AsusVivoStick dostępny w Polsce

ASUS prezentuje VivoStick, niewielkich rozmiarów komputer, który przekształci dowolny wyświetlacz HDMI lub telewizor w komputer z systemem Windows lub smart TV. VivoStick wyposażono w procesor Intel® Atom z 2GB RAM i 32GB pamięci masowej. Zapewnia wysoką wydajność i jest gotowy do działania od razu po podłączeniu. Pomimo niewielkiego rozmiaru oferuje szeroki wachlarz możliwości: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4,1, porty USB 3.0 i USB 2.0, audio jack i wewnętrzny wentylator, który chroni konstrukcję przed przegrzaniem. VivoStick to przyjazne kieszeni i wyjątkowo kompaktowe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w domu lub biurze.

Elegancka konstrukcja z elementami inspirowanymi filozofią Zen

Inspirowany wiecznym piórem VivoStick charakteryzuje się elegancką linią i powłoką z połyskiem. Przycisk zasilania i wtyczka HDMI mają z kolei klasyczne wykończenie ze szczotkowanego metalu. Smukła, kompaktowa budowa VivoStick mierzy jedynie 135 x 36 x 16,5 mm i idealnie sprawdza się nawet na małym biurku. Komputer można też zamocować z tyłu wyświetlacza, korzystając z przedłużacza i VivoStickHolder[1]

 VivoStick-TS10-black- color box

Bezprzewodowa rozrywka domowa

Użytkownicy mogą wyświetlać zawartość VivoStick na większym wyświetlaczu dzięki ASUS HyStream[2] – aplikacji, która odbija lub strumieniuje filmy Full HD, wideo czy zdjęcia przechowywane na smartfonach z systemem Android lub iOS, tabletach lub komputerach i przekazuje obraz do dowolnego telewizora z HDMI.

Użytkownicy mogą kontrolować VivoStick poprzez telefony komórkowe lub tablety wyposażone w aplikację ASUS VivoRemote, która oferuje funkcję bezprzewodowej myszy albo klawiatury, szybkie skróty do menu startowego systemu, a także odtwarzanie zawartości multimedialnej i kontrolę głośności. VivoRemote Center grupuje najczęściej używane aplikacje w jednym folderze, a użytkownicy mogą dodatkowo tworzyć swoje skategoryzowane foldery i skróty, aby z łatwością otwierać pliki i wykonywać zadania.

VivoStick oferuje wszystkie możliwości komputera PC w dowolnym miejscu w domu, dzięki czemu użytkownicy mogą wygodnie wykonywać swoją pracę, strumieniować filmy HD lub rozmawiać ze swoją rodziną i przyjaciółmi poprzez media społecznościowe na ekranie telewizora. Obsługa Xbox One daje użytkownikom dostęp do swojej konsoli bezpośrednio przez VivoStick. Można go również podłączyć do projektora, aby wyświetlić ważną prezentację lub ulubiony film.Co więcej, VivoStick idealnie sprawdzi się jako zamiennik laptopa na wakacjach; można podłączyć go do hotelowego telewizora i oglądać filmy na YouTube, Netflix® lub Amazon Prime®.

Zastosowania biznesowe i komercyjne

VivoStick jest idealnym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych, którzy często podróżują, ale równie dobrze sprawdza się jako ekonomiczne i wymagające niskich nakładów czasowych rozwiązanie dla zastosowań biznesowych, komercyjnych i edukacyjnych. VivoStick można wykorzystać jako platformę thinclient dla callcenter, szkolnego laboratorium komputerowego czy małej firmy. Oparty o oprogramowanie wbudowane moduł Trusted Platform Module (fTPM) chroni wewnętrzne struktury danych przez zewnętrznymi zagrożeniami.

Obsługa ekranu dotykowego czyni ten komputer atrakcyjnym rozwiązaniem w przypadku niskonakładowych, samoobsługowych punktów na lotniskach, w hotelach, centrach handlowych i w rejonach atrakcji turystycznych.Może działać jako wyspecjalizowany, dedykowany terminal POS w kasie samoobsługowej, sklepach detalicznych, restauracjach szybkiej obsługi i innych lokalach lub jako sieć informacyjno-reklamowa w sklepach, na zewnętrznych szyldach czy tablicach świetlnych.

Aby zapewnić ochronę przed kradzieżą, kiedy używany jest w miejscach publicznych, VivoStick można przytwierdzić do monitora lub wyświetlacza; specjalny dźwięk powiadomi nas, gdy zostanie od niego odłączony.

Dostępność i cena

ASUS VivoStick będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie sierpnia w orientacyjnej cenie 649,00 pln.

Specyfikacja

  • ASUS VivoStickProcesorProcesor Intel® Atom™ x5-Z8350 (czterordzeniowy, 2M cache, do 1,92 GHz)
  • System operacyjny Windows 10 (64-bit)
  • Pamięć masowa 32 GB pamięci eMMC, 100GB na ASUS WebStorage (za darmo przez rok)
  • Rozwiązania bezprzewodowe 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® 4.1
  • Interfejs 1 x HDMI 1 x USB3.0 1 x USB2.0 1 x Micro USB (zasilanie) 1 x Audio jack (Mic in/headphone out)
  • Standard TPM (Trusted platform module) Tak (fTPM)  VivoRemote ASUS HyStream ASUS Media Streamer ASUS Business Manager ASUS Remote Management Tool VivoStickHolder (dostępność może się różnić w zależności od regionu)
  • Zasilanie adapter 9 V, 2A, 18W
  • Rozmiar 135 x 36 x 16.5 mm
  • Waga 75 g

[1] Dostępność VivoStickHolder może się różnić w zależności od regionu

[2] Prosimy o kontakt z producentem urządzenia, aby otrzymać informacje dot. Pomocy technicznej. Na stronie http://www.asus.com/support/ można sprawdzić dostępność wsparcia dla urządzeń iOS 9

[3]Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

Źródło: Informacja prasowa.