Cooler Master Sneaker X — premiera nietypowego komputera w kształcie… buta

Firma Cooler Master odpowiedzialna za wiele wydajnych i innowacyjnych rozwiązań chłodzących zaprezentowała właśnie niecodzienny projekt gamingowego komputera stacjonarnego.

Cooler Master Sneaker X inspirowany jest kultowymi butami sportowymi. Ten wyjątkowy PC powinien spodobać się miłośnikom sneakersów, którzy chcą dodać do swojej kolekcji coś wyjątkowego, a także graczom, którzy chcą zaprezentować swój styl obok swojej pasji do gier. Sneaker X chyba bezsprzecznie obrazuje zaangażowanie firmy Cooler Master w przesuwanie granic innowacji.

Ten niecodzienny komputer opiera się na pracy moddera JMDF, który pierwotnie przedstawił projekt na targach Case Mod World Series 2020, gdzie od razu mocno się wyróżniał. Niecałe trzy lata później koncepcja stała się faktem dzięki nowemu produktowi od Cooler Master, który niebawem trafi do sklepów z elektroniką.

Komputer Sneaker X został wyposażony m.in. w najnowszy chip od AMD lub Intela, płytę główną w formacie mini-ITX, zasilacz SFX, 3-slotową kartę graficzną od NVIDII oraz efektowne chłodzenie AiO. Nie zmienia to jednak faktu, że niemal połowę wartości stanowi tu nietypowy projekt obudowy, który powinien się świetnie prezentować niezależnie od tego, czy będzie umieszczony na biurku lub w salonie.

„Jestem podekscytowany faktem, że Sneaker X pokazuje nasze zaangażowanie w przesuwanie granic innowacji, a wzornictwo staje się powszechnie dostępne” – powiedział Jimmy Sha, dyrektor generalny Cooler Master. „Ten produkt jest świadectwem naszego zaangażowania w zaspokajanie różnorodnych potrzeb naszych użytkowników, od graczy po twórców i firmy. Naszą misją jest tworzenie produktów, które pozwalają naszym klientom wyróżniać się i akceptować swoją twórczą tożsamość. Chcemy wydawać więcej urządzeń takich jak Sneaker X, by przywrócić modę i design do naszych salonów”.

Komputer Cooler Master Sneaker X trafił już do sprzedaży i jest dostępny w salonach sferis.pl. Jego cena zaczyna się od 14 999 zł i różni się w zależności od konfiguracji.

 

 

źródło: informacje prasowe