Creative Labs i xMEMS Labs partnerami technologicznymi w celu wyprodukowania dousznych słuchawek TWS o wyjątkowej jakości dźwięku

Firma Creative Technology informuje o strategicznym partnerstwie z xMEMS Labs. Nowa współpraca pomiędzy Creative Technology i xMEMS Labs zaowocuje stworzeniem nowych wkładek dousznych oferujących lepszy dźwięk dzięki integracji najnowocześniejszej technologii przetworników półprzewodnikowych MEMS firmy xMEMS w połączeniu z konstrukcją słuchawek dousznych Creative True Wireless Stereo (TWS). xMEMS Labs są pionierami w dziedzinie mikronowego procesu miniaturyzacji półprzewodnikowej. Wprowadzają nową erę doskonałości dźwięku dla użytkowników na całym świecie poprzez zastosowanie najnowocześniejszej technologii mikroelektromechanicznej xMEMS

Technologia xMEMS jest przełomem w branży audio, która ma za zadanie zapewnić bardzo dobrą jakość dźwięku i zrównoważoną wydajność urządzeń audio. Obecnie tradycyjne urządzenia audio używają wiekowych, wieloskładnikowych głośników z cewką drgającą, które powodują dużą zmienność, zniekształceń lub utratę odwzorowania dźwięku.

Dzięki niewielkiemu, ale technologicznie innowacyjnemu produktowi od xMEMS, słuchawki douszne TWS firmy Creative zyskają jeszcze bardziej przejrzysty i czysty dźwięk, który odtworzy każdy niuans muzyki i treści audio z precyzyjną dokładnością. Użytkownicy będą mogli cieszyć się wciągającym i realistycznym dźwiękiem, niezależnie od tego, czy będą słuchać ulubionych piosenek, oglądać filmy, czy będą brać udział w połączeniach konferencyjnych.

Półprzewodnikowe, przetworniki krzemowe oparte na technologii MEMS charakteryzują się wyjątkową spójnością fazową +/-1° (7 razy lepszą niż konwencjonalne przetworniki), która oferuje lepszą jakość dźwięku przestrzennego z jego szczegółowością i dokładną separacją. Dzięki integracji miniaturowych przetworników xMEMS użytkownicy mogą oczekiwać lżejszych, bardziej eleganckich i ergonomicznych wkładek dousznych Creative TWS.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Creative, aby zrewolucjonizować zestawy słuchawkowe tupu TWS. Dzięki integracji naszych zaawansowanych półprzewodnikowych głośników MEMS z produktami TWS firmy Creative jesteśmy przekonani, że użytkownicy będą cieszyć się niespotykanym dotąd poziomem jakości dźwięku i wydajności. Wspólnie dążymy do ponownego zdefiniowania sposobu, w jaki ludzie słuchają muzyki, komunikują się i zanurzają w świecie treści dźwiękowych” — powiedział Joseph Jiang, dyrektor generalny i współzałożyciel xMEMS Labs.

„Jako firma audio, której celem jest dostarczanie najwyższej jakości dźwięku, firma Creative jest podekscytowana współpracą z xMEMS Labs w celu zintegrowania ich innowacyjnej technologii MEMS z naszymi produktami TWS. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że nasze produkty TWS wyróżnią się na rynku, zapewniając naszym użytkownikom wyjątkową jakość dźwięku, komfort i styl.” — powiedział Song Siow Hui, dyrektor generalny firmy Creative.

Partnerstwo pomiędzy Creative i xMEMS Labs stanowi ważny kamień milowy w branży audio, podnosząc poprzeczkę dla prawdziwie bezprzewodowych stereofonicznych urządzeń audio. Oczekuje się, że pierwsza seria produktów Creative TWS opartych na technologii xMEMS trafi na rynek jeszcze w tym roku, oferując przełomowe wrażenia dźwiękowe zarówno dla entuzjastów audio, jak i zwykłych użytkowników.

źródło: informacje prasowe