Creative Zen Air PRO i Creative Zen Air PLUS – cud technologii audio!?

Firma Creative Technology ogłosiła premierę modeli Creative Zen Air Pro i Creative Zen Air Plus, najnowszych produktów z rodziny Creative Zen Air. Te najnowsze słuchawki douszne, zaprojektowane zostały z myślą by pomóc w codziennych obowiązkach i jednocześnie cieszyć bardzo dobrą jakością dźwięku. Wyposażone w LE Audio z kodekiem LC3, dynamiczne przetworniki 10 mm, hybrydową aktywną redukcję szumów (ANC) z trybem otoczenia, Bluetooth 5.3 a także wydłużony czas pracy baterii i ładowaniem bezprzewodowym zgodnym z QI, to zestawy słuchawkowe, które mogą podbić rynek audio. Na dzień dzisiejszy słuchawki od Creative z technologią LE Audio stanowią wyzwanie dla modeli bezprzewodowych zestawów słuchawkowych obecnie dostępnych na rynku.

Przyszłość dźwięku bezprzewodowego

Torując drogę dla przyszłości bezprzewodowego dźwięku i jednocześnie poszerzając ekosystem słuchawek bezprzewodowych, modele Creative Zen Air Pro i Creative Zen Air Plus oferują najnowszą technologię Bluetooth LE Audio. Zastosowanie technologii LE Audio umożliwi użytkownikom korzystanie z najwyższej jakości bezprzewodowego dźwięku przy znacznie niższych przepływnościach i zużyciu energii. Poza tym LE Audio obsługuje także transmisję wielokierunkową, umożliwiając użytkownikom płynne udostępnianie dźwięku nieograniczonej liczbie kompatybilnych urządzeń, zapewniając lepsze połączenie zestawów słuchawkowych podczas idealnego wieczoru filmowego z rodziną i przyjaciółmi.

Creative Zen Air Pro obsługuje zarówno Bluetooth LE Audio z trybem Ultra-Low Latency (ULL), jak i klasyczny Bluetooth. Słuchawki będą próbowały sparować się w trybie ULL, gdy w pobliżu będzie kompatybilne urządzenie. Tryb Unicast (LC3) umożliwia bezprzewodowe połączenie z kompatybilnym odbiornikiem audio Bluetooth LE, aby cieszyć się strumieniowaniem dźwięku w wysokiej rozdzielczości na zasadzie „jeden do jednego”. Tryb Broadcast (LC3) umożliwia dołączanie do strumieni transmisji podczas korzystania ze słuchawek. Tryb transmisji można włączyć lub wyłączyć, dostosowując funkcje przycisków na słuchawkach za pomocą aplikacji Creative. Należy pamiętać, że strumień transmisji jest niezaszyfrowany i każde obsługiwane urządzenie może dołączyć do strumienia, jeśli znajduje się w jego zasięgu.  Tryb Ultra-Low Latency (LC3+) pozwala cieszyć się płynnym, pozbawionym opóźnień i spójnym oglądaniem. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku multimediów wrażliwych na czas, takich jak filmy i gry

Hybrydowa aktywna redukcja szumów ANC

Stwórz swoją strefę otoczenia gdziekolwiek jesteś dzięki technologii Hybrid ANC. Dzięki mikrofonom ze sprzężeniem do przodu i sprzężeniem zwrotnym zintegrowanym w każdej słuchawce, słuchawki są w stanie wytłumić do 95% hałasu otoczenia. Zewnętrzny mikrofon ma za zadanie wykrywanie niechcianego hałasu w otoczeniu, następnie technologia ANC wysyła sygnał zwrotny do słuchawek eliminując zewnętrzne zakłócenia. Mikrofon ze sprzężeniem zwrotnym umieszczony po wewnętrznej stronie każdego nausznika, ma za zadanie monitorowanie tego, co już dociera do słuchu użytkownika, dzięki czemu ANC może dodatkowo reagować i korygować niechciane sygnały.

Tryb otocznia

Jeżeli chcemy czuć się komfortowo w każdej sytuacji i wszystko słyszeć dookoła nas, to wystarczy, że włączymy wspomniany tryb, który aktywuje Tryb Ambient, dzięki czemu będziemy dobrze słyszeć otoczenie, na przykład podczas nasłuchiwania komunikatów na dworcu, zamawiania w kawiarni lub po prostu dbania o bezpieczeństwo użytkowników na ruchliwych ulicach.

