mm
● Waga: 15 g
● Złącze: USB Typu C, jack 3,5 mm
● DAC: AKM AK4377 (32-bit, 192 dB)
● Format: kanały 2,0 / 5.1 / 7.1, 24-bit / 96KHz
● SNR: do 120 dB
● THD + N: do -110 dB (0,0003%)
● IMD: <0,0022%
● Wzmocnienie: wzmocnienie 3X
● Maksymalna moc: (16 omów) 425 mW, (32 omy) 370 mW, (300 omów) 51 mW, (600 omów) 26mW

Źródło: informacja prasowa.