Creative świętuje 30 lat kart dźwiękowych z najnowszymi modelami AE-5 na Gamescom 2017

KOLONIA, Niemcy – 17 sierpnia 2017 r. – Creative Technology Ltd ogłosiła dziś, że będzie świętować 30-lecie udźwiękawiania komputerów PC na słynnych niemieckich targach gier, Gamescom 2017. Creative od lat znany jest z tego, że dźwięk w grach PC odbywa się dzięki kartom Sound Blaster®. Właśnie wprowadzeniem kolejnej rewolucji multimedialnej z kartami, firma Creative zaprezentuje się na Gamescom. Po raz pierwszy w Europie pokaże nową kartę dźwiękową następnej generacji: Sound BlasterX AE-5.

Sound BlasterX AE-5: nowa era w grach komputerowych

Ta karta dźwiękowa posiada najlepszy na świecie wzmacniacz słuchawkowy dla komputerów PC. Sound BlasterX AE-5 zapewnia najwyższą jakość dźwięku dzięki wysokiej mocy oddzielnemu wzmacniaczowi słuchawkowemu Xamp – zasilającemu oddzielnie każdy kanał dając 122dB 32-bit/384kHz ESS Sabre™DAC, zbudowanemu na audiofilskiej jakości kompaktowych komponentach z zastosowaniem własnych technologii poprawy dźwięku Sound Blaster.

AE-5 to również pierwsza na świecie karta dźwiękowa ze zintegrowanym kontrolerem RGB, zasilana przez Aurora Reactive Lighting, która pozwala użytkownikom na personalizację platformy wyposażonej w 16,8 miliona kolorów. Dodatkowo z możliwością przymocowania do czterech pasków świetlnych o długości 30 cm każdy, aby poprawić wygląd jednostki centralnej gracza. Niestandardowa płyta PCB daje również świecące efekty przez trzy strony karty lampy RGB, w tym logo na obudowie AE-5. Tył karty zawiera białe wzory geometryczne, które odzwierciedlają światła, wyróżniające charakter AE-5

Sound BlasterX AE-5 ze zintegrowanym kontrolerem RGB Powers Up LED Strips

Dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu dźwięku w celu lepszego urzeczywistnienia imponującego dźwięku przestrzennego 7.1, AE-5 obsługuje także zupełnie nowy Radar Scout, technologię audio do gier, która łączy urządzenia PC i urządzenia przenośne, a także wprowadza na nowe komputery i laptopy gry i rozrywkę akustycznie zaawansowane. Gracze mogą teraz nie tylko cieszyć się niesamowitym dźwiękiem, ale także będą mogli zobaczyć umiejscowienie źródeł dźwięku na swoich inteligentnych urządzeniach.

Radar zwiadowczy pozwala graczom zobaczyć kierunek swoich wrogów na swoim inteligentnym urządzeniu

30 lat karty dźwiękowej: świętuj z nami

Creative uczci 30-lecie karty dźwiękowej w kabinie Sound BlasterX (Box 20) w hali 5.1. Goście mogą spodziewać się wspaniałych wydarzeń na scenie i ekscytujących pokazach pod hasłem „magicznego” numeru 30. Gospodarzem i mistrzem ceremonii będzie Frank Schilde (w programie między innymi):

  • Interaktywne przedstawienia sceniczne, prezentacje produktów i wiele innych atrakcji
  • Wywiady z najlepszymi europejskimi graczami e-sportu z zespołu FIFA Epsilon eSports oraz z zespołem Hearthstone firmy CompLexity Gaming
  • Urodziny freebies
  • Konkursy z nagrodami

Strefy gier BlasterX

Odwiedzający stoisko Sound BlasterX otrzymają również okazję do zapoznania się z Sound BlasterX Katana – pierwszym na świecie systemem audio, współpracującym z grami oraz zestawów słuchawkowych Sound BlasterX i wysokowydajnych platform do gier w strefach gier BlasterX. Wiodące europejskie i amerykańskie drużyny e-sportowe, epsilon eSports i compLexity Gaming również będą tam grać z uczestnikami w popularne „strzelanki”.

Product-AE5_White_L_angle

Strefy gier, wspólnie sponsorowane przez wiodącego producenta monitorów gier, AOC International, producenta sprzętu do gier, Scuf Gaming®, sprzedawcy sprzętu komputerowego z siedzibą w Niemczech, Caseking.de. Gamewarez i Creative, będą również oferować wysokiej jakości krzesła klasy premium noblechairs dla graczy zainspirowane luksusowymi wnętrzami samochodów sportowych – wszystkie zaprojektowane w Niemczech.

Stoisko BlasterX zostanie podzielone na trzy ekscytujące strefy dla uczestników, którzy doświadczą pełnego wachlarza gier i rozrywki: „Strefy PC Gaming”, które zawierają najnowsze gry, Gaming Zone, gdzie gracze mogą Cieszyć się najnowszymi PS4 ™ FIFA 17 i strefą Sound BlasterX Katana z dedykowanym pomieszczeniem dźwiękowym.

Pełna seria Sound BlasterX zostanie pokazana na Gamescom 2017, w Kolonii, w Niemczech, w hali 5.1, na stoisku 20. Aby dowiedzieć się więcej o Sound BlasterX na Gamescom 2017 i seriach Sound BlasterX, przejdź do witryny Creative.com.

Źródło: informacja prasowa.