ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Strix GeForce GTX 1070

ASUS Republic of Gamers (ROG) przedstawia Strix GeForce® GTX 1070, nową kartę graficzną dla graczy, która oferuje obsługę wirtualnej rzeczywistości, zapewnia wyjątkową wydajność, zaawansowane chłodzenie, a także możliwość dostosowania do indywidualnych gustów. Dzięki najnowszemu procesorowi graficznemu NVIDIA® GeForce GTX 1070 podkręconemu do 1860 MHz w trybie OC, karta ROG Strix GeForce GTX 1070 oferuje do 7,1% szybszą wydajność w 3DMark Fire Strike Extreme i o 8,5% w Doom®.

Kartę ROG Strix GeForce GTX 1070 wyposażono w szereg technologii, które dostępne są tylko w produktach ASUS. DirectCU III z technologią wentylatora 0db, która zapewnia maksymalny przepływ powietrza, uzyskując temperaturę niższą o 30% i trzykrotnie cichszą pracę, a także ASUS FanConnect – złącza wentylatora kontrolowane przez GPU, które można podłączyć do wentylatorów systemowych, aby uzyskać dodatkowe, ukierunkowane chłodzenie. Jedyna w branży technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II zapewnia najwyższą jakość i niezawodność działania.

ROG Strix GeForce GTX 1070 umożliwia pełną personalizację dzięki oświetleniu Aura RGB. Konstrukcja z dwoma portami HDMI to ukłon w stronę entuzjastów rzeczywistości wirtualnej, którzy mogą bez obaw podłączyć swój sprzęt i w dowolnej chwili zanurzyć się we wciągającej rozgrywce. GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster pozwoli intuicyjnie podkręcać wydajność i strumieniować grę.

Chłodzenie na najwyższym poziomie: technologia DirectCU III, wentylatory z opatentowaną konstrukcją skrzydeł i ASUS FanConnect

ROG Strix GeForce GTX 1070 wyposażono w technologię chłodzenia ASUS DirectCU III z rurkami cieplnymi, które mają bezpośredni kontakt z procesorem graficznym; dzięki temu wydajniej odprowadzane jest ciepło z dala od GPU, a karta osiąga do 30% niższą temperaturę podczas rozgrywki, tym samym pozostawiając w tyle konkurencyjne konstrukcje. Technologia DirectCU III z trzema wentylatorami 0dB z opatentowaną konstrukcją skrzydeł zapewnia maksymalny przepływ powietrza, zwiększone o 105% ciśnienie statyczne nad radiatorem i trzykrotnie cichsze działanie, niż w przypadku kart referencyjnych.

ROG Strix GeForce GTX 1070 wyposażono również w technologię ASUS FanConnect. Podczas gry, GPU często osiąga wyższą temperaturę niż procesor, ale wentylatory obudowy zazwyczaj odnoszą się tylko do temperatury procesora, co wpływa na mniej efektywne zarządzanie ciepłem. ASUS FanConnect pozwala rozwiązać tę kwestię: dwa czteropinowe złącza kontrolowane przez procesor graficzny mogą być podłączone do wentylatorów systemowych, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie dodatkowego, ukierunkowanego chłodzenia, które gwarantuje optymalną wydajność termiczną.

Najwyższej klasy jakość i niezawodność: technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II

Wszystkie karty graficzne ASUS są teraz produkowane w technologii Auto-Extreme; jest to pierwszy w branży w 100% zautomatyzowany proces produkcji, który wykorzystuje tylko najlepsze materiały, wyznaczając nowy standard jakości. Technologia Auto‑Extreme zapewnia niezmienną jakość kart graficznych i ich zwiększoną wydajność oraz żywotność. Nowy proces produkcji jest również przyjazny środowisku, ponieważ eliminuje użycie mocnych chemikaliów i zmniejsza zużycie energii o 50%.

Podzespoły Super Alloy Power II zwiększają efektywność, zmniejszają utratę mocy i brzęczenie, które pojawia się przy dużym obciążeniu, a także obniżają dynamikę cieplną o ok. 50% w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami, zapewniając niezarównaną jakość i niezawodność.

Graj po swojemu: oświetlenie Aura RGB i porty HDMI, które umożliwiają podłączenie sprzętu VR

ROG Strix GeForce GTX 1070 oferuje oświetlenie ASUS Aura RGB Lighting zarówno na obudowie, jak i na backplate. Ta wyjątkowa technologia podświetlenia może wyświetlić miliony kolorów w sześciu różnych trybach, oferując w pełni spersonalizowaną grę.

ROG Strix GeForce GTX 1070 umożliwia też podłączenie zestawów VR; posiada dwa porty HDMI, które pozwalają jednocześnie podłączyć zestaw VR i wyświetlacz, dzięki czemu użytkownicy mogą dać się pochłonąć wirtualnej rzeczywistości w dowolnym momencie, bez konieczności zmiany kabli.

Intuicyjność i możliwość podkręcania: GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster

Dzięki zaprojektowanemu na nowo, intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, GPU Tweak II czyni podkręcanie i grę łatwiejszą niż kiedykolwiek przedtem, jednocześnie zachowując zaawansowane opcje dla wytrawnych overclockerów. Za pomocą jednego kliknięcia funkcja Gaming Booster maksymalizuje wydajność systemu, zamykając zbędne procesy i automatycznie przydzielając wszystkie wolne zasoby. Roczna licencja premium XSplit Gamecaster – o wartości 99USD – umożliwia użytkownikom strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywki z poziomu wygodnej nakładki w grze. Nakładka wyświetla też prędkość taktowania procesora graficznego, temperaturę i użycie modułu VRM, a także pozwala szybko i prosto kontrolować wybór profili gier i wydajności dzięki GPU Tweak II

STRIX-GTX1070-O8G-GAMING_3D(R)

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS ROG Strix GeForce GTX 1070 będzie dostępny w ogólnej sprzedaży w czerwcu, w orientacyjnej cenie 2400,00 pln

SPECYFIKACJA [1]  
ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING ROG STRIX-GTX1070-8G-GAMING
·   Taktowanie zegara 1835MHz w trybie boost Gaming
Taktowanie zegara 1860MHz w trybie boost OC

·   PCI Express® 3.0

·   OpenGL® 4.5

·   Pamięć GDDR5 8GB

·   256-bitowy interfejs pamięci

·   1 x natywny port wyjścia DVI-D
2 x natywny port wyjścia HDMI 2.0
2 x natywny port Display Port 1.4

·   Taktowanie zegara 1683MHz w trybie boost Gaming
Taktowanie zegara 1721MHz w trybie boost OC

·   PCI Express® 3.0

·   OpenGL® 4.5

·   Pamięć GDDR5 8GB

·   256-bitowy interfejs pamięci

·   1 x natywny port wyjścia DVI-D
2 x natywny port wyjścia HDMI 2.0
2 x natywny port Display Port 1.4

[1] Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

Źródło: Informacja prasowa