Creative Live! Cam IP SmartHD – komunikator i monitoring do szerokich zastosowań zdobywa rynek

Wiele osób zastanawia się co się dzieje w domu, w biurze, w magazynie, gdy natrafia na dziwne, niepokojące ślady różnych wydarzeń, a wyobraźnia nie wystarcza oby je zrozumieć. Czasem jest już za późno jakąś reakcję. Creative Live! Cam IP SmartHD. to produkt coraz bardziej doceniany wśród użytkowników mobilnych urządzeń.

Zastosowań dla kamerki Live! Cam IP SmartHD jest bardzo wiele:
1) Możemy kontrolować zachowanie naszych zwierzaków pozostawionych samotnie w domu, słysząc i widząc co robią możemy w razie potrzeby przemówić do nich ze swojego smartfonu, , aby przywołać je do porządku, poprzez wbudowany w kamerze głośnik.
2) Zostawiając dziecko pod opieką niani sprawdzać co się dzieje i nagrywać przebieg na karcie microSD, to samo dotyczy obserwacji magazynów, sklepów itp.
3) Śledzić możemy kilka miejsc jednocześnie i nagrywać oraz oglądać obraz, wtedy gdy występuje jakiś ruch.

Urządzenie konfiguruje się w trzech prostych krokach przy użyciu bezpłatnych aplikacji Live! Cam dla iOS oraz Androida. Kamerę należy podłączyć do źródła zasilania w miejscu jej usytuowania i zainstalować mobilną aplikację Live! Cam na smartfonie, tablecie lub komputerze. Następnie zeskanować unikalny kod QR, umieszczony na spodzie urządzenia oraz dodać do konta. Po przeprowadzeniu operacji użytkownicy mogą kontrolować kamerę, prowadzić rozmowy oraz nagrywać obraz wideo i zdjęcia.

Monitoring na żywo 24/7
Live! Cam IP SmartHD, łącząc się z siecią Wi-Fi, pozwala użytkownikom śledzić to co się dzieje wokół domu w dowolnym momencie, tak jak gdyby tam właśnie przebywali. Kamera udostępnia na żywo obraz wysokiej rozdzielczości i przesyła go do urządzeń z systemem operacyjnym iOS lub Android.
Alarmy o ruchu i dźwięku
Inteligentna kamera Live! Cam IP SmartHD potrafi wykrywać ruch i dźwięki oraz natychmiast wysyłać alarmy do użytkowników smartfonów oraz tabletów. Ponadto obsługuje automatyczne nagrywanie i regulację czułości, stąd użytkownicy nie pominą nawet najdrobniejszych ruchów czy cichych dźwięków.

Posiada magnetyczną podstawę, dzięki której istnieje kilka wariantów jej umieszczenia. Na metalowych powierzchniach można ustawić ją nawet do góry nogami i będzie to bardzo proste, bowiem waży jedynie 94 gramy.

Klarowny nocny obraz
Live! Cam IP SmartHD posiada diody podczerwieni, które automatycznie włączają się w warunkach słabego oświetlenia, umożliwiając użytkownikom wyraźną obserwację nawet ciemnego pokoju.

fb_ip-cams

Nagrywanie obrazu wideo
Kamera jest wyposażona w slot microSD, co pozwala nagrywać obraz i dźwięk na karcie microSD. Użytkownicy mogą zaprogramować nagrywanie ciągłe lub inteligentne, nagranie uruchamia się, kiedy kamera wykryje ruch lub dźwięk. Po zapełnieniu pamięci, kamera automatycznie nadpisuje najstarsze nagarnia, kontynuując nagrywania.

Dwukierunkowy dźwięk
Wbudowany mikrofon oraz głośnik pozwalają na dwukierunkową komunikację głosową podczas łączenie ze smartfonem, tabletem lub komputerem. Użytkownicy terminali mogą rozmawiać z członkami rodziny, niezależnie od tego gdzie się w danej chwili znajdują.

Zdalne przeglądanie materiałów zapisanych na karcie MicroSD
Poprzez aplikację Live! Cam app, użytkownicy mogą zdalnie przeglądać alerty oraz historię nagrań wideo na karcie microSD umieszczonej w kamerze.

Cztery kamery na jednym ekranie
Mobilna aplikacja The Live! Cam pozwala użytkownikom podłączyć i przeglądać jednocześnie obraz nawet z czterech kamer, umieszczonych w różnych lokalizacjach.

Szeroki kąt widzenia i wysoka rozdzielczość obrazu
1280×720 HD CMOS sensor z kątem widzenia 110 stopni, zapewnia doskonałą widoczność w rozdzielczości 720p. Użytkownicy mogą nawet powiększać obraz na swoich smartfonach czy tabletach, aby dostrzec jeszcze więcej szczegółów.

Bezpieczne przechowywanie w chmurze
Użytkownicy kamery mają możliwość skorzystania z opcji przechowywania nagrań w publicznej chmurze, płacąc za usługę 6,99 euro za miesiąc. W zamian mogą rejestrować obraz przez całą dobę w ciągu 10 dni, a kopie zapasowe filmów są automatycznie zapisywane w chmurze, zatem nic nie umknie uwadze. Użytkownicy mają dostęp do zasobów z dowolnego terminala i miejsca z dostępem do Internetu. Co więcej, mogą w bezpieczny sposób współdzielić materiał. Usługodawca oferuje 30 dniowy okres próbny.

Cena i dostępność:
Creative Live! Cam IP SmartHD kosztuje 299 PLN. Kamera dostępna jest w kolorach białym i czarnym. Więcej informacji o Creative Live! Cam IP SmartHD można znaleźć na stronie www.creative.com.

Źródło: informacja prasowa.