Bezpieczny dom na wakacje ze smart home

Wyjeżdżając na wakacje chcemy mieć spokojną głowę o nasz dom, by całkowicie oddać się letniemu relaksowi. Planując wyjazd, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu naszej posesji. Somfy podpowiada, jakie smart rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Alarmy od Somfy

Leżąc na plaży, wędrując po górach czy zwiedzając miasto nie powinniśmy martwić się o bezpieczeństwo naszego domu. Świetnym rozwiązaniem okaże się instalacja alarmów i kamer, połączonych w jednym eko-systemie inteligentnego domu. Dzięki temu w każdej chwili, kiedy tylko pojawi się zagrożenie, urządzenie wychwyci ruch, zostaniemy o nim poinformowani i nastąpi seria zaprogramowanych akcji – np. włączą się światła, syreny, zamkną się lub otworzą rolety zewnętrzne.

Wybierając alarm, warto postawić na ten, który zagwarantuje najwyższy stopień zabezpieczenia naszego domu. W swojej ofercie Somfy posiada innowacyjny Somfy Home Alarm, który dzięki opatentowanym czujnikom wibracji i otwarcia – IntelliTAG™, rozróżnia codzienne zdarzenia, takie jak podmuch wiatru lub piłka uderzająca w drzwi, od prawdziwej próby włamania łomem lub wiertarką. Dzięki temu, system ogranicza liczbę fałszywych zdarzeń, a jeśli pojawi się realne zagrożenie – od razu włączy syreny alarmowe, zniechęcając włamywacza do wejścia oraz wysyłając powiadomienie na smartfona.

Urządzenie jest łatwe w montażu i eksploatacji – nie ma konieczności układania przewodów lub wiercenia otworów, a konfiguracja odbywa się poprzez połączenia WiFi bez potrzeby zapamiętywania hasła. System można kontrolować przy użyciu aplikacji instalowanej na smartfonie lub klucza zbliżeniowego Key Fob – rozbrojenie alarmu nie wymaga używania klawiatury kodowej. Somfy Home Alarm doskonale sprawdza się również podczas nieobecności właścicieli. Przy pomocy aplikacji możliwe jest nadzorowanie systemu, odbieranie powiadomień, a gdy coś się wydarzy – udzielenie dostępu swoim przyjaciołom i członkom rodziny, by mogli kontrolować sytuację w domu.

Dzięki inteligentnym kamerom Somfy One i Somfy Outdoor Camera możemy również w każdym momencie zajrzeć do naszej posesji. Mają one dodatkowo wbudowane syreny, które mogą być aktywowane automatycznie lub za pomocą smartfona.

Jedna centrala, wielostronna ochrona

Kamery, alarmy oraz inne inteligentne rozwiązania możemy połączyć w jeden eko-system, poprzez centralę TaHoma Switch od Somfy. Łączy ona innowację z najnowocześniejszą technologią, dopasowując się do każdego stylu życia i potrzeb. Za pomocą jednej intuicyjnej aplikacji na smartfonie, mamy pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami w naszym domu z dowolnego miejsca na świecie. To z pewnością może zapewnić nam spokój o bezpieczeństwo posesji podczas wypoczynku na wakacjach. – mówi Krzysztof Majewski, Country Manager w Somfy Polska.

Bramy, drzwi i okna mają znaczenie

Bezpieczeństwo domu zależy również od odpowiednich okien, drzwi i bramy garażowej. Klasę antywłamaniowości tych produktów określa się poprzez wyspecjalizowane badania niezależnych instytutów. Największą tego rodzaju placówką badawczą w Europie jest ift Rosenheim. Jednym z polskich producentów, który uzyskał pozytywną rekomendację ift dla swoich produktów jest firma WIŚNIOWSKI. Okna i bramy garażowe w klasie antywłamaniowej do RC2 oraz drzwi w klasie do RC3 w połączeniu z funkcjami smart skutecznie utrudniają włamanie i wydłużają czas na naszą reakcję.

 

Ponad 60% włamywaczy przedostaje się do wnętrza posesji przez okna*. Warto wyposażyć je dodatkowo w rolety zewnętrzne, które stworzą jeszcze skuteczniejszą barierę ochronną. Dla pełnego spokoju, najlepiej sięgnąć po sprawdzone rozwiązania od doświadczonych producentów. W firmie WIŚNIOWSKI stale inwestujemy w badania i rozwój, co pozwala nam projektować produkty, które skutecznie chronią przed zagrożeniami, od niekorzystnych warunków atmosferycznych, po potencjalne próby włamania mówi Marcin Strzelec, dyrektor zarządzający grupą produktową WIŚNIOWSKI.

Osłony możemy zautomatyzować, dzięki inteligentnym napędom od Somfy, np. S&SO RS100 io lub RS100 Solar io, zasilanym energią solarną – do ich działania nie potrzebujemy podłączać kabli doprowadzających prąd. Inteligentne rozwiązania zapewnią nam wygodną kontrolę nad domem z pozycji smartfona. Jeśli ktokolwiek próbowałby podnieść ręcznie osłonę, natychmiast otrzymamy powiadomienie na telefon. Możemy również sterować naszymi roletami z każdego zakątka świata, symulując obecność w domu, co skutecznie odstraszy niechcianych gości.

 

źródło: informacje prasowe