Wydajność w małym urządzeniu

Creative Zen Air PRO i PLUS są wyposażone w specjalnie dostrojone dynamiczne 10-milimetrowe przetworniki neodymowe, które zapewniają mocny, szczegółowy dźwięk z ciepłym, głębokim basem, wyraźną średnicą i czystymi wysokimi tonami, dzięki czemu użytkownicy będą cieszyć się doskonałą jakością dźwięku.

Zaprojektowane dla osób w ruchu

Creative Zen Air Plus posiada stopień ochrony IPX4, który umożliwia używanie słuchawek w ograniczonym zakresie wytrzymałości wodoodpornej, podczas gdy Creative Zen Air Pro zapewniają wyższą odporność na zachlapania dzięki stopniowi IPX5. Dzięki wydłużonej żywotności baterii model Creative Zen Air Pro może poszczycić się imponującym łącznym czasem odtwarzania wynoszącym do 33 godzin, tuż za nim plasuje się model Creative Zen Air Plus, który zapewnia łączny czas odtwarzania do 32 godzin.

Usłysz wszystko w czasie rzeczywistym

Chociaż oba modele mają wspólne funkcje, to Creative Zen Air Pro wyróżnia się trybem bardzo niskiego opóźnienia. Tryb ten, aktywujemy za pomocą aplikacji Creative, ma za zadanie płynnie zsynchronizować np. dźwięk i obraz, znacznie zmniejszając opóźnienia dźwięku poniżej ~20 ms, jednocześnie poprawiając wrażenia z filmów, gier i muzyki.

Dla jakości połączeń

Zestawy słuchawkowe wyposażone są łącznie w sześć mikrofonów, cztery do wykrywania i filtrowania szumów tła z włączoną funkcją ANC i dwa do zapewnienia wyraźnej komunikacji. I tutaj znajdujemy kolejną istotną wyróżniającą cechę modelu Creative Zen Air Pro, którą jest konfiguracja mikrofonów. W wersji PRO została dodatkowo zintegrowana zaawansowana technologia redukcji szumów Deep Neural Network (DNN), która oparta jest na sztucznej inteligencji i ma za zadanie poprawić jakość połączeń, eliminując niechciane szumy tła w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony zestaw Creative Zen Air Plus jest wyposażony w sześć mikrofonów (po trzy z każdej strony) z technologią ENC, która analizuje i eliminuje niepożądane szumy tła, zapewniając wyraźniejsze wrażenia podczas połączeń głosowych.

Krótko mówiąc, słuchawki Creative Zen Air Pro i Creative Zen Air Plus zapewniają poprawę jakości dźwięku w codziennym otoczeniu dźwiękowym użytkowników. Zintegrowane mikrofony analizują i odfiltrowują niepożądane szumy tła, zapewniając krystalicznie czysty głos i lepszą jakość rozmów niezależnie od otoczenia.

Z asystentem lub przy pomocy dotyku

Oba modele współpracują z popularnymi asystentami głosowymi innych firm, takimi jak Siri i Google Assistant, oferując sterowanie bez użycia rąk i dodatkową wygodę użytkowania. Sterowanie dotykowe na słuchawkach jest wyjątkowo intuicyjne. Za pomocą kilku dotknięć można sterować i zarządzać głośnością, odtwarzaniem muzyki i aktywować asystenta głosowego Siri lub Google Assistant.

Oprogramowanie

Zestawy słuchawkowe współpracują z dedykowana aplikacją od Creative, w której możemy skorzystać z gotowych presetów dla dźwięku lub go ustawić za pomocą equalizera. W „apce” dodatkowo możemy włączyć lub wyłączyć „Tryb Otoczenia”, ustawić pod siebie dotykowe przyciski lub sprawdzić stan naładowania każdej słuchawki z osobna.

Ceny i dostępność

Creative Zen Air Plus kosztuje w promocji 219,00 PLN i jest dostępny na stronie Creative.com.

Więcej informacji można znaleźć na stronie creative.com/ZenAirPlus

Creative Zen Air Pro kosztuje w promocji 259,00 PLN i jest dostępny na stronie Creative.com.

Więcej informacji można znaleźć na stronie creative.com/ZenAirPro

źródło: informacje prasowe