Creative Creative Sound BlasterX G1 – ulepszona wersja, z obniżoną ceną profesjonalnej karty dźwiękowej dla graczy w standardzie 7.1

Sound BlasterX G1 Niewielkich rozmiarów karta dźwiękowa Sound BlasterX G1 z obsługą plug-and-play zapewnia przestrzenny, krystalicznie czysty dźwięk w jakości HD i standardzie 7.1, którym możesz cieszyć się w grach na komputerze PC i Macintosh oraz konsoli PS4.

Karty dźwiękowe są istotnym elementem rozgrywek, dotychczas jako komponent budowy wewnętrznej komputera dobierane zgodnie z potrzebami gracza. W erze kart zintegrowanych z płytą lub wbudowanych bez możliwości wymiany trzeba sobie radzić inaczej. Pierwszym krokiem w doświadczaniu zalet karty dźwiękowej dla graczy jest podstawowy model Creative Sound BlasterX G1.

„Namówiliśmy centralę Creative aby opracowano nowszą wersję karty BlasterX G1 w cenie o połowie niższej od dotychczasowej, po to aby zachęcić polskich graczy do korzystania z kart dźwiękowych, żeby doceniali ich zalety i chcieli eksperymentować z wyższymi modelami. Nowe, dopracowane wersje kart wprowadzimy przed wakacjami w cenie 99 zł zamiast 199 zł” powiedział Rafał Herman dyrektor Creative na Polskę.

Daj się pochłonąć rozgrywce
Karta dźwiękowa Sound BlasterX G1 obsługuje wejściowe sygnały audio w standardzie 7.1, co pozwala uzyskać realistyczną wirtualizację dźwięku w grach — dokładność i pozycjonowanie dźwięku w słuchawkach są doskonałe.

Wzmocnij dźwięk
Żadnych kompromisów — nie musisz korzystać ze słuchawek niskiej jakości. Karta dźwiękowa Sound BlasterX G1 obsługuje słuchawki o impedancji do 300 Ω, więc możesz używać słuchawek wyższej klasy, a dźwięk w grach zawsze będzie doskonały.

BlasterX Acoustic Engine Pro dla PC
Karta Sound BlasterX G1 współpracuje z oferującym szerokie możliwości konfiguracji, wszechstronnym oprogramowaniem BlasterX Acoustic Engine Pro, które czerpie z naszego bogatego doświadczenia w tworzeniu najlepszych w swojej klasie algorytmów dźwięku. Dzięki BlasterX Acoustic Engine możesz dostosować profil dźwiękowy do typu rozgrywki. Dostępne dla systemu Windows® oprogramowanie BlasterX Acoustic Engine Pro oferuje niespotykane wcześniej możliwości kontroli nad wrażeniami słuchowymi z realizmem dźwięku i bezprecedensowymi efektami dźwiękowymi, które inteligentnie wyciszają nieistotne dźwięki i udoskonalają jakość rozgrywki. Od świstu pocisków przelatujących obok Twojej głowy w ulubionej grze FPS po przerażający ryk trolla w grze przygodowej — nasze zaawansowane efekty dźwiękowe sprawią, że rozgrywka będzie bardziej realistyczna.

Tryb X-Plus Mode
Tryb X-Plus w połączeniu z kartą dźwiękową Sound BlasterX H5 pozwala sprzętowo zmienić profil dźwiękowy słuchawek H5 podłączonych do karty G1, dzięki czemu zdobędziesz przewagę taktyczną nad przeciwnikami. Liczba gier obsługujących ten tryb stale rośnie.

Tryb X-Plus Mode akcentuje dźwięki, które mają znaczenie podczas rozgrywki, i wycisza wszystkie pozostałe. Kroki, strzały oraz inne dźwięki usłyszysz teraz wyraźniej i lepiej, nie zaprzątając sobie głowy odgłosami otoczenia. Najlepsze jest to, że ustawienia są wczytywane bezpośrednio do karty dźwiękowej G1, więc możesz ich użyć od razu i nie tracić czasu na instalację oprogramowania.

X-Plus Configurator
Dla profesjonalnego grania? Użyj funkcji X-Plus Configurator, aby zaprogramować G1 z sygnaturą dźwięku zaprojektowaną specjalnie dla Twojej gry. Unikalne ustawienia dźwięku są zaprogramowane na G1 tak, aby dać Ci dodatkową przewagę, podczas gdy udajesz się na turniej w dowolnym miejscu, bez potrzeby martwienia się o instalację oprogramowania, gdy jesteś w podróży.

Usłysz dźwięki znajdujące się poza polem Twojego widzenia
Włącz tryb Scout Mode1, aby zdobyć dodatkową przewagę taktyczną dzięki zdolności postrzegania ważnych wskazówek dźwiękowych, głośniej i lepiej od swoich wrogów!

feature_7-1_300omiga

Łączność Karta dźwiękowa Sound BlasterX G1 jest wyposażona w 4-biegunowe wyjście słuchawkowe wspólne z gniazdem jack mikrofonu i zgodne ze słuchawkami nausznymi lub dousznymi z wbudowanym mikrofonem.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT PRODUKTU

DANE TECHNICZNE
Procesor dźwięku
 BlasterX Acoustic Engine Pro
Stosunek sygnału do szumu (SNR)
~93dB
Opcje wejść (główne)
4-polowe wyjście słuchawkowe i mikrofon: 1 x 3,5mm
Maks. kanał wyjściowy
Stereo
Technologie audio
X-Plus, Scout Mode
Obsługiwane systemy operacyjne
Mac OS X v10.8 lub nowszy, Windows® 10, Windows® 8.1, Windows® 8, Windows® 7, Windows Vista®

WYMAGANIA SYSTEMOWE
Windows
Procesor Intel® Core™ 2 Duo lub równoważny procesor AMD®, zalecana prędkość 2,8 GHz lub wyższa
Płyta główna z chipsetem Intel, AMD lub innym, w pełni zgodny
System operacyjny Microsoft® Windows 10 w wersji 32- lub 64-bitowej, Windows 8.1/8.0 w wersji 32- lub 64-bitowej, Windows 7 w wersji 32- lub 64-bitowej, Windows Vista® w wersji 32- lub 64-bitowej z dodatkiem SP1 lub nowszym
1 GB pamięci RAM
> 600 MB wolnego miejsca na dysku twardym
Dostępny port USB 2.0/3.0 (zalecany szybki port USB ze sterownikiem)

Macintosh
Komputer Macintosh z systemem Mac OS X 10.8 lub nowszym
1 GB pamięci RAM
> 600 MB wolnego miejsca na dysku twardym
Dostępny port USB 2.0/3.0

Oprogramowanie BlasterX Acoustic Engine Pro dla systemu Windows
Procesor Intel® Core™ 2 Duo lub równoważny procesor AMD®, zalecana prędkość 2,8 GHz lub wyższa
Płyta główna z chipsetem Intel, AMD lub innym, w pełni zgodnym

System operacyjny Microsoft® Windows 10 w wersji 32- lub 64-bitowej, Windows 8.1/8.0 w wersji 32- lub 64-bitowej, Windows 7 w wersji 32- lub 64-bitowej
1 GB pamięci RAM
> 600 MB wolnego miejsca na dysku twardym

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA
Sound BlasterX G1
Skrócona instrukcja obsługi
Broszura z informacją na temat gwarancji

GWARANCJA
2 lata ograniczona gwarancja na sprzęt

Ceny i dostępność

Sound BlasterX G1 dostępne będą na polskim rynku w cenie 99 zł.
Więcej informacji na BlasterX.com.

Źródło: informacja prasowa.