Co jeszcze zrobi za Ciebie Twój alkomat?

Nowoczesne alkomaty to nie tylko standardowe urządzenia służące do pomiaru zawartości alkoholu we krwi, ale połączenie nowoczesnych technologii z trendami społecznościowymi. Nowa rodzina alkomatów firmy BACtrack zapewnia niezwykle precyzyjne pomiary, pozwala na ich analizę oraz dzielenie się z innymi, a w połączeniu ze smartfonem umożliwia nawet zmówienie przewozu okazjonalnego Uber w sytuacji „podbramkowej”.

Najlepszy w swojej klasie

BACtrackMobile to najbardziej zaawansowany technologicznie alkomat cyfrowy wśród dostępnych na rynku w przedziale cenowym do 1000 zł. Model wskazuje wyniki pomiaru z dokładnością do 0.01‰ w szerokim zakresie od 0.00 do 4.00‰. Obecnie, jest to jedyny alkomat, który dzięki wbudowanej technologii Bluetooth 4.0 współpracuje ze smartfonem. Dzięki temu uzyskujemy dokładną analizę wszystkich wykonanych pomiarów oraz otrzymujemy możliwość udostępnienia wyniku osobom trzecim w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter lub na specjalnie stworzonej platformie producenta. Użytkownicy iPhone’a 4, 4S, 5, 5S oraz telefonów z systemem Android 4.3 mogą bez problemu korzystać z tego urządzenia, a nawet za jego pomocą zamówić przejazd Uberem. Alkomat bazuje na dokładnym i stabilnym czujniku elektromechanicznym XtendTM, stworzonym specjalnie na potrzeby modelu, który sprawdza się także w urządzeniach wykorzystywanych przez stróżów prawa. Tester obsługuje technologię ZeroLine, pozwalającą oszacować, kiedy poziom BAC spadnie do 0.00%. Po wykonaniu pomiaru, urządzenie, za pomocą dedykowanej aplikacji, zapisuje całkowitą liczbę wykonanych samobadań, a wynik wysyła w formie smsa lub linka, umożliwiając poddanie ich szczegółowej analizie. Zasilany wbudowaną baterią, alkomat można ładować poprzez kabel micro USB, a żywotność czujnika to ponad 1000 pomiarów. Wymiary alkomatu to jedynie 2,45×6,98×1,60 cm. Model ten także nie wymaga kalibracji tak często jak w przypadku niższej klasy alkomatów. Oprogramowanie BACtrackMobile weryfikuje prawidłowe działanie sensora oraz stan naładowania baterii.

mobile_pdp_6_1024x1024-png

Kompaktowy jak żaden inny

Bazując na wbudowanym sensorze Advanced MicroCheck mamy pewność, że model BACtrack Vio nie zawiedzie nas pod względem podawania wiarygodnych i dokładnych pomiarów zawartości alkoholu we krwi. Zdecydowanie jest to jedno z najbardziej kompaktowych urządzeń tego typu (wymiary to 36,16×14,14×60,77 mm) – zmieści się w każdej torebce lub kieszeni. Świetnie też sprawdza się jako brelok do kluczy. Podobnie jak w przypadku BACtrackMobile, wersja Vio posiada wbudowaną łączność Bluetooth 4.0, za pomocą której bezprzewodowo połączy się z iPhonem lub urządzeniem z systemem operacyjnym Android. Za pomocą tego modelu również możemy zamówić przejazd Uberem. Poza wspominaną wcześniej technologią ZeroLine, model wyposażony jest w darmową aplikację BACtrack Companion, która zapisuje oraz śledzi wyniki pomiaru zawartości alkoholu we krwi. Alkomat jest także kompatybilny z większością urządzeń posiadających system operacyjny iOS oraz Android. Ładowany za pomocą baterii AAA posiada wbudowany czujnik półprzewodników oraz dodatkowo trzy jednorazowe ustniki.

Szybko, łatwo i skutecznie

BACtrack Trace charakteryzuje się szybkim, bo trwającym zaledwie 3 sekudny, i łatwym sposobem oszacowania poziomu alkoholu we krwi. Dzięki wyposażeniu w technologię Xtend®Fuel Cell wyniki testów posiadają najwyższy poziom dokładności pomiarów porównywalny z dokładnością testów policyjnych. Szeroki zakres pomiarowy od 0,000 do 0,400% zawartości alkoholu we krwi, w tym jego śladowe ilości sprawia, że to urządzenie jest niezwykle dokładne i czułe. Wyposażony w wyświetlacz LCD oraz zapasowe ustniki (6 sztuk) dodatkowo spełnia standardy DOT/NHTSA. Alkomat BACtrack Trace to lekkie, bo ważące 84g, urządzenie zasilane dwoma bateriami AAA umożliwiające wykonanie aż 1500 testów.

vio_pdp_1_7280a543-7b2d-4f88-b522-7b9ed5131b19_1024x1024-jpg

Brelok jakich mało

Niezwykłą gratką dla kierowców ceniących sobie mobilne urządzenia jest model BACtrack Keychain. Pod hasłem ultra przenośny kryje się alkomat ze składanym ustnikiem, mieści się w każdej torebce, plecaku czy kieszeni, a jednocześnie służy jako brelok do kluczy. Model ten posiada wbudowany sensor Advanced MicroCheck®, dostarczający wiarygodne i dokładne pomiary zawartości alkoholu we krwi na wyświetlaczu LED. Zasilany bateriami, waży 56 g , a jego żywotność na jednym ładowaniu to  150 testów.

Równie ważne jest kalibrowanie urządzeń przez przeszkoloną do tego osobę. Regularna kalibracja zapewnia bowiem zachowanie prawidłowego działania urządzenia. Ponadto należy pamiętać, że od stycznia 2015 roku każdy kierowca powinien wyposażyć swój samochód w alkomat. Wszystkie opisywane testery znajdują się w ofercie firmy HMA Polska, a ceny oscylują od 130zł do 499zł. Więcej na temat produktów BACtrack można znaleźć na stronie www.hama.pl

Źródło: informacja prasowa.