B&O PLAY przedstawia nowe słuchawki bezprzewodowe BEOPLAY H4: pokochaj muzykę na nowo

Kopenhaga, 9 lutego 2017 r. – B&O PLAY przedstawiło dzisiaj Beoplay H4, nową gwiazdę w segmencie słuchawek bezprzewodowych, bazującą na czystym i nowoczesnym wzornictwie duńskiego projektanta Jakoba Wagnera. Kładąc nacisk na dobór materiałów, modernistyczny design, oraz surowe brzmienie, Beoplay H4 oferuje przede wszystkim najwyższą jakość wykonania. W konstrukcji zastosowano owczą skórę w połączeniu z wysokiej jakości tekstyliami i aluminium, zachowując minimalistyczną formę, która wciąż idealnie odzwierciedla filozofię projektowania B&O Play. To rozwiązanie zawiera również odnowioną technologię Bang & Olufsen Signature Sound, aby zapewnić potężne i autentyczne doznania dźwiękowe.

„Pracę nad Beoplay H4 rozpoczęliśmy bazując na idei stworzenia nowej, dynamicznej gwiazdy pośród słuchawek bezprzewodowych, która da nam możliwość zaprezentowania naszych rozwiązań znanych z najlepszego brzmienia, rzemiosła i filozofii projektowania dużo szerszemu gronu użytkowników”, mówi Jens Jermiin, Global Head of Marketing firmy B&O Play, po czym dodaje:

„Muzyka jest sztuką, która eksploruje przestrzeń dźwiękową. Została stworzona, aby pobudzać emocje i prowokować uczucia. Żyjąc w dobie cyfryzacji, gdzie systemy HiFi zostają zastąpione przez smartfona ze słuchawkami, łatwo jest zapomnieć jak porywające i piękne jest brzmienie fortepianu, jak niesamowitą barwę posiada perkusja i ile mocy ma w sobie prawdziwy bas. Dla wszystkich tych, którzy tęsknią za powrotem do takiego brzmienia, Beoplay H4 będą idealnym i zarazem przepięknym urządzeniem, dzięki któremu pokochają muzykę na nowo.”

32603542456_fa1edbd132_z

Minimalistyczna forma i czysty design
Bazując na dotychczasowym dorobku B&O Play w dziedzinie wzornictwa, Beoplay H4 został zaprojektowany, od początku do końca tak, aby stać się przedmiotem pożądania wszystkich tych, którzy ponad wszystko cenią sobie prostotę. Gładkie linie, brak ekstrawaganckich detali i przede wszystkim nacisk na perfekcję wykonania niezbędnych elementów sprawiają, że Beoplay H4 wyróżniają się swoim wyrafinowanym designem, a mniejsza ilość dodatków wizualnych zapewnia czystość stylu.

“Filozofia B&O PLAY polega na dostarczaniu autentycznego dźwięku – realizujemy ten cel uważnie przyglądając się każdej części z osobna, aby poprawić i uprościć jej działanie. Dzięki temu odsłuch staje się autentycznym doznaniem dla każdego z naszych zmysłów. Naszym wyzwaniem jest oddać każdy detal tego doświadczenia”, mówi duński projektant Jakob Wagner.

Doskonałe materiały: miękka, owcza skóra, aluminium i pleciony materiał
Materiały, których użyto do osiągniecia wysokiej jakości wykończenia Beoplay H4 są trwałe, proste i solidne. Nauszniki słuchawek Beoplay H4 wykonano z miękkiej, owczej skóry, a wewnątrz nich użyto gąbki zapamiętującej kształt ucha, dzięki czemu dopasują się idealnie do jego krzywizny, co gwarantuje mocne, acz komfortowe przyleganie. Dodatkową cechą nauszników jest ich pasywna izolacja dźwięku, co oznacza, że dźwięki otoczenia nie będą zakłócać odsłuchu muzyki, ale również to, że Twoja muzyka nie przedostanie się na zewnątrz.

Obudowa muszli zrobiona jest z anodyzowanego aluminium, które jest polerowane, a umieszczony na niej logotyp został wygrawerowany laserem w taki sposób, aby jego odcień pasował kolorystycznie. Kabel łączący słuchawki zamknięto w plecionym materiale, który został miejscami jest celowo widoczny między pałąkiem a muszlą, co dodatkowo wpisuje się w prosty design słuchawek. Ostatnim elementem wizualnym jest regulacja pałąka, skonstruowana ze stali nierdzewnej, pokryta szczotkowanym PVD, co czyni go gładkim i eleganckim, a jednocześnie bardzo wytrzymałym.

Prosty interfejs
Beoplay H4 wyposażono w przejrzysty i intuicyjny interfejs, uproszczony do trzech przycisków, złącza Micro USB oraz 3.5mm jacka z gładkiego materiału, które w łagodny sposób wkomponowują się w twardą obudowę słuchawek. Mając na uwadze fakt, że prostota ma być kluczową cechą słuchawek Beoplay H4, interfejs został zaprojektowany tak, aby był banalny w obsłudze. Naciśnięcie środkowego przycisku służy do odbierania/wyłączania rozmów telefonicznych, odtwarzania oraz pauzowania, górnym lub dolnym przyciskiem zmienisz poziom głośności lub przeskoczysz między poszczególnymi ścieżkami, a naciśnięcie ich równocześnie sprawi, że słuchawki zaczną wyszukiwać połączenia Bluetooth.

Beoplay H4 mogą odtwarzać do 19 godzin muzyki w trakcie pracy bezprzewodowej, po 2,5 godzinnym ładowaniu. Jeśli jednak wyczerpie się akumulator, zawsze możesz podłączyć do słuchawek kabel mini jack (w zestawie) i dalej cieszyć się swoją muzyką.

Dostosuj profil dźwięku razem z aplikacją Beoplay
Słuchawki Beoplay H4 są kompatybilne z aplikacją Beoplay, działającą w oparciu o systemy: Android, iOS oraz Apple Watch, co daje wiele możliwości personalizowania swojego odsłuchu:
• Inżynierowie dźwięku Bang & Olufsen stworzyli wiele różnorodnych profili dźwiękowych dostępnych dla Beoplay H4: Commute, Clear, Workout i Podcast.
• Użytkownicy mogą dostosować brzmienie samodzielnie, dzięki łatwej w obsłudze aplikacji B&O Play ToneTouch. Interfejs pozwala użytkownikom przejść ścieżkę wszelakich ustawień dźwięku w celu odnalezienia takiego, które idealnie pasuje do danej sytuacji. W momencie wyboru Beoplay H4 zapamiętuje ustawienia, chyba że postanowimy je ponownie przestawić.
• W połączeniu z aplikacją Beoplay, w łatwy sposób można monitorować stan baterii słuchawek Beoplay H9.
• Użytkownik może kontrolować odsłuch (odtwarzanie, pauza, do przodu, do tyłu), włączyć lub wyłączyć ANC i personalizować obsługę słuchawek wewnątrz aplikacji, nadając im konkretny kolor czy też nazwę.
• Dzięki połączeniu Beoplay H4 z aplikacją Beoplay, użytkownik otrzymuje również dostęp do aktualizacji w chmurze

Cena i dostępność
Beoplay H4 będą dostępne w kolorze Charcoal Grey a ich cena detaliczna to 1299 zł . Do zestawu dołączono kabel zasilający oraz kabel audio. Beoplay H4 będzie można zakupić począwszy od lutego 2017 w sklepach u wybranych partnerów.

Źródło: informacja prasowa